• Krátkometrážní

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Geniální nápad, a přitom banální, převrátit ship dnem vzhůru, jak málo někdy stačí na to, aby...z herců to jasně celý táhne iron gene, ale dobře mu pricmrndávaj immortal ernest a fatty šely, a i když je tam spousta sentimentálního balastu, tak samotná ta idea je prostě džínijes. A i když je to good old flik z pravěku, dívá se na to kupodivu líp než na rimejk, kerej doplatil na trikovou přeplácanost, kerá z toho udělala totální guláš. Originál naproti tomu obstojí i Tudej!

Brewsterovy milióny (1985)

Tendle film tu dávali snad ještě před rokem 89, no ale já ho poprvé viděl až dnes, což považuju za neuvěřitelný. Proč jsem ho neviděl už dřív jako každej normální člověk? Nevim, fakt nevim. Byl to jeden ze dvou filmů WH kerý sem dosud neviděl, což už teď teda neplatí, teď už zbejvá jen Geronimo. No a co k filmu? Nikdy by mě nenapadlo, že sem se takovou dobu vyhýbal filmu, kerej je tahkle dobrej, ten film je dokonalost sama, perfektní od začátku dokonce, trochu jako naše Dědictví, skvělý a byl bych rád, kdyby mých 5* hodilo ten film do červenejch, což se ale nestalo. Pro mě ale 100%. Jo a ještě k dabingu - ten byl taky skvělej, dobře to ti brňáci v tom 93 nadabovali, jen co je pravda.

I Love You Phillip Morris (2009)

McGregor se pro tu roli snad narodil, natolik přirozeně působil jako gej, zatímco Kerry se do toho geje musel nutit.

Drive Angry (2011)

hvězdičku za účetního, jinak naprostej treš.

Vymítač ďábla III (1990)

Oldskůlově tj. kvalitně natočený horor/drama, který po letech navazuje na původní-nedostižný film. Je to ale poctivě natočený a skvěle obsazený snímek. Brad Dourif je démon a G.S.Scott je kvalitní herec. Celkově jde o nadprůměrnou filmovou záležitost.

Proč Havel? (1991)

Naprosto neocenitelnej dokument natočenej v tý nejlepší době. Ty autentické záběry jsou naprosto neocenitelné. Možnost vidět Formana, Havla, Hrabala a všechny možný další lidi, když byli ještě freš, to se nedá dostatečně docenit. Super dokument, kterej má strašnou hodnotu právě díky tý době, v níž vznikl.

Annabelle 3 (2019)

další zbytečný sequel, spin-off, horor etc.

Cesta ke slávě (1976)

Je to takovej obyčejnej film, skoro až moc obyčejnej, a přesto bylo jeho sledování neobyčejně silným zážitkem, čím to? že by hal ashby magic? V 70. letech Ashby netrefil vedle ani jednou.

Terminátor: Temný osud (2019)

Akční scény za 5, ale jinak lehké zklamání, asi očekávání byla moc velká, bylo to trochu zbytečný, a ta hlavní hrdinka byla protivná, a měli to natočit mnohem dřív.

Ve stínu gangu (1993)

Ale jo, hezká vzpomínka na 90s, čárli šín s hlasem jirky pomejeho, gauner medsn s hlasem vašinky, a spousta moutrsajklů, čárlí byl sice oukej, ale takovej miky rurk, ten by tam pasoval ještě lépe!

Časové pásmo bylo změněno