True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Zhruba v polovině první serie jde pouze o to, nabídnout divákovi co nejvíce atraktivního sexu, což by mi ani tak nevadilo, kdyby se první opravdu krásná žena na obrazovce neobjevila až v sedmém dílu. Progres si slibuju od upozaděné krimi roviny. Tolik adorované vykreslení psychologie postav mi nepřijde ničím vyjímečné: vždyť až na několik málo vyjímek jsou všichni motivováni svými endokrynními žlázami!!! Z nějakého záhadného důvodu mě ale baví čekat na to, co přijde a kam se děj celého seriálu posune, ačkoli opakované řešení milostných a sexuálních problémů až příliš připomíná vleklé melodramatické TV series typu Gilmorova děvčata, nebo Dawsonův svět, které v mých 13 letech tak s oblibou sledovaly pubescentní děvčata základních škol.

Muž s kinoaparátem (1929)

Cinematic Orchestra celému filmu dodává naprosto jiný rozměr!

Blbec k večeři (1998)

Francouzská komedie, která neurazí ve stylu Drž hubu. Gagy se opakují, ale důmyslným timingem získavají na vtipu a nepřestávají bavit.

Sedmikrásky (1966)

Expozivní anarchistická jízda. Je třeba dodávat něco více?

Ministr (2011)

1 hvězdička za překrásnou Martinovu ženu. \\víc mne toho ve filmu nezaujalo - slabý námět. Když už točit film o politice, tak by se určutě našlo dramatičtější téma. Tohle patří spíš na televizní obrazovky.

Kuře na švestkách (2011)

Tentokrát melodramatická zápletka. Hřejivý humor a krásná hudba. Revoltu a politické poselství jako u Persepolis už nečekejte. Ale i tak má Marjane Satrapi mnoho co nabídnout. Íránské ulice, hokynářství a vůbec prostředí blízkého východu je nasnímáno značně nekonvenčně a dlouho jsem se nemohl zbavit dojmu, že jsem vtažen do Chicaga roku 1938.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Konečné hodnocení dodám po shlédnutí původní zvukové verze. O té s českým dabingem se nebudu rozepisovat, nechci si uhnat infarkt myokardu.

Atlas mraků (2012)

I dnes se může stát, že dokonalá vizuální stránka filmu nepřevládne nad scénářem,ba dokonce funguje v jeho službách. pro mě plnohodnotný filmový zážitek, 170 minut uteklo jako voda a až budu mít peníze, půjdu se na to podívat znovu, abych doladil všechny své nabyyté teorie a dojmy.

Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (2004) (koncert) odpad!

Jednou, před shlédnutím záznamu z tohoto koncertu, jsem se rozhodl, že nebudu lidi bezmyšlenkovitě odsuzovat za jejich minulost. Tohle ale NE. Uchovávám si Kryla na piedestalu české kultury a slyšet jeho poezii recitovat Landu, V KOSTELE, BÍLÉ ŘÍZE A S DĚTSKÝM SBOREM vyžaduje silný žaludek. Ještě, že se toho Karel nedožil!!!

Deník babičky Němcové (1999) (studentský film)

Meteorologické záznamy najdu v příslušných archivech, nebylo potřeba této formy. Děkuji.