Ben Hur (2016)

Nejpříšernější remake z příšerných remakeů. Odpad.

Preacher (2016) (seriál)

Po první sérii musím napsat, že to žádná sláva není. Cooper se mi nelíbí, Negga je jako Tulip naprosto jalová. Z hlavních hrdinů ujde akorát Cassidy Gilgun. A vedlejší postavy jako Miles, DeBlance, Fiore i Bůh jsou opravdové trosky. Seriál totálně przní kultovní komiksovou předlohu, proto nechápu, proč je Garth Ennis uveden jako spoluator. Je opravdu smutné, jak seriál dopadl. Bohužel moc nevěřím tomu, že druhá sezóna dojem z celého seriálu nějak zlepší. 2*

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Emmerichův návrat k jeho původní tvorbě se vydařil! Pokračování jednoho z nejkultovnějších filmů o emzácké invazi přináší přesně to, co fandové chtěli. Nezastavitelné mimozemšťany, zničení památek, velké letecké bitvy a hlavně návrat staré gardy (kromě Willa Smithe). Děj je sice naprosto primitivní a předvídatelný, ale divák se u filmu nemůže nudit, protože překypuje akcí i občasnými skvělými fórky. Uvidíme, jestli si Roland troufne i na trojku... 4*

Flash - Tricksteři (2015) (epizoda)

Jakmile se někde objeví Mark Hamill, je zajištěn prvotřídní zážitek. V tomto díle navíc vyřkne proslavenou hlášku "I'm your father". Nejlepší díl celého Flashe. 5*

Smallville - Absolutní spravedlnost (2010) (epizoda)

Jeden z těch lepších dílů Smallville. Jen škoda, že kostým Doctora Fatea vypadá jak z lacinné parodie. Jinak můžu jen chválit, příběh je strhující a nenudí a Hawkman je největší borec, Shanks hláškuje stejně jak ve StarGate. Takže 4*

Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Tady vše začalo. Nejlepší pilotní díl v seriálové historii. Skvělí hrdinové, ohavný hadí záporák a velmi věrohodné bitvy. Fantastický začátek kultovní vesmírné podívané. 5*

Sedm slavných gladiátorů (1983)

Sedm statečných v Římě! César vypadá jako mim Jaroslav Čejka, Lou Ferrigno dá všem po hubě a femme fatale Danning se na konci vybarví. Skvělá podívaná. 4*

Rammstein: Links 2-3-4 (2001) (hudební videoklip)

Mravenci, co to rozjíždí na Rammstein jsou boží. 5*

Cesta za pomstou (2014)

No jo, Steven. To znamená levní herci, levní kaskadéři, levná natáčecí lokalita, tisíce zpomalených záběrů a tisíce mrtvých. Tentokrát se Mistr vydává do Bukurešti a bojuje s ruskými gangstery a čínským pašerákem. A je to sranda. Steven dá všem přes hubu, s Číňanem pokecá mandarínsky a japonsky k tomu (zajímavé), no a pak ho zabije jedním sekem. Fajn, zábava, pohoda. Jo, ještě jedna technická: "Stevene, při milování s Rumunkou si prosimtě svlíkni alespoň tu otřesnou koženou bundu, jo? Rozumíš? Fajn, tak pro příště." Tak teda 2* no. P.S. "Pokud to čteš Stevene, věz, že Chuckovi dávám i menší hodnocení a taky mě ještě nezabil. Chacha."

X-Men: Apokalypsa (2016)

Apocalypse je vyvrcholení trilogie s mladými X-Meny, který je ze všech tří dílů jasně nejslabší, to však neznamená, že by se v něm nenašly dobré momenty. Nejlepší ze všech postav byl jasně Apocalypse, Oscar Isaac ho zahrál s bravurou a udělal z něj Go'aulda verze 2.0. Dobře jej doplnili Magneto, Quicksilver, Moira a Xavier. Velmi se mi líbila i všemi kritizovaná závěrečná bitva. Co se mi nelíbilo, bylo velké množství postav. Třeba Psylocke se mi zdála sakra zbytečná, kdyby byli průvodci jen dva nebo tři, vůbec by to neuškodilo. Jinak jsem spokojen, takže 4*.