Kong: Ostrov lebek (2017)

Kvalit klasického Konga z roku 1933 už samozřejmě žádný remake ani reboot nedosáhne, ale tato nejnovější inkarnace od víceméně neznámého režiséra Vogta-Robertse mě bavila! Nadupaná herecká sestava se zde střetává nejen s obří opicí, ale i s krakenem či lebkolezci. Příšery navíc nejsou tak předigitalizované jako dinosauři i Kong samotný v Jacksonově remaku. Navíc celý film ubíhá velmi svižným tempem, které diváka rozhodně nenudí. Silnější 4*. P.S. Je mi upřímně líto ubožáků, kteří odešli z kina před potitulkovou scénou, která leccos vysvětluje a chystá nás na souboj s největším japonským monstrem.

Elle (2016)

Od mistra Verhoevena jsem viděl akční filmy s robotickým policistou, obřími brouky a Arnoldem na Marsu. Teď však přišel s komorním dramatem o silné ženě, jež soupeří s maskovaným násilníkem. A vyšlo mu to! Elle je neskutečně napínavý film, který i přes svou delší stopáž nepřestává nudit. Divím se jen, že nebyl jakožto vítěz Zlatého glóbu, nominován na Oscara. 5*

Logan: Wolverine (2017)

Díky bohům, že má Hugh tolik peněz, díky čemuž si mohl dovolit natočit tento film za nižší mzdu, čímž zajistil rating R. Při představě neerkového Logana mi totiż běhá mráz po zádech. Brr! Pokud studio uvažuje nad Wolverinovým recastem, mělo by si někam zalézt a prostřelit palici, protože nahradit Jackmana nejde. Jeho derniéra je absolutně nejvíc srdcervoucí komiksárna posledních let. I když komiksárna... Logan je spíš než komiks jakási směs westernu a akční road movie, ve které cestujeme napříč Státy a dostáváme jednu nostalgickou herdu za druhou. Absolutně všemu kraluje ústřední trojice hrdinů. Hugh Jackman si na tento film schovával všechny neslušné výrazy, proto hlavně v první polovině filmu neustále "fuckuje". Jeho role zlomeného chlapa je ale nesmírně působivá a kdyby nebyla Akademie parta zakomplexovaných čuráků, měl by díky ní šanci na oscarový triumf. Zdatně mu sekunduje Patrick Stewart, který nám zase jednou potvrdil, že pravý Profesor X je jen a jen on. A mladičká Dafne Keen sice nemluví, ale člověk si ji musí oblíbit. K této trojici musím ještě připojit jedno jméno: Boyda Holbrooka. Tento herec by měl napsat návod na téma "Jak hrát zmrdy", protože tyto typy rolí mu evidentně jdou, a po Jane Got a Gun si i v Loganovi zahrál opravdové hovado. A příběh Logana? To je jedno velké dobrodružství, které vás pevně přikope do sedadel a nepustí. Australane, dokázals to! Odcházíš na vrcholu! Odcházíš jako největší filmová legenda Marvelu, na kterou se chudáci typu Downeyho nechytají! Děkuji ti za to, žes mě provázel komiksovým světem od mého dětství až po dospělost! Tvoji poslední jízdu si rozhodně pustím ještě xkrát. Nejradši bych dal tak 10*.

The Late Late Show with James Corden (2015) (pořad)

Skvělá show, uváděná bývalou hvězdou seriálu Doctor Who! Jamesova vystoupení, která oslavovala Damonovu, Hanksovu a Arnoldovu kariéru jsou vynikající a hodně se mi líbí i carpool karaoke. Navíc teď, krátce po oscarovém failu, udělal právě James tu nejlepší parodii. 5*

Oscar 2017 (2017) (pořad)

S oceněnými filmy vesměs spokojen nejsem, ale slavnostní večer, který moderoval můj oblíbený moderátor Kimmel, byl fajn. Ublížila mu jen závěrečná aféra, která se bude ještě dlouho připomínat.

Pistolnice Jane (2016)

Zajímavý soft western, který sráží pouze absence větší přestřtelky. Jedná se však o neoficiální spin-off Star Wars, neboť ukazuje co by se stalo, kdyby Obi-Wan podlehl volání temné strany. Jane rozhodně stojí za vidění, ale další statečné či velkou zemi nečekejte. Silnější 3*.

Rodinný film (2015)

Na naše poměry celkem zdařilý film, který má silný příběh, odhalená ňadra Elišky Křenkové a Vandy Hybnerové a v neposlední řadě světoběžníka Káju "Rasputina" Rodena. Silnější 3*.

Pod rouškou noci (2016)

Ben je jako vždy vynikající a tímto skvostem vzdává poctu slavným mafiánským filmům jako jsou Zjizvená tvář či Carlitova cesta. Film má grády a akční scény jsou v rámci žánru nejlepší. 5*

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Film o tom, jak se pirát z Karibiku převlékl za Bullseye a chtěl vykuchat Flashe, v čemž mu bránila Dánská dívka (nebo chlapec?). Nejzbytečnější digitální honička všech dob.

Obr Dobr (2016)

Steven mne opět nezklamal a jeho podání klasické pohádky je úchvatná triková podívaná s hudbou génia Williamse. Navíc mě Mark Rylance přesvědčil, že je dobrým hercem. Skvělé. 4*