• Pohádka

Až po uši (2014) (seriál)

S hodnocením tohohle seriálu mám celkem problém. Na jedné straně herci, kteří umí hrát, dialogy, které nevržou, krásná kamera a výtečné lokace. No a na druhé straně příběhy, které jsou jak z té reklamky. Klišovité, šablonovité a vystavěné jen kvůli tomu, aby zamýšlený závěrečný fórek na konci vyšel ve správném načasování. SPOILER: Třeba už (tuším) v prvním díle, kde má "ošklivka" Polívková v restauraci schůzku na inzerát. Chlap odejde a ona tam sedí, sedí a sedí a opíjí se až do zavíračky. To se jako vážně děje? Kterépak se stalo, aby ji chlap nechal jako magorku sedět samotnou v hospodě? Slyšeli jste někde o něčem podobném jinde než ve vtipu 4. kategorie? Nerozejdou se ti dva spíš hned po první sklínce, protože jeden jako zapomněl doma zavřít vodu? A když už by k tomu teda náhodou došlo , opravdu se bude zakomplexovaná puťka opíjet osaměle v restauraci a čekat, jestli se pán náhodou za hodinku nebo čtyři nevrátí? Pokud o tom paní Duslová a Klestilová ještě nikdy neslyšely, ženy se nejčastěji opíjejí potajmu a flašku mívají zastrčenou někde v prádelníku. A takových příkladů je tam mnohem víc. Naprosto souhlasím s uživatelem "honajz". Ty postavy jsou opravdu jen jako vývěsní plakáty, které byly vytisknuty jen za účelem toho, aby nám ukázaly, že každý chce mít to, co nemůže mít, i kdyby to byla tak nebetyčná blbost, jako že se nepoučitelný holkař Čermák zamiluje do holky, kterou nikdy neviděl a zůstane zamilován, i když zjistí, že je to ta největší ošklivka a smolařka, co kdy viděl. Teď už jen zbývá to okřídlené "...a byli šťastni až do smrti". //////// No a nyní po shlédnutí posledních tří dílů mohu dodat jen jediné: seriál rozhodně líp začíná než končí, končí totiž jako typická druhořadá telenovela a v té pokračuje i v 2, sérii, která rozhodně za sledování nestojí..

Stříbrný a Ryšavec (1998) (TV film)

Teda jestli tohle si udrží pozornost aspoň jednoho dítěte.....:-( Tahle pohádka by měla být předepisována místo prášků na spaní. Jediný vtipný moment je skákání svázaného Otakara Brouska ml. (škoda, že se v tom balastu úplně ztratil) a jediné plus: v roce 1998 ještě nebyla oblíbená retardace a pitvoření.

jOBS (2013)

Od filmu jsem nic nečekala, snad právě proto nezklamal. Natočen celkem zábavně.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Mám tedy trochu problém s princem, který je ještě větší zbabělec než já, a že, to si přiznejme, žádný kaskadér nejsem:-)). A pak taky s princeznou, která rychle zapomíná, že nikdy nebude tou nejdůležitější v jeho životě.:-( Ale co, je to pohádka. A ne tak špatná.

Výhled odsud (2009) (TV film)

To je taaak dramatický, až se veškeré drama pod vší tou tklivou hudbou úplně ztratí. Příběh plný klišé napsaný jako podle holywoodského kopíráku. Sledovat to je ztráta času, vhodné max. tak na žehlení, ale aspoň společenských košil. U cích nebo kapesníků i průměrné hospodyni zůstane zbytečně velký díl nevyužité mozkové kapacity.

Něžné vlny (2013)

Citace z filmu: Co by nám asi tak rusáci mohli přinýst dobrýho? Leda tak velký h....o. A co by nám tak asi Vejdělek mohl natočit dobrýho? Leda tak ...no co si mám asi tak myslet o fórcích typu: "Jaké I/Y se píše ve slově "ŽIVLY"?" "No, tvrdý, ne?" "A po L?" Ty 2 hvězdy jsou za opravdu pěkný romantický vizuál. Mohly být i 3, ale za "Máme holé ruce." jsem musela aspoň jednu sundat.

Whiplash (2014)

Kam až může člověk zajít a kde je ta hrana, kdy už je to příliš? A co může člověk obětovat, aby neztratil sama sebe? Na tyhle otázky si každý musí odpovědět sám. Každopádně já bych Fletchera zabila už v prvních minutách filmu a svět by tak přišel o nadanou bubenici (anebo nepřišel, nemám hudební sluch:-)).

Perníkový táta (2008) (seriál)

Seriál, který mě naprosto uchvátil. Dokonale zvládnutý scénář, který má začátek i konec a od prvního až po poslední díl se příběh valí chvílemi rychleji, chvílemi pomaleji, ale vždycky s logikou a naprosto promyšlenou psychologií. Postavy se mění, ale mění se pod vlivem prožitého a ne proto, že se to nějakému pisálkovi zrovna hodí do krámu. Je fascinující sledovat, co hory prachů i perníku udělají s Waltem, Skyler i s Jesseem. Uťápnutý taťka od rodiny, který se utrhne ze řetězu a možnosti stát se mocným a pohybovat s lidmi jako s figurkami na šachovnici, podřídí vše anebo naopak pohrkaný puberťák Jesse, který vedle Waltera dospěje a přes všechny činy, kterých se dopustí, nikdy neztratí svou lidskost (podle mého názoru výkon Aarona Paula v závěrečných sériích zastínil i hlavní postavu). V celém seriálu není snad kromě Hanka (mimochodem pěkná studie burana, ktetého člověk musí mít rád) a dětí jediná kladná postava, se kterou by se divák mohl ztotožnit, přesto není problém najít si k těmto "antihrdinům" cestu a držet jim v jejich cestě do pekla palce. Za zmínku stojí i obrazové zpracování, kamera a neotřelé nápady. Myslím, že začátky cca poloviny dílů všech sérií by mohl Breaking Bad závidět leckterý umělecký film.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Začátek vypadal tak nadějně, asi tak 5 nebo 10 minut, ale pak sklouznul scénář k obvyklé koncepci a už to jelo. Princezna zdrhající po zdech zámku za pravého poledne a nikdo si jí nevšimne. Kopýtka ve zlatých střevíčkách má jako srnka a tak překoná každou střechu, zeď či cimbuří. Hádám, že i Sylvester Stallone by nad její akčností olízl všech deset, zvlášť když stráže si na střeše nevědí rady. Tomu bych snad neuvěřila, ani kdybych byla dítkem školkou (ne)povinným. Celá pohádka je prostě směskou trapných rádobytaškařic a nepravděpodobností, jako jediný klad vidím pěkné exteriéry a vůbec její obrazovou stránku. A poučení pro děti? Tentokrát ještě horší než jindy. Sedávej panenko v koutě a sedávej a sedávej tam 20 let. No a když se na dvacetileté výročí vrátí manžel z lesíka vzdáleného 2 km od hradu, šup! Pusu a odpustit a "byli spolu šťastni až do smrti" Vždyť to znáte.:-))

Láska rohatá (2009) (TV film)

Tak já už vážně nevím: čím to, že ty dnešní pohádkové holky mají takové zalíbení v mentální retardaci? Nebo že by tvůrci současných českých pohádek věděli něco, co my nevíme? Lidstvo spěje k degeneraci a lidský potěr se musí připravit, že za chvíli nebude už z čeho vybírat. Takže milé děti, radši blbce, jen nezůstat sama, to je poučení téhle pohádky.:-))