• Pohádka

Kukačky - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

To, že obě rodiny přišly ve stejný okamžik na to, že s jejich dětmi není něco v pořádku, považuji za zásadní slabinu scénáře a podstatně to snižuje věrohodnost. Jinak se začalo velmi slušně, hodnotit budu až celé dílo.

Božena - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

První díl s nádechem bulváru a příběh jako z pera Jane Austenové. Hodnocení si nechám na závěr.

Muž na Měsíci (1999)

Z muže na Měsíci jsem byla místy na Měsíci i já. Brilantně zpracované téma, jenže já prostě tenhle typ humoru, který dělal Andy Kaufman, moc nemusím. Čili nejsem schopná hodnotit.

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

Zkáza Dejvického divadla není pochopitelně zkázou českého filmu. Ale zatím se nejeví ani jeho spásou.

Milada (2017)

Je fajn, že se točí filmy naší novodobé historie. Na zabití ovšem je, že se točí stejně blbě jako (téměř) všechny české filmy posledních let. Osobnost Milady Horákové mě opravdu zajímá, bohužel film sám je tak nezajímavý, že jsem nebyla schopná ho ani na poněkolikáté dokoukat do konce.

Rapl - Zdař Bůh! (2016) (epizoda)

Pečlivě budovaná atmosféra předchozích dílů, kdy mě konečně začal Rapl opavdu bavit, se tady zhmotnila v scénáristické peklo. Polda bloumající varnou drog jako duch procházející zdí... Taky ho nikdo nevidí. Donašeč(ka) nejdřív napráská, co nemá a pak pro jistotu napráská zase sebe. Když už se nechám koupit, tak snad mlčím, dokud nemám pistoli u hlavy, ne? No a nakonec jako jahůdka posazená do šlehačky na dortu - se šéfem stává ten největší lupen, co ho v seriálu mají a který doposud jenom poslouchal, co mu kdo poradí.

Rapl - Nástřel (2016) (epizoda)

První díl mě teda nenadchnul. Vraha si Kuneš a spol vyfabuloval zřejmě pomocí černé magie, prostě se rozhodl, kdo to bude a basta fidli. Prostě se rozhodl, ve které slatině najde vražednou zbraň a tam to taky bylo. Upřímně, moc dobrý policajt to asi nebude, měl by se živit spíš jako jasnovidec. Zatím tak 1*, ale hodnocení nechám na celý seriál.

Příběh služebnice - Pozdě (2017) (epizoda)

To, že v totalitě, která je založená na odsuzování žen, které nemohou mít děti, jsou šikanovány právě ty, které je mít mohou, bych ještě překousla. Nakonec o tom, totalita je, šikanovat ty, co jsou inteligentnější, morálně lepší nebo třeba schopné donosit dítě. Ale to, že si ta lepší část populace nevšimla, co se kolem ní děje (viz prostřihy do minulosti a "překvapení", že ženy končí jen tak v práci a přitom přizpůsobení se vyhazovu jako ovce), to je pro mě nepředstavitelné. Sakra, snad aspoň koutkem oka vidím, co se ve společnosti kolem mě děje a nekoukám jak kdyby zčistapána přilítli Marťani. Zkrátka a dobře, když chci vidět totalitu, pustím si něco z padesátých, sedmdesátých nebo osmdesátých let, něco od nás, z Ruska nebo třeba z Kuby...., ale rozhodně ne tenhle nepropracovaný nedomyšlený nesmysl.

Vzteklina - Epizoda 6 (2018) (epizoda)

Jak jsme začali, tak jsme skončili aneb jakej šel, takovou dostal. Jak jsme už u Vztekliny zvyklí, ani poslední díl započatou linii nepřerušil, a tak postavy kráčely vstříc nepříteli jako kuřata na porážku a namísto, aby volaly policii, raději hledaly kysličník kvůli pár kapkám krve. Panu Stehlíkovi doporučuji, ať se napříště na nějaké psaní scénářů vykašle a pokud už bez toho vážně nemůže být, ať si je ukládá do šuplíku. To je to místo, kam patří.