• Pohádka

Vítejte na konci světa (2021) (seriál)

Být prostitutkou v norském zapadákově je docela dobrý job, stačí navléknout šatovou zástěru. Není to ani nikterak nezáživné, protože chlapa bez úchylky, abys pohledal párem sobů.  Absurdní drama, absurdní komedii i podprahovou vážnost, to všechno člověk v tomhle seriálu najde, když si zvykne na to, že být dement je tu životní styl, jedinou normální bytostí je tu malá blonďatá holčička a nejvíc to pálí zjizvené albánské děvce. Skvěle jsem se bavila.

Vyšší princip (1960)

Nesmrtelné dílo o době, která být nikdy neměla. Děj nemá čím překvapit, přesto z něj vždycky mrazí.

Normální lidi (2020) (seriál)

Connell je tak trošku srab, který si neví rady sám se sebou , natož s komplikovanou a zajímavou Marianne, ale člověk si na něj zvykne a začne ho mít snad i rád. Zhltla jsem pomalu plynoucí romanci obou protagonistů jedním dechem. Líbila se mi kamera i napětí a hlavně opravdové, byť špatně komunikované, emoce. Trošku mě zklamal závěr, který se sice nese ve stejném duchu jako celá série, ale namísto uzavření tenhle křehký příběh znovu otevřel. I když možná je i to dobře.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Děvčátko na slovíčko smíchané s Kámasutrou. Pokud jste do téhle chvíle opovrhovali motivačními citáty, tady jim třeba i přijdete na chuť.:-)

Sexuální výchova - Série 1 (2019) (série)

Samozřejmě, že snaha vychovávat ze Sexuální výchovy čiší na sto honů. Ale vychovává s lehkostí, s nadsázkou a tak, že to bude teenegery bavit. I když prudérnější rodiče jim její sledování možná zakážou. Každopádně seriál dokáže pobavit i kategorii rodičů. A některé třeba i poučit. :-)

Údolí slz (2020) (seriál)

Dokonale vykreslené charaktery a válka v celé své nahotě. Těšila jsem se na každý díl a na každou postavu, ať už ve stresu a napětí vyčnívala nebo selhávala. Všechny byly lidské, stejně jako válka nelidská, špinavá a únavná. Snad jedině konec byl takový příliš otevřený, ale nejspíš aby mohlo být pokračování.

Oběť (2019) (seriál)

Britská možná lehce kontroverzní série je výjimečná zejména tím, že obětí je tu víc, ale rozhodně žádnou z nich není divák. Naopak, promyšlený scénář pracuje s několika úhly pohledu, klade otázky a ukazuje, že ne vždy se dá rozlišit černá a bílá, snad jen vina a selhání systému jsou tu jednoznačné.

Bittová, Dusilová, Načeva: SPOLU (2018) (koncert)

Už jsem si zvykla, že když jdu na Dusilku v rámci nějakého festivalu, polovina diváků to nedá a po pár písničkách mizí. Ta druhá půlka tleská ve stoje. Na Načevě taky nebylo narváno, i když já její album Možnosti tu jsou považuju za jedno z nejlepších z devadesátek. No a Bittovou zatím naživo neznám, tak snad si to taky dopřeju. No a tenhle záznam je luxusní, pouštím si ho po týdnu už podruhé. Ta "disharmonie" má totiž svoje kouzlo, i když bych ji před 30, lety asi taky neocenila. :-)

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Ryze komorní jízda, kde o samotnou vraždu až tak nejde.