• Pohádka

Pravidla moštárny (1999)

Od švédského režiséra bych čekala, že nebude mít strach natočit Irvingův příběh syrověji a drsněji. Takhle vznikl v podstatě malebný dramatický příběh pro širší masy. Ve dvaceti by mi to stačilo. Dáma po čtyřícítce už má ale podstatně vyšší nároky. 70%

Každý milion dobrý (2016) (TV film) odpad!

Každý natočený film dobrý, říkal si asi Zdeněk Zelenka, a tak se po pohádce Duch nad zlato, kterou jsem ohodnotila zaslouženým odpadem, pustil pro změnu do vážného dramatu. No, to si teda dal. Nevím, kolik dramat v životě viděl, ale to jeho připomínalo spíše trapnou komedii. Například ve chvíli, kdy se na obrazovce objevilo zásahové komando, to byl vážně gól, to jsem si chvíli myslela, že snad je Bohdalová omotaná výbušninou a zasahuje se proti sebevražednému atentátníkovi. Anebo když se ženská, která vybudovala a řídila nadnárodní firmu, nechala vyslýchat třeba jakou barvu má rajče a při zatčení si ani nevzpomněla na to, že má právo na advokáta. To bych uvěřila tak možná babičce z dědiny a ještě ne každé. Je jedno, jak hráli herci nebo jaké byly lokace, tenhle scénář nemohlo zachránit nic. A tak svou recenzi zakončím citací svého chlapa: "Tohle (Zelenka) jméno si pamatuj, na nic co natočil se už nikdy dívat nebudeme."

John Tucker musí zemřít (2006)

Šablona na romantiku ze školy v Holywoodu nikdy nezklame. Cílovka dosud sledovala jen pohádky a tak nemá s čím srovnávat.:-)

V zemi Jane Austenové (2013)

Austenland je něco jako gigolo bordel pro romantické dámy. Stejně jako si nedovedu představit, že si platím za to, že se ke mně někdo chová jako gentleman, tak se mi příčí hledat na tomhle filmu cokoli vtipného. A romantického? To už i slepice pohrabávající si v hnojníku mě dojímají víc. Mám prostě problém s tématem a s tím nenadělám nic.

Prostě sexy (2002)

Prostě sexy je ten typ filmu, kde normálně sexy herečky po většinu stopáže ztratí sexepeal a jsou prostě NEsexy.:-(

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Je to jako když skočíte na sáňky, rozfrčíte to ... a najednou v půlce kopce zastavíte. Slušně rozjetý námět, kterému nechybí napětí ani dobří herci, po druhém díle nahodí stopku. Možná došly peníze, možná to scénáristu přestalo bavit, co já vím. Poslední díl je odfláknutý, rychle odvyprávěný, nijaký a to co se podařilo v předchozích dílech vybudovat, dokonale rozplizne v ničem. 52%

Most - Série 3 (2015) (série)

Napětí by se dalo krájet, ale místy ho je už trochu moc. Opět je to trochu moc překombinované a trochu moc dějových linek, přičemž tu se Sagy matkou bych klidně zrušila. Její jedinou funkcí je totiž odstavit Sagu mimo. Proč ale tak složitě? Zpočátku mi tady dost chyběl Kim Bodia, protože má strašně sexy hlas:-)). Musím ale přiznat, že jeho náhradník byl zvolen dobře, takže jsem po pár dílech na Kima zapomněla. 70%

Vášnivý tanec (1998)

Uf, ale takhle tedy ne. Vášnivý tanec je asi tak vášnivý jako chleba namazaný máslem z Polska a jedinou emoci, kterou vyvolá, je myšlenka na to, jakou asi kosmetiku herci používají, když se ani po vášnivém tanci nerozmaže.

Dekalog - Dekalog II (1990) (epizoda)

Andrzej umírá a Dorota čeká dítě. Jenže Andrzej není otcem Dorotina dítěte.Co má Dorota dělat? Kdo převezme odpovědnost, jak se z ní sama vysvléci a na koho ji hodit? / Hodně intimní a depresivní dilema lékaře, který se musí rozhodnout o něčem, co mu vlasně nepřísluší.