• Pohádka

Muž na laně (2015)

Kéž by tenhle film měl v sobě aspoň z poloviny tolik drajvu jako má samotný Philippe Petit. Jenže nemá. I když je to natočené profi,chybí tomu šťáva.

Věčně mladá (2015)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona v ženském provedení aneb romantická Adaline, která je sice po celou dobu filmu na o úplně jiné vlně než Eliis, ale ... prý je to láska:-)). 50%

Hráči (1998)

Psychologické drama pro začátečníky. Děj se dá spolehlivě odhadnout a napětí je pečlivě dávkováno. Brilantně natočeno, jenže přidaná hodnota je minimální. 50%

Boj (2015)

Někdy si prostě nelze vybrat mezi dobrým a špatným rozhodnutím. Někdy jsou špatná obě. A to platí jak pro Afghánistán, tak pro soudní síň. Budovat atmosféru a klást nejednoznačné otázky Lindholm umí, to už víme, a tady se mu to povedlo na výbornou.

Den opričníka (2016) (divadelní záznam)

Viděla jsem jen naživo. A fakt to není pro každého. Co si pamatuji, udávali jsme při doporučení dovětek "pro matku nevhodné". :-) Nicméně pro nás, co už něco uneseme a nebráníme se kontroverzi luxusní divadelní zážitek. Jako jediné minus bych dala, že text je pro diváka natolik náročný, že by to asi chtělo vidět 2x. Přesto bych dala za 5*, ale protože kvalitu záznamu nemohu posoudit, nechám bez hodnocení.

Pravdivý příběh (2015)

Psychothriller, kterému chybí psycho a thriller. Narozdil od reportéra Michaela je totiž divákovi od začátku jasné, kdo koho okatě vodí na řemínku a ani trapný moralistní výstup manželky ve vězení napětí zvýšit nedokáže. O halucinaci na závěr, která snad měla předznamenat otevřený konec, už vůbec nemluvě. Doufám jen, že nikoho nenapadne natočit další díl. Technika opravdu není všechno, když film nemá co říct nebo dát.

V pasti (2016) (seriál)

Když už státní bankrot proslavil islanďany v roce 2010 po celém světě, ani náhodou neusnuli na vavřínech a naopak se rozhodli o pět let později z toho, že Island zná celý svět, vytěžit co nejvíc. A tak vznikl Trapped - taková zasněžená zabíjačka, polda u ledu a pár zločinců, kteří se ocitli v pasti. V podstatě civilní zločin(y), civilně zahrané, co si lze přát víc?

Hairspray (2007)

V USA asi potřebovali někam upíchnout pár tlustých hereček, tož proč ne domuzikálu, jen ať se v něm naši fastfoodoví obyvatelé najdou:-)). Je to muzikální, to se nedá popřít. Ale značně nepříjemně se na to kouká.

ČT Live - Pražský výběr (2013) (koncert)

Hurá! Cibule a dudy už jsou zase v televizi:-). Sbal si to svý ráno, můžeš jít....:-)

Něco jako láska (2005)

Pokud pominu pokřikování z auta na starší řidičky anebo strkání si brka do nosu, což v našich zeměpisných šířkách už dospělá holka nedělá, dalo se na to dívat celkem dobře a a těch 55% v rámci žánru si to zaslouží.