• Pohádka

Hodinový manžel (2014)

Představte si, že si doma lehnete na gauč a triumfujete se s druhou polovičkou, kdo vymyslí větší kravinu. No a pak podle toho všeho bez výběru natočíte film. Vznikne Hodinový manžel = víc jak hodina trapnosti, scénáristické bezradnosti a divácké nudy z pozice čtyř(!) chlápků v extrémně čistých montérkách.

Informátorka (2010)

Co je platný silný příběh, když se v něm člověk občas úplně ztrácí stejně jako Jeníček s Mařenkou v pohádkovém lese. Jo, tenhle námět je pro mě zajímavý, ale forma kulhá nejmíň na jednu nohu.

Restart (2005) odpad!

Načmárat na peřinu "sbohem" je možná cool, jenže kdo to zbaští, může být i vůl. Moderní vizuál na něčem, co je podle mého názoru o ničem.:-(

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Tisíckrát propraný námět, kterému neunikl ve své době asi nikdo, ledaže by se na dva roky schoval do ždímačky. Film sám o sobě tedy nepřináší nic nového, je pouhým popisem stokrát čteného či slyšeného, žádnou nadstavbu od něj nečekejte. Co ale každopádně stojí za zmínku, je herecký výkon představitelky teenegerské Natashy, protože její proměny výrazu jsem jí baštila i s navijákem.

Vějíř lady Windermerové (2004)

Jedny dveře se zavřou a druhé otevřou. Někdy docela nečekaně. V životě stejně jako ve filmu. Příjemná zábavná jednohubka na večer, kdy od příběhu čekáme jen pobavení a do divadla je to příliš daleko:-). 70%

Dračí doupě (2000) odpad!

Když jsem onehda přemýšlela, čím oživit svou zašlou krásu, napadla mě modrá rtěnka:-)).Díky Jeremymu už vím, že to není dobrý nápad. A co se samotného filmu týče, lze snad dát něčemu, co má od většiny i těch nejmírnějších hodnotitelů max. 1*, jiné hodnocení než odpad a nepřipojit se tak ke stádu?

Na divoké vlně (2012)

Jenom správná americká manželka ví, jak se musí na muže. Správné povzbuzování totiž dokáže zázraky, to vám prozradí kdejaká příručka typu "Jak si udržet manželství nebo alespoň vztah".:-)) Frosty zase ví, jak si ulehčit život, a tak mu Jay tu uklidí cestu, tu zase povzbudí sebevědomí... No, mohl to být hezký film a hezkém sportu, jakým surfování určitě je. Jenže to by nesměl být plný klišé a pseudopochopení. Takhle mohu ocenit maximálně tak pěkné záběry na vlny.

Děti ráje (1945)

Nám to vyjde, co chcem máme, s větrem v zádech počítáme....Kdo by to byl řekl, že je Michal David natolik vzdělaný, že se ve svých textech nechá inspirovat "v pravěku" světové kinematografie. I když to asi ne, to bych chtěla příliš.:-)) Tenhle film se mi hodnotí docela těžko, zatímco Davidovy Děti ráje bych poslala na smetiště dějin hned, u těch Carnéových, pokud vezmu v potaz dobu vzniku, chápu, proč se dostaly mezi 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. Však u nás se okolo pětačtyřicátého točila akorát tak červená knihovna s Oldřichem Novým a nebo budovatelský film. Proti tomu je tohle rozhodně jiný level. Jenže co naplat. Oldřich Nový pobaví i po letech, zatímco Děti ráje už jsou (alespoň pro mne) překonané a moji pozornost si zkrátka a dobře udržet nedokázaly.

Poprvé vdaná (2013) (divadelní záznam)

Životní příběh jedné obyčejné ženské, která si tak trochu pokaňhala život, určitě stojí za vidění. Taťjana Medvecká dokáže diváka strhnout i v zástěře a se smetákem.:-) A pak nezbývá, než si říct: ve dvaceti nebo v padesáti, každá správná žena by se měla vdát:-)). Ale jestli se jí u toho rozzáří oči stejně jako Taťjaně Medvecké, bude si ji muset její novomanžel pořádně hlídat, abychom pak nemuseli sledovat "podruhé vdaná", potřetí vdaná" nebo taky třeba po desáté...

Dovolená v Protektorátu (2015) (pořad) odpad!

A toto má být co jako? Pokus České televize vysmát se lidem, kteří protektorát zažili? Ještě že to neviděla moje maminka.... Těžko bych jí vysvětlovala pokušení fandit němcům, aby celou tuhle šarádu vystříleli:-(