Čistá duše (2001)

Prvýkrát zhliadnuté na starej VHS-ke s českým dabingom, a výsledok naprostá paráda. Dych berúca hudba, neskutočné herecké výkony a čo je na všetkom najlepšie scenár, ktorý napísal sám život. Čo viac ešte treba

8 MM (1999)

Je zbytočné hodnotiť, co filmu chýba, alebo čo z neho ešte mohli vytažiť. Ja som bol nadmieru spokojný a záverečná scéna s Mašinou ma pohltila totálne. Film na top 200

Insidious (2010)

Scenár, ktorý ma vždy, čo ponuknúť, lebo ľudia majú strach z neprebádateľného a neoveriteľného. Škoda, že si od druhej polky už autor nedal záležať, lebo to bolo podľa mňa až moc prehnané a z tej filmovej psychózy som sa prebral a už som to dokukal ležérne ako nejaký seriál. Ale boli tam aj svetlé miesta, u mňa pol na pol.

Zkrocená hora (2005)

Nesadol mi napriek skvelému hereckému obsadeniu a výkonmi. Asi to bude tým obsahom a že som homofobik. Každopádne česť pamiatke Heathovi Ledgerovi..

Hra (1997)

Veľmi pútavý príbeh, s nadšením sledujete, čo sa ešte môže diať. Takto priputaný ku kreslu som už dlho nebol. David Fincher sa opäť predviedol.

Stmívání (2008)

Taká hovadinka, troška sa snaží pútať príbehom a nalákať masy teenegerov (asi som už neni teeneger). Naťahované jak sopel z nosa, pri pohľade na premakeupovaných ľudí som fakt nechápal, čo na tom všetci tak vidia.

Mafiáni (1990)

No popravde som si chcel kuknúť kvalitný film a podľa csfd som zvolil tento a neľutujem :). Film nám odkrýva pravú tvár podsvetia a naozaj nenachádzam nič negatívne z tohto snímku, snáď len ten začiatok moc veľa postáv ale nakoniec vysvitlo, že sa každý volá Peter alebo Paulie :) Žeby som prehodnotil moju top-ku režisérov?

Trainspotting (1996)

Jedinečný a unikátny film. Od prvej chvíle som vedel, že to bude ozajstný unikát. Konečne sa niekomu podarilo sfilmovat film o drogách - ak nerátam ešte ten Traffic mno :). Každopádne britská tvorba naozaj nesklamala a skvely Ewan Mcgregor - klobúk dole.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Efekty prepracované, kamera úžasná, ale tým moja chvála končí. Nevadilo ani tak to 3D spracovanie, ako plytký dej, kde sa moc času nevenovali postavám ale skôr bojom, je pravda že vo vyvrcholení ten boj musí byť, ale po chvíli ma to už začalo nudiť. Ruku na srdce obe časti zo siedmej série dobojovali zhruba rovnako, pričom Harry Potter 6 je ďaleko v popredí a tieto dva diely mu nemôžu siahať ani po päty. Snáď sa s deťmi dočkám remaku, kde si dajú na toto autori pozor. Asi je čas sa vrhnúť na čítanie Potteroviek

Žhavé výstřely (1991)

Admiral Benson je klenot tohto filmu, ale uznajme, že možno Leslie Nielsen by to zahral ešte lepšie, každopádne toľko prče na jednom mieste je dnes veľkou raritou. Skvelá komédia.