Nenávist (2002)

Tie horory od japonských tvorcov majú naozaj svoje čaro. Iný štýl spracovania, postupu, lakačiek aj hereckých výkonov - pre mňa dosiaľ nevyčerpateľná studňa zážitku. K tomuto hororu len toľko, že je svojou kvalitou ozdobou a dobrým podkladom pre natáčanie ďalších hororov. Mal som zimomriavky, prežíval to naplno, niet čudo že som to ako mladší nebol schopný dopozerať.

Nepohodlný (2005)

Celkom možný aj reálny scenár dnešnej doby, odzrkadlujúci, aké skazené ľudstvo už v podstate je. Film zažiaril na festivaloch ako diamant, kde dráma začína pekne pomaličky, ako má. Rachel je fakt krásna herečka. Tu ešte v najlepších rokoch. Stojí za zhliadnutie.

Nepříčetná (2018)

Téma stalking je v dnešnej dobe stále aktuálnejšou. Pri možnosti sociálnych sietí, kde človek kde čo pridáva, stalker nemusí byť nijak obzvlášť chytrý a celkom ľahko sa dostáva k cenným informáciám. Kamera na jabĺčku pôsobí dojmom filmu starého 10-15 rokov, no je to možno naša budúcnosť. Mobily sa pomaly vyrovnávajú kvalitou kamier minulého storočia. Pár dobrých strihov, efektov a už to ani nepocítime. Film je poňatý veľmi obstojne. Možno by som ocenil dlhšie naťahovanie diváka, čo sa reálnej pravdy týka. A ďalšia citlivá téma ohľadom zachádzania pacientov v liečebniach, kedy je možné urobiť účelovo blázna z každého z nás, tiež stojí za povšimnutie. Záver filmu čistá vykrádačka Honu mierne poteší. Vzhľadom na rozpočet filmu a pre mňa neznáme tváre (cameo Matta nepočítam) si nepočína zle. Nabudúce dlhšie budovanie napätia a lepšie spracovanie prostredia a postáv, a bude to tip-top. Kľudne aj na Huawei.

Nepřítel státu (1998)

Nuda nehrozí. Veľmi akčný dej, kde sa stále niečo deje a nenechá vás to na holičkách. Perfektný scenár a aj herci. Hodné 5*

Nespoutaný Django (2012)

Wow, snáď prvýkrát v kine som mal chuť tlieskať... Vedel som, že by som ostal nepochopený pri tých brakoch čo chodia do kina :). Nie je čo vytknúť, nepredvídateľný dej a to je pri 165 min sakra fuška. Určite kult zaradený do kategórie, ktorú musí zhliadnuť aj tej najlaickejši divák.. Toto je základ a klasika. Pre mňa top film od roku 2012

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Už od prvého momentu je cítiť, koľko prachov je v tom naliatých. Ale to ničomu nevadí, celú dobu sa to pohybuje v pútavej štandardnej hladine, a koncetrácia diváka neklesá. Kto z nás by nefandil Hulkovi. Jedná sa o dosiaľ jediného Marvelovského superhrdinu od ktorého sa neočákava pomoc, ale nasadzujú sa všetky prostriedky k jeho dolapeniu. V závere sa predsa vývojom udalostí od neho pomoc očakáva. Ale čo s hrdinom, kto je ako neriadená strela. Veľmi podobná paralela s Dr.Jekyll a Mr.Hydom. Zhrnutím nutno poznamenať, že sa jedná o interesantný snímok bez výkyvov a sympatickým hlavným hrdinom v netransformovanej forme. Výborné je taktiež zladenie s Liv Tyler.

Nevěrná (2002)

Zdá sa mi, že ľudia v komentoch sa dívajú až príliš kriticky na tento snímok. Film zachytáva emócie všetkých druhov: nerozvážnosť, zamilovanosť, pochyby, výčiťky, smútok, žiaľ a hnev. A tá vášeň... Hltal som to ako malý chlapec všetko. Ak niekoho napadne lepší film tohto žánru, nech napíše do pošty a kludne hodnotenie znížim, no zatiaľ na to nemám najmenší dôvod...

Nic nás nerozdělí (2012)

Chápem, že sa film, ktorý sa skutočne stal, snažili vyjadriť v snímke, čo najreálnejšie, ale bolo toho na mňa moc. Príliš preemotivovaný, s často plytkým obsahom, ale chápem, že sa to inak ani natočiť nedalo. Chválim efekt Tsu-nami, ktorý je zvládnutý výborne, a ani herci nezaostávajú, no film vo mne nezanechal žiadnu trvalejšiu hodnotu.

Noe (2014)

Miestami výborne, miestami naťahovaná žuvačka. Priznávam, že skutočnú predlohu, či to ma niečo spoločné s históriou (Biblia a pod.) som si nie istý. Každopádne, po zhliadnutí 3D projekcie, vždy keď ma to začalo neskutočne nudiť, zas som sa dostal do deja a bažil. Výborné vkustku výborne herecké počiny, vyzdvihujúc Russela a Emmu Watson - na ktorú som bol obzvlášť zvedavý ako sa popasuje s inou úlohou ako Hermionou a počínala si vynikajúco a nerád by som bol keby ju kvôli Potterovi nechali takto zaškatulkovať. Ale 7.30 € je asi drahá sranda na tento snímok :D

Obecná škola (1991)

Moja chyba, že som sa k tomuto dielu dostal až tak neskoro, no patrilo sa obohatiť repertoár aj o tento československý klenot. Moc mi ale nesadol, čakal som od neho viac, na mňa málo vtipných scén, takisto aj dialógy a herecké prevedenie, no zrejme som len zaujatý, ešte mu dám niekedy šancu