Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Môj vrodený odpor k animákovým filmom nepokoril ani milovaný spiderman. Čo z môjho uhľa spíďovi uškodilo najviac je zameranie sa na detské publikum. Dokonca aj stará klasika z 1994 animák mal v sebe viac dospelosti. Spider - gang bol absurdný. Vysoké hodnotenie pre mňa nerobi citlivku. Prial som si záver.

Stmívání (2008)

Taká hovadinka, troška sa snaží pútať príbehom a nalákať masy teenegerov (asi som už neni teeneger). Naťahované jak sopel z nosa, pri pohľade na premakeupovaných ľudí som fakt nechápal, čo na tom všetci tak vidia.

Strach (1963)

Miestami som trpel, pretáčal si nazad film kvôli kontextu aj zlej zrozumiteľnosti postáv. Bolo naozaj ťažké pre mňa pochopiť dej, ale snímok je to určite kvalitný a stoji za pozretie.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Nejak závratne neoslovilo. Motá sa to v prazvláštnom divnom duchu, a pôsobí to na mňa proste nedôveryhodne. Postava Stuarta je značne poznačená smutným životným osudom, alkoholom a drogami. Ale spraviť z neho ľahkú formu autistu a blázna mne skazilo celý zážitok. A ten trkvas spisovateľ hodne naivný to človek. Musím proste ohodnotiť snímok kriticky keď tak smutný s zaujímavý osud človeka je tak naprd spracovaný. Sry Tome, hral si to skvelo a neni to tvoja chyba. Na záver filmu tvorcovia čakali výlev emócii, aké dojemné to bolo. Moja emócia bola obecne radosť z konca.

Symptom Pandorum (2009)

Musím povedať, že niečo tak napínavé a akčné som dlho nevidel. Námet suprový, možno až moc dlhú dobu bolo priveľa otázok a žiadne odpovede, čo by diváka mohlo iritovať. Ale tam bolo práve to čaro, že divák napnutý hltal každú sekundu v nádeji, že sa niečo dozvie. A na konci kľúč pekne zapadol do jamky. Musím vyzdvihnúť aj prostredie lode a práce s kamerou. Veľmi podhodnotený snímok

Šéfové na zabití (2011)

Na to že to je komédia nepamätám sa, že by som vôbec smial. Prišlo mi to ako komerčné dielko s hercami, ktorí si zaslúžili hrať v niečom lepšom. Tri hviezdy s prižmúreným okom snáď len za Kevina Spacey-ho, Jenifer Aniston a Colina Farrella.

Šestý smysl (1999)

Napriek tomu, aký je film skvelý, mi v ňom niečo chýbalo a po prvom zhliadnutí sa nemôžem zbaviť pocitu, že tam niečo mohlo byť inak/ lepšie a uberá tomu na tej jednej hviezdičke. Veď ja na to raz prídem!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pre mňa jedno z najväčších sklamaní vôbec. Tom Hardy vždy zahrá dobre, aj scenár, kde nehľadajte žiaden poriadny príbeh, len masu vyšpikovaných akcií, ktoré po dlhom brnkaní strácajú na interesantnosti. Pri pár scénach som skôr nabudol pocit, že sa jedná o recesiu - keby sa snímok ubral týmto smerom má u mňa väčšie šance zaujať. Už dlho sa mi v kine nestalo, aby som si prial koniec. Hviezdičky snáď za pár vycibrených akcií a herecké výkony.

Škola základ života (1938)

Pripúšťam, že skepsa a pochybnosti boli, keďže sa jedná o najstarší snímok v mojej zbierke. Či to nebude staré, neaktuálne a nudné. Ako trpko som sa mýlil. Klenot našej kinematografie s množstvom vtipných scén a bravúrných hereckých výkonov s minimom strihu. Od našich pradedkov a prababiek by sme si toho mala veľa zobrať, je tam z čoho čerpať.

Šmejdi (2013)

Poctivý dokument, ktorý vo vás vyvolá pocit hnusu a ľútosti. Bohužial je naozaj na facku tí "Šmejdi", ktorí takto zneužívajú starých ľudí, ktorí už sú emocionálne slabší a lahšie manipulovateľní. Tak sa pýtam kde je spravodlivosť pre týchto pohanov, naozaj je taká diera v legislatíve, že toto budeme tolerovať.