Krtek a Panda (2016) (seriál)

Za synka dávám 4 hvězdičky, ten ten seriál zbožňuje... Dala bych pět, ale za sebe musím ubrat za stupiditu některých epizod... například proč rybku jednoduše neodnesli do řeky... socialistické řeči z Číny jsou taky dobrý, ale bez toho by to asi neprošlo, kdyby to neukazovalo, jak je hezké podělit se o meloun nejen s kamarády, ale i se zlým sousedem - imperialistou a kapitalistou.

Podfukáři (2004) (seriál)

Propracovaný seriál, u kterého oceňuji, že je vidět, že si s tím dal opravdu někdo práci. Sama sebe překvapuji, že se mi seriál velice líbí a jeho styl předčí i to, že mi je většina hlavních postav nesympatických. Šéf je takový ten kliďas, co má dopředu připravených 40 milionů scénářů, nic ho nepřekvapí, blonďák je takovej libovej frajírek, jen u tý ženský nechápu (asi je to tím, že nejsem chlap), co je na ní tak moc sexy, mně přijde dost průměrná, ne-li podprůměrná. Robert Vaughn jakožto jeden z mých 3 nejoblíbenějších herců je výborný a všeználek je taky prima.

Panenka z pekla (2014) (TV film)

MOŽNÝ SPOILER Hned na začátku masakr v rodině. Pak přijede Jamie s dcerou, ta najde neuvěřitelně ošklivou panenku, kterou si zamiluje asi jen kvůli tomu, že je panenka prokletá a dítko ovládne. Pak vražda. Pak vražda. Pak vražda. Pak se snaží Jamie panenku dceři vzít. Pak vražda. Pak vražda. Pak vražda. Pak jednoduchý konec. Pak titulky.

American Horror Story - Hotel (2015) (série) odpad!

Jestli tato série stojí na zvučných jménech, pak pochopím tu popularitu. Ale upřímně, o čem to jako má být?? Nějaký duchařský hotel s upíry (?), věčné sexuální hrátky, Lady GaGa se snažila, ale... no, její výkon byl ucházející. Nebyla jsme schopná dokoukat ani jediný díl do konce, proto mi možná unikala pointa, ale pokud mě nezaujme ani jeden díl, potom si takový projekt nezaslouží ode mě ani jednu hvězdičku za ta jména v titulcích.

Jo (1971)

Dobrý námět, ale nějak se to celé táhlo. Nepříjemná a protivná služka, ze které mi stály vlasy na hlavě, bohužel i pro mě ne příliš oblíbené, i když ve francouzských komediích velmi časté afektované scény, neskutečně hloupý policista (detektiv), který cíleně hledá mrtvolu, kterou má doslova pod nosem, prohlíží celý dům, ale nenapadne ho prohlédnout tu sochu Funesovy babičky. Slabší komedie.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Kvalitou srovnatelný s jedničkou, ale ještě o chlup lepší. Především ne moc krásně, ale zato pravdivě (bohužel), reálně zobrazené masakrální scény civilistů včetně dětí (po vlastní zkušenosti nedoporučuji sledovat těhotnými), Stallone prostě umí natočit atmosféru, i když sám toho opět v celém filmu namluví jen pár vět. Krásný kontrast mezi vypatlanými sluníčkáři a drsnými bojovníky, kteří je pro jejich naivitu musí zachraňovat.

Rambo III (1988)

Třetí díl považuji po nepovedené dvojce za slušný návrat ke koukatelné podívané. I když z dnešního pohledu koukat na ty nebohé afghánské muslimy přijde člověku trochu na hlavu, berme to tak, že v té době byla jiná situace a lidé nevěděli, co víme my dnes, takže i přes závěrečné věnování se pokusím toto přejít a vychází mi z toho krásné tři hvězdičky. Opět poznávací znamení této série - na konci hromada vrtulníků, střelby, těžké munice a v neposlední řadě sám Rambo, který dokáže lukem a šípem vyhodit jeden takový větší vojenský vrtulník do vzduchu. Za mě hodně slušný film.

Rambo: První krev (1982)

No, že bych dala někdy filmu Rambo 4*, to bych se divila. Ale musím být spravedlivá. Film o neškodném veteránovi, který si jen tak brázdí Amerikou, bohužel narazí na nepříjemného šerifa, kterého hrál můj oblíbený herec Brian Dennehy, který zlanaří celý policejní sbor a posléze i další muže, aby zlého padoucha pomlčka tuláka chytili, mě zaujal více, než jsem čekala. Propojenost se skrýváním se před policisty bylo symbolicky podobné válečnému ukrývání, což mě zaujalo ještě více. Film se obešel i bez hlavního ženského elementu, ale zde vůbec nechyběl, ba naopak.

2012: Supernova (2009) odpad!

Pokud si u katastrofického filmu častěji ťukáte ne na čelo, ale do mobilu, je asi někde chyba. Ale ono se opravdu omrzí sledovat dvě ženské, jak se jim každou chvíli porouchá auto. Upřímně, film jsem viděla včera a teď nevím, jak vlastně skončil, protože zaujetí tímto snímkem je u mě na bodu nula.

San Andreas (2015)

Helikoptéra, sympatický postarší pár. Nic víc mě v tomto filmu nezaujalo. Ale zase se podařilo na rozdíl od jiných zachytit to, co by se asi dělo reálně - každý si hledí svého a když chtějí dáma s mladým studentem od někoho pomoct, všichni se k nim obrátí zády, protože v takovém případě platí, že každý jede sám za sebe. Ale hrošík z Madagaskaru byl k popukání, ale bohužel trapně k popukání,.