Na hraně zítřka (2014)

A já tomu s chutí těch 5 hvězd dám. Protože tady už dlouho takhle zábavný a debilního scénáře prostý sci-fi nebylo, navíc se spoustou netrapného (to je jest vtipně vtipného) humoru uvnitř!

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Těsně na pomezí 3 a 4 *. Po většinu stopáže super, ale občas začne drhnout tempo a fóry nefungujou tak, jak asi měly...

Babicovy dobroty (2008) (pořad)

Jako pokus o kulinářskou show totální selhání v čele s nekompetentním Jirkou, na druhou stranu pravděpodobně nejlepší sitcom, jaký kdy na Nově vznikl.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

O chlup lepší a dospělejší než První třída. Příběh je i přes spoustu postav a časových rovin dobře vystavěný a Quicksilver je (u mě naprosto neočekávaně) boží. Myslím, že druhé návštěvě kina se rozhodně bránit nebudu.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Akční scény jsou super, bohužel výplně mezi nimi fungují o poznání méně. Peter Parker je mimo kostým na facku a přeměna Harryho Osborna působí hrozně uspěchaně. Klidně mohli vystřihnout jednu ukoktanou konverzaci na téma rozejít se/nerozejít, a když už by měli v ruce nůžky, klidně mohli poslat na zem střižny scénu s letadly skoro na konci. 2 a půl hodiny je prostě zbytečně moc. I když jsem nad hodnocením dlouho váhal, vlastně převládají pozitivní pocity. Garfield je sympaťák a Emma Stone je roztomilá až běda, takže nakonec slušné tři hvězdy.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Šmakova dračí poušť je opět krásný a napínavý výlet do Středozemě, Martin Freeman jako BIlbo je skvělý a jízda v sudech po řece je nadmíru nápaditá, pořád se ale nemůžu zbavit pocitu, že místo tří filmů by mohl být jeden tříhodinový šlapající od začátku do konce. Ale tři miliardy jsou holt víc než jedna, že pane Jacksone? :-)

Konzultant (2013)

Škoda, Konzultant mohl být výborně natočený film se skvělým obsazením, který bohužel selhává na totálně nepochopitelné zápletce. Postavy se objevují a pak nenávratně mizí a celý ten pochybný obchod je vysvětlen tak bídně, že se v tom dle mého názoru prostě NEDÁ zorientovat. Co všechno se tam děje a proč, to mi zůstává bohužel záhadou i několik hodin po promítání. Jo a Cameron Diaz celou dobu vypadá... no, divně.

Doktoři z Počátků (2013) (seriál) odpad!

Nemůžu si pomoct, přijde mi to horší jak Ordinace. A to už je co říct.

Muž z oceli (2013)

70%. Pro mě fungovala naprostá většina filmu až na finále, kde už těch výbuchů a padajících mrakodrapů a létajících šmouh bylo nějak moc a člověk to pomalu nestíhá sledovat. Paradoxně akční scény, na které jsem se těšil nejvíc, mne bavily ze všeho nejméně. Kevin Costner po dlouhé době potěšil a docela bych mu přál, aby mu Man Of Steel nastartoval comeback.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Škoda lehce nevýrazného finále a jedné klišovité scény, jinak by to pro mne bylo za plný počet. Současně s hlavním Giacchinovým hudebním motivem mi automaticky nastoupila husí kůže a udržela se prakticky do konce filmu. 90%