Westernstory (2011) odpad!

Už dlouho jsem neviděl tak nekonzistentní, nevtipný a naprosto nikam nesměřující snímek. Když jsem se před několika týdny škodolibě smál nové Saxáně, vážně jsem netušil, že přijde něco ještě horšího a momentální 19% hodnocení. Tam se prostě pořád něco děje, naprosto zbytečně, nikdo neví proč, polovinu filmu zabírají stupidní potyčky plochých postav a člověk pořád čeká rozuzlení. A... to nepřijde. Odehraje se nějaká pofidérní westernová hra, publikum šílí nadšení, film končí bez jediného slova a já vzteky omdlívám. Nakonec jsem ale pochopil "vtipnou" jazykovou hříčku záměn "story" a "sorry" v logu filmu jako podprahovou omluvu Vlastimila Pešky divákům za peníze vyhozené za vstupenku.

Patriot (1998) odpad!

Steven Seagal jako dobrácký doktor se srdíčkem na pravém místě a zdravou dávkou patriotismu. Hlavní záporák s vizáží obtloustlého trampa se sklony k patetickým proslovům a Seagalova otravná dcerka filmu moc nepřidávají, ale to nejlepší na konec: když Steven Seagal hrdinně v tajné laboratoři někde v horách objeví magickou kytku co vyléčí všechny neduhy včetně viru schopného vyhladit lidstvo, naběhne americká armáda do polí, kytku sesbírá do pytlů a pak ji, logicky, začne vysypávat z vrtulníku na každýho občana ve městě. To si jí mají kvítek po kvítku sebrat ze země? A nebylo by lepší zaťukat u každýho baráku a občanovi do hrníčku vysypat hrst bylinek a jít k dalším dvěřím? Možná se v tom moc nimrám, ale stejně... Co to je?!

Avengers (2012)

Takže asi takhe: 1 hvězdička za Iron-Mana, 1 hvězdička za Thora, 1 hvězdička za Hawkeye, 1 hvězdička za Kapitána Ameriku a poslední velká hvězdička za Hulka!

Stalo se (2008)

První film, kde mě Zoey Deschanel zoufale nebavila. Wahlberg jako středoškolský učitel je spíše vtipný a když s vážným výrazem předkládá své teorie, neubráníte se úsměvu. Nicméně atmosféru film má a do konce mě udržoval v příjemně paranoidním napětí.

Strážce spravedlnosti (2010) (seriál)

Vcelku klasická detektivka, ale je to asi to nejlepší, v čem se Steven Seagal objevil za posledních deset let. Jenom jedna věc mi hrozně vadila a to byly akční scény. Někdo tomu říká dynamické pojetí, já tomu říkám zmršenej střih.

O perníkové chaloupce (2002) odpad!

Místy zajímavá výtvarná stylizace, jinak hrozná slátanina, která do nebevolajícím způsobem překrucuje klasickou pohádku. 10%

Nedotknutelní (2011)

To co, co zavánělo uslzeným dramatem plným klišé a patosu, je nakonec výborná svěží komedie s prvky dramatu. Jsem nadšen!

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Pořádně nedokážu identifikovat proč, ale Harold a Kumar mě prostě baví.

96 hodin (2008)

Výborný akčňák s charismatickým Liamem Neesonem, jenom ta dcera mi tak strašně lezla na nervy, že bych se jí zachraňovat asi nevydal. A zakázal bych jí běhat do konce života.

Probudím se včera (2012)

Navzdory dementní linii s cestováním v čase a opravdu otřesnému product-placementu vcelku příjemná komedie se sympatickou ústřední dvojicí.