P.S. Miluji Tě (2007)

Romantické filmy normálně nevyhledávám, ale moje slečna mi to doporučila, tak jsme na to koukli a můžu říct, že asi žádný romantický film mě zároveň nedojal a zároveň ve mě nevyvolal tak hlubokou depresi. ***** naprosto zasloužených.

Hulk Vs. (2009)

Slušná zábava, mnohem víc mě bavil Hulk vs. Wolverine, ale nejvíc ze všech postav mi v hlavě stejně uvízl Deadpool, i když se mihl jen krátce. Ty jeho hlášky neměly chybu.

Hulk (2003)

Komiksy mám rád, ale tohle mě dvakrát nechytlo. Jako by se Ang Lee nemohl rozhodnout, jestli točí film s propracovanou psychologií postav, nebo akční nářez se zeleným monstrem v hlavní roli.

Mumie se vrací (2001)

Všechny ingredience jedničky namíchané hezky dohromady, plus pár trošek navrch. Bohužel už to tolik nefunguje a ze svěžího koktejlu se stává lehce natahovaná kopie jedničky, samozřejmě s hromadou akčních scén a více či méně povedených vtípků. Nejvíc mě ale zklamal nechutně digitální The Rock jako Král Škorpion.

Mumie (1999)

Tohle je prostě sranda. Děj pěkně odsýpá, triky vypadají dobře a chemie mezi Brandanem Fraserem a Rachel Weisz funguje skvěle, takže...proč ne?

G. I. Joe (2009)

Neskutečně pitomý film, plný nesmyslů, hloupostí a triků s proměnlivou kvalitou. Skoro by se slušelo dát tomu tak jednu hvězdičku, jenže přesně takhle jsem si představoval vlastní bitvy, když jsem si s Dukem a Heavy Duty a Destrem hrál v pokoji na koberci a tenhle film mě dokázal přemístit v čase o patnáct let zpátky. V těžkém návalu melancholie nemůžu jinak než ***

Noc oživlých mrtvol (1968)

Ač zombie filmy moc nemusím, tenhle můžu kdykoli a kdekoli. Tísnivá atmosféra černobílého snímku se člověku příjemně zažírá pod kůži a toho pocitu se nezbaví až do konce. A že i po závěrečných titulcích se to mrazení nechce pustit. Jednoznačná klasika žánru.

Iron Man (2008)

Iron Man mě baví, Robert Downey Jr. si roli vyloženě užívá a sedne mu jak ulitá. Vůbec ke castingu se nedá moc namítat, stejně tak triky jsou velice povedené. Trochu mě ale zklamaly akční scény, čekal jsem je mnohem nadupanější a dalo se z nich vymáčknout víc. To je ale jediná výtka k Tonymu Starkovi a teď netrpělivě vyhlížím dvojku.

Tell It to the Fishes (2006)

Asi by to chtělo malinko výraznější děj, ale je to správně ulítlé a zábavné a scéna, kdy Moran cholericky odpálkuje běžkyni - to jest prakticky jedinou šanci na vlastní záchranu - je prostě boží.

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Zajímalo by mě, nakolik se ve skutečnosti liší nebo neliší od svojí pečlivě budované image cynicky pesimistického Ira. Ať tak či tak, já mám toho cynického Ira převelice rád a jeho stand-up show řadím mezi vrchol žánru.