Dylan Moran Live: What It Is (2009) (TV film)

Dylan Moran opět naživo, bez předsudků, bez skrupulí, bez taktu, vkusu, politicky nekorektní, naštvaný, hrubý, přiblble se usmívající, s cigaretou, cynický, sarkastický, ironický, ale pekelně zábavný. Jako vždycky. A tak ho máme rádi.

Další hroznej pátek (2002)

Zhruba dva povedený gagy... Ale uznávám, že z podobného soudku tady byly i horší filmy.

Hrob světlušek (1988)

Dovoluji si tvrdit, že je to jeden z nejlepších filmů s protiválečnou tematikou, jaký jsem kdy viděl.

Vodní svět (1995)

Když jsem to viděl jako kluk, byl jsem z toho hotovej, s přibývajícím věkem jsem ale trochu vystřízlivěl. Začátek je jednoznačně na pět hvězdiček, vykreslení zatopeného světa je uvěřitelné, konec už je ale bohapustá slátanina. Celkově se filmem prolínají scény geniální s geniálně špatnými. Matematickými počty z toho vychází krásné ***

Souboj Titánů (1981)

K filmu netřeba komentáře, jako malej jsem z toho byl naprosto vyplesklej a víceméně mi ten pocit zůstal dodnes. Co mě ale fascinuje ještě víc jsou původní plakáty k filmu. Bomba!

RoboCop 3 (1993)

Tohle už se podle mého názoru nemělo stát. Malá holka jako parťák RoboCopa a robot samuraj? Vážně? Ani se moc nedivím Franku Millerovi, který původně psal scénář, že od tohoto filmu dal nakonec ruce pryč.

Alenka v říši divů (2010)

Vizuálně naprosto nádherné, přesto emocionálně poněkud vyprázdněné. Od Burtona bych čekal asi více morbidního humoru a svébytné ujetosti. Všechna ta prostředí a postavy byly sice krásně udělané a navržené, ale trochu z nich čněla sterilita způsobená jejich vznikem v počítači, čekal jsem něco víc "hmatatelnějšího". Celkově to ale byla krásná pohádka a brblat nad tím, že z Burtona není cítit Burton, asi nemá moc smysl. Naprosto mě ale okouzlila Anne Hathaway jako Bílá Královna, stejně tak Danny Elfman, jehož hudba naprosto odpovídá celkové atmosféře filmu, její zasněnosti a imaginaci.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Já myslím, že všechno potřebné je patrné už z názvu filmu. Něco tak absurdního se prostě nevidí. Ačkoli tenhle film už z dálky zavání odpadem, neodpustím si jednu hvězdičku, protože jsem se na několika místech upřímně pobavil.

Faunův labyrint (2006)

Neuvěřitelně působivý film s vlastní, místy až brutální, poetikou, úžasnými maskami, navíc je v člověku schopen vyvolat dost širokou škálu emocí, což se mi u fantasy opravdu dlouho nestalo. Atmosférou film připomíná komiksy Mika Mignoly, což je vlastně přirozené, jelikož Labyrint ve velké míře předznamenává právě pozdějšího Del Torova Hellboye.

Zlaté oko (1995)

Pro mě jedna z nejlepších bondovek. Pierce Brosnan je dobrá volba a má všechno, co James Bond potřebuje - šarm, nadhled a sebeironii.