Živelná pohroma (1999)

Slova doktora Solferna : "Takové nafouknuté nic. Nemá chuti, ani smradu." Tenhle film to popisuje celkem dokonale. Standartní romantická komedie, s jemně originálním konce. Ale jen velmi jemně

Zelený sršeň (2011)

Bavil sem se parádně. Od někoho jako Gondry sem rozhodně nečekal takovou bombu. Uznávám, že scénáristicky to není zase až tak úžasné, ale co se týče pojetí, to je vynikající. Jay Chou se katapultoval mezi největší mlátičky komiksového světa a Christoph Waltz je neskutečně zábavný a skvělý záporák, i přes ten malý prostor, který dostal. Slabinou je pro mě Rogen, který jakoby zkoušel, jak moc velké hovado může být hlavní hrdina. Navíc filmu chybí sebekritika. Chce být druhým Kick-Assem, ale nezvládá to. Tam, kde Kick-Ass vede svojí komiksovou nadsázkou, tam Zelený Sršeň trpí tím, že chce být cool a nadsázkový, ale přitom je buď vážný nebo komediální. Nic mezi tím. Je to škoda, ale i tak se jedná o výborný a zábavný, akční bonbónek

Byl jednou jeden polda (1995)

Do té doby neokoukané a docela v pohodě komedie. Časem a navíc i vývojem celé série ale u mě osobně ztrácí body

Masakr na střední škole (2003) odpad!

Koukám, že se opět objevila jedna překladatelská perla. Koukaje na název filmu a osobu v hlavní roli sem si říkal, to by mohlo být dobré a krvavé akční béčko. První vykřičník mi v hlavě začal blikat, jen co se na v titulcích objevil anglický název filmu Detention. Tady něco nehraje sem si říkal a byla to pravda. Vždyť se v tom filmu nic nestane. Masakr se nekoná a film nejspíš navždy skončí v propadlišti dějin. Díky bohu

Spider-Man 2 (2004)

Ještě větší, dražší a přitom snad ještě víc umělé. Některé pasáže byly výborné, ale mnohdy mi to přišlo jako nastavovaná kaše.

Holičství 2 (2004)

Dokážu si představit že scénář musel mít aspoň tisíc stránek, protože tu tunu řečí nemohli dostat na menší počet. Přitom ani jediná věta neobsahuje, žádnou hlášku. Nic co by zlidovělo. Je to ohromná nuda. Celou dobu sledujete partu černochů jako sedí na židli a plkají o ničem. A když myslím o ničem tak opravdu myslím o NIČEM. Je to nudná, nudná, neuvěřitelně nudná komedie, plná namachrovaného, černošského přehrávání a hiphopu. A to nemyslím nijak rasisticky.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Tak trochu protiklad slavné Lumetovi adaptace. Zatímco tam byla spíše o hercích a zápletce, tady je to víc o psychologii, atmosféře a morálních hodnotách. Musím přiznat, že novější díly tohoto seriálu se mi už nelíbí tak moc jako klasické ze začátků a nebo z poloviny devadesátých let, ale tohle bylo vynikající. David Suchet si herecky celý film ukradl pro sebe a atmosféra by se dala krájet. Nebýt některých nepřesvědčivých výkonů ostatních členů hereckého obsazení, bylo by to pro mě za pět hvězdiček

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Klasika ze všech klasik nejklasikovatější. Neuvěřitelně krásný film z doby, kdy to ještě studio Disney myslelo upřímně