On je žena! (2005) (seriál) odpad!

No jako nápad na seriál to tak špatně nevypadalo. Ale bohužel to dopadlo jak to dopadlo. Absolutní absence scénáře, hereckého umění, režie a soudnosti.

Manituova bota (2001)

Ze začátku docela zdařilá parodie na mayovky ztrácí zhruba v půlce svůj náboj, a zatímco v první půlce připadal zhruba jeden trapný vtip na čtyři skvělé, tak v druhé půlce se ten poměr obrátil. Je to škoda. Ale i tak se jedná o dobrou komedii, u které se dá zasmát a která dokazuje, že i v Německu se trochu humoru dá najít

Sherlock (2010) (seriál)

Tak tohle je opravdu něco. Tohle je plivanec...co plivanec? To je pořádný zelený chrchlovitý flusanec do tváře Guye Ritchieho a jeho modernímu pojetí Sherlocka Holmese. Prý že Hlomes postaru by byl nudný. Prý že se to musí udělat akční. PRDLAJS. Takhle se dělá moderní adaptace. Fantastické zpracování staré Anglie do moderní doby. Holmes využívá moderních přístrojů a přitom stále dedukuje jak ze staré školy. Seriál probíha v podobném duchu CSI, ale těchhle metod využívá chytře. Není to tak technicky vědecké jako americké seriály. Je tu opravdová detektivní práce. Navíc je to režisérsky opravdu výborně zpracováno a scénář je vynikající. A herecké obsazení hlavní dvojice? Se vší úctou k Jeremy Brettovi a Edwardu Hardwickeovi, které jsem dosud považoval za nejlepší. Martin Freeman a Benedict Cumberbatch je obrovským skokem přeletěli. Naprosto typově dokonalá volba a herecky neskutečně zvládnutá. Tohle je pro mě televizní genialita. Snad se to s případnými novými díly nezkazí. P.S: malé plus dávám za tu protikuřáckou inovaci Holmesovi postavy ( "Je to problém na tři nikotinové náplasti.") a i za ty vtípky na sexuální orientaci těchto dvou přátel ("Dám vám sem svíčku. Je to pak mnohem víc romantické.")....druhá série pokračuje v nastavené kvalitě a v některých momentech dokonce překračuje svůj stín. Doufám, e se to dlouho nepokazí je to nádhera

Expendables: Postradatelní (2010)

Je mi líto, že Stallone, když už chtěl oživit "osmdesátky" tak to dělal pomocí moderního pohledu kamery, který hodně škodil osobním soubojů a ze všeho nejvíc Jetovi Li, který v souboji s Lundgrenem mohl ukázat mnohem víc. Taky scénář by snesl větší péči. Hlášky a situace jsou v pohodě, ale na závěr, když se strhnou doslova krvavé hody, nějak mi chybí přestávka na vtipnou hlášku. Chlapíci se nezastaví, prostě se posledních deset minut jen střílí a vy koukáte na nervní kameru, díky které si ani neužijete pěstní souboj Randy Coutura se Stevem Austinem. Je to dobrý a kvalitní akční film, plný výborných akčních hrdinů. Sylvester Stallone a Jason Staham spolu dobře hláškují, Jet Li je "neporazitelný" a vtipný a Lundgren se posadil do zápornější postavy a posadil se do ní perfektně, Jeho Gunnar se mi líbil asi nejvíc. Bohužel ten film není tak dokonalý jak sem doufal. přesto zklamaný nejsem. Líbilo se mi to a šel bych na to klidně zase. Užil sem si machrovských hlášek a kvalitní akce. Nejlepší scénou je beze vší pochyb vynikající i když krátka scéna, kde se setkalo svatá trojice akčních filmů a pěkně si spolu zahláškují. Ta chemie je mezi nima cítit a ukazuje na největší slabinu tohohle snímku. Tou slabinou je to, že tenhle film se měl natočit před dvaceti lety, v hlavních rolích hrát Stallone, Schwarzenegger a Willis a místo Stathama, Coutura a Crewse tam měli k Lundgrenovi s Li přijít Seagal, Van Damme, Jackie Chan a Carl Weathers. Ale na to už je bohužel pozdě

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Tenhle film miluju, koukám na něj rád a písničky si pobroukávám při jízdě v autě. Tim Burton mě zase dostal

Ed Wood (1994)

Tim Burton opravdu vzdal poctu Edu Woodovi a natočil výborný film, který ho nezesměšňuje ani trochu. Naopak mu ještě vylepšuje charakter. Výborné režisérské a herecké představení. Martin Landau je extratřída a svého Oskara si zasloužil beze vší výhrad a Johny Depp opravdu zazářil a dal do postavy takové nadšení pro film, že sem po shlédnutí tohohle skvostu, toužil sám natočit nějakou tu duchařinu

Sissi a Yetti (2007)

Mohl bych napsat, že je to trapné, otravné, nudné a infantilní. Ale kupodivu to jediné co mě o tomhle filmu napadá říct je to, že je to NĚMECKÁ KOMEDIE. To myslím vystihuje všechno. Ty jednu hvězdu dávám jen za tu animaci, která byla opravdu skvělá

40 let panic (2005)

čekal sem hovadinu. Ale dostalo se mi celkem dobré a svižné komedie s výborným Carellem

Ronin (1998)

Ronin na mě dýchl atmosférou francouzských kriminálek 70. a 80. let. Navíc je tu jedna z nejlepších autohoniček jaké sem kdy viděl