Po rozvodu (1981) (TV film)

Žeru tyhle nízkorozpočtové dramatické inscenace.

René (2008)

René je podivuhodná osobnost. Nenapravitelný kriminálník, který se tímto faktem žádným způsobem netají. Ale taky zajímavý člověk se zvláštním charismatem. Chtěl by být svobodný, žít relativně normální zajištěný život…ale neví jak na to. Respektive ví a tak se opakovaně v krátkých intervalech vrací do vězení. Dokument je v klasickém “ťreštíkovském” formátu. Jen je škoda, že dokument nešel více na dřeň. U Katky to bylo zpočátku o boji se závislostí a dále jen o sledování sebedestrukce a přežívání. Z Reného se určitě dalo vytáhnout mnohem více.

Superlov (2023) (pořad)

Zábavné, svižné a napínavé. Není prakticky co vytknout.

Kmotr III (1990)

Kvalit prvních dvou dílů třetí Kmotr nedosahuje, ale i přesto je to vynikající završení trilogie. Andy Garcia, coby Sonnyho syn, dává jednu hvězdu navíc.

Prci, prci, prcičky (1999)

Tahle komedie má prostě atmosféru. Konec devadesátek, nekorektní humor, hodně tesťáku a kultovní hlášky. Vždycky se rád podívám a zasměju.

Rocky (1976)

Jeden z nejzásadnějších sportovních snímků všech dob. Příběh o přehlíženém outsiderovi, kterému se naskytla životní šance. První počin Slye coby scénáristy, který mu definitivně otevřel dveře do Hollywoodu.

Tiché místo (2018)

Ale jo, celkem dobrý hororový thriller. Pravda, moc se v něm nemluví. První polovina vlažná, pak se děj rozjede díky hřebíku ve schodech. Sklepní scéna mi připomněla Válku světů. Solidních 70%

Vánoční skřítek (2003)

Miluju Zooey, žeru Jamese a Will mě vždy baví. Navíc to má vánoční tematiku, takže nemůžu jinak. 75%

Promlčeno (2022)

Po delší době slušný tuzemský film. Konečně bez řešení dokola omílaných témat, ve stylu tužeb mužů a žen. Navíc bez ohraných, dokola obsazovaných tváří. Tenhle film není o skvělých hereckých výkonech, protože Karel sedí v autě a mluví, zatímco Igor vše poslouchá, stejně jako zbytek postav. Nicméně, i přesto bych vyzdvihl výkon Vilmy Cibulkové.

Terrifier (2017)

Tohle je solidní psycho jízda. Vyšinutý němý klaun, s nosem Roberta Záruby, zatraceně děsí a s těmi nebožáky se rozhodně nesere. Horor je postavený na strahu, brutalitě… a vlastně postrádá jakýkoliv příběh. Oběti přicházejí a po chvilce jsou odejity. Ani náznakem není řečeno, kdo klaun je, jaká je jeho minulost a proč to všechno dělá. A ono to není vůbec na škodu. Některé scény jsou mrazivé (jízda na tříkolce), jiné bizarní až úsměvné (hra na ženu). Bavil jsem a vzhledem k tomu, že tenhle žánr mám rád, tak nemůžu jinak. 80%