• Krátkometrážní

Nezákonný (2016)

Do předposlední scény a klasického rumunského novovlného ostrého střihu (doslova švihu) do tmy geniální. Ovšem ta poslední scéna naprosto bez opodstatnění, jediné motivace a logického smyslu, celý film zkundila do bahna - nemluvím sprostě, předpokládám, že tvary s tímto základem během Milošova mandátu již vstoupily do Slovníku spisovné češtiny. Připomíná mi to třeba pořady o vaření, kdy to do poslední minuty vypadá jako jídlo roku, a pak do toho dotyčná/ý navalí kýbl zeleniny a zavaří, aby tím ten zbytek nasál a nešel dát bokem. Ani jedno se prostě nedělá.

Park (2016)

Velmi zdařilý obraz postolympijské apokalypsy.

Psi (2016)

Perfektní eastern (nikoliv western, jak se píše v anotacích!). Korunu mu dává scéna s nohou, ve které se tvůrce i jeho hrdina s touto částí těla doslova mazlí:-)

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Kterak zhrzená městská policajtka, kdy hlavní náplní její zodpovědné práce je rozdávání pokut za parkování, ke štěstí přišla - pro všechny děti opravdu vzor hodný následování.

Zuřivost (2016)

Celkem slušné nespolehlivé vyprávění. Jakkoliv lze mít k filmu spoustu výhrad, s tímto prvkem tvůrce pracoval poměrně hezky.

Život květin (2016) odpad!

Kterak si blbeček natočil své domácí video a někdo druhý jemu podobný ho objednal na Febiofest.

Burácení (2015) odpad!

V rámci výběru do soutěže filmových debutů na festival Filmové babí léto se musím jako dramaturg české části prokopávat velmi "zajímavými" díly. Toto je v letošní sezóně zatím největší třešnička.

Naše malá sestra (2015)

Opět me u tohoto autora ta utahaná poetika každodennosti bůhvijak nezasáhla.