• Krátkometrážní

Soudkyně Barbara (2015) (pořad) odpad!

Viděny dva náhodně vybrané díly. U prvního (č. 19 - odebrání dítěte) jsem z té parodie na soud cítil fyzickou bolest, u druhého (č. 40 - fekální znečištění vody) dostával průjem.

Teď ne, Broskvičko (2015) (amatérský film)

Samozřejmě je to nebetyčná hovadina a víc než lokální záležitost, ale v tomto kousku mě ti borci konečně fakt bavili.

Vybíjená (2015)

V podstatě film o masturbaci Babčákové. Ale v rámci současné české tvorby koukatelný, i přes tuto hlavní linku, kterou jsem zjednodušil do jedné věty. A i navzdory hudebním symfoniím a lá Ennio Morricone, které sice mohou lahodit uchu, ale do filmu příliš nesedly.

Babadook (2014)

Kvůli tomu spratkovi jsem to nedal déle než půl hodiny.

Hany (2014)

Adame, sorry:-)

Jauja (2014)

Já toho Alonsa uznávám, ví, co dělá, před cca 3 lety v Uherském Hradišti mi byl velmi sympatický, ale ty jeho filmy plné chladu a nulové vstřícnosti vůči divákovi fakt nepotřebuju. Až potud jsem je viděl všechny, žádný další od tohoto chlapa už nechci. Zajímavé srovnání by se mohlo nabízet s vítězným filmem v hlavní soutěži letošního MFF KV Kukuřičný ostrov. Oba filmy jsou založeny na krásných záběrech přírody, v obou se málo mluví, oba vyžadují spolupráci diváka a ne jen usazení se na křeslo a zírání na plátno. V tomto případě však Gruzie vs. Argentina 1:0, abych se držel vedlejšího tématu, který se letošním festivalem prolínal jako červená nit.

Kebab a horoskop (2014)

Bezesporu nejnarvanější novinářská projekce letos v Karlových Varech, Poláků jako malých myší, správný polský hluk ještě prvních 5 minut projekce filmu, sezení na zemi, přes sebe čtvery nohy, můj zadek na botách toho za mnou, každá ruka na jiném rameni, 100 stupňů Celsia v sále, smrad jak v namoklém cirkusu, k dokonalosti této punkové atmosféry odpovídající punkovosti filmu už jen chyběla láhev teplé polské vodky Soplica, kolující mezi diváky s jedním ušmudlaným oslintaným panákem, 150x utřeným do zpoceného trička, protože pít v Polsku přímo z flašky je ten největší hřích:-)

Leviatan (2014)

Bude v české distribuci, nutno vidět. Zvjagincev se vším všudy - více asi netřeba dodávat.

Mazalové (2014) (seriál) odpad!

Co je tohle za koncesionářské terno??