Ahsoka (2023) (seriál)

Ahsoka boduje predovšetkým v dobrej práci s postavami a zaujímavým dejom. Problémom môže byť potreba oboznámenia sa s predchádzajúcimi udalosťami vo svete Star Wars, bez ktorej sa napriek všetkému divák v príbehu stále trochu stráca (aspoň ja som mal ten pocit). Inak však palec hore.

Mluv se mnou (2023)

Pútavá, avšak predsa všedná hororová jednohúbka. Oceňujem absenciu ľakačiek, no na druhej strane si myslím, že by filmu iba prospelo, ak by bol o niečo dlhší a mal tak viac priestoru ponoriť sa do postáv, ich motívov, ako aj originu záhadnej ruky. Celkovo však prevláda spokojnosť.

Přízraky v Benátkách (2023)

Tretí Branaghov Poirot tentoraz vsádza na miernu zmenu žánru a omnoho komornejší prístup. Navyše sa drží predlohy iba vo veľmi malej miere. Je to zrejme najlepší z týchto troch dielov, avšak veľkou škodou je, že napriek tomu, že sa scenár len veľmi málo drží predlohy a zaujímavo si ide svojou cestou, rozuzlenie a pointa celého prípadu nie je dostatočne uspokojujúca. Vďaka zaujímavej atmosfére a dobrej práci s postavami som z kina odchádzal spokojný. Vzhľadom na tržby sa ale, žiaľ, ďalšieho Poirota zrejme nedočkáme (jedine v ešte o niečo viac osekanejšej forme). To isté som ale tvrdil aj pri Smrti na Níle a mýlil som sa. Verím, že sa mýlim aj tentoraz.

Aftersun (2022)

Mne tam chýbal nejaký väčší presah, niečo navyše, pointa či vygradovanie deja. Nemožno uprieť remeselnú poctivosť a zaujímavosť, no práve kvôli tomu, že som v priebehu sledovania od filmu očakával viac, predsa mám pocit mierneho sklamania.

Na stopě (1985)

Niekde na pomedzí troch a štyroch hviezd. Film zráža skutočnosť, že nefunguje veľmi dobre ako komédia ani ako klasická detektívka. Priveľa postáv, s ktorými scenár nedokáže dobre a prehľadne pracovať spôsobuje, že sa v nich divák trochu stráca a nevie si ku nim vypestovať vzťah. Samotný záver je taký nemastný neslaný a len málo uspokojivý. Napriek tomu má film veľmi kvalitné herecké výkony a dobrú atmosféru, ktorá ma sprevádzala v priebehu celého filmu. Takže mierny palec hore.

Insidious: Červené dveře (2023)

V podstate nič nové neprinášajúci prírastok do série, kedy prvá polovica len varí z vody- a je len minimálne hororová- a v druhej polovici sa iba rekapitulujú prvé dva Insidious diely. Z tohto hľadiska bol i The Last Key o niečo lepším filmom.

Tenet (2020)

Určite je ešte potrebné druhé pozretie. Nollan si ma opäť podmanil počas celého filmu, no rovnako ako pri Interstellaru, i tu mi prekážalo ako chladne s postavami narába- k ani jednej postave som si nevytvoril vzťah. Klobúk dole však pred témou, celkovým spracovaním a vypiplanosťou celého diela.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Zďaleka nie taký prúšvih, ako možno z ohlasov očakávať. Príjemná zábavka na jedno pozretie, hoci film iba potvrdzuje, že MCU už nie je to, čo bývalo.