Čarodějův učeň (2010)

Místy to bylo docela zábavné. Pokud se na to budete dívat jako na film s notnou dávkou nadsázky a sebeironie, lze to celkem v bezpečí dokoukat. Dívali jsme se s pětiletou dcerou a tu to bavilo, tak možná i proto jsem shovívavý.

V měsíčním světle (2019)

Rozjede se to jako napínavá mysteriózní detektivka, ale pak se to celé rozplyne do podprůměrného existenciálního dramatu. Velká škoda!

Ivanhoe (1952)

Dnes už Ivanhoe působí velmi úsměvně. Ale když budete očekávat něco podobně černobílého a dobrodružného jako jsou filmy o Vinnetouovi, zklamaní nebudete. A za pozornost stojí také hudba Miklóse Rózsy.

Modré diamanty (2018)

Siberia je v podstatě zklamání. Narazil jsem na to náhodně na Netflixu a doufal jsem v něco aspoň vzdáleně podobného Johnu Wickovi. Na druhou stranu je ten film zajímavý v tom, jak se tam téměř všechno odvíjí jinak, než by běžný divák jako já čekal. Dokázalo si to udržet mou zvědavost a pozornost po celou dobu, takže bych tento divný film úplně nezatracoval.

Mrakodrap (2018)

Bavil jsem se a chtěl jsem vědět, jak to dopadne. Ale pořád jsem si říkal, že potenciál toho nápadu mohl být využit ještě lépe, více a radostněji. Barák o dvou stech dvaceti patrech a ono se to v zásadě odehrává ve dvou nebo třech podlažích?! Je to škoda.

Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)

Pokaždé, když tenhle film chytím v televizi, rád se podívám. Po mnoha takových zhlédnutích musím zvýšit hodnocení na maximum, protože mě to prostě pořád baví. Výborní herci, skvělé a vtipné dialogy tak, jak to mám na českých komediích rád! A taky pár zlidovělých hlášek, jako třeba "Ale ten tón! Ten tón!".

Můj malý Pony: Přátelství je magické (2010) (seriál)

Nemít čtyřletou dceru, tak by se prostě nemohlo stát, abych tohle hodnotil. Ale musím přiznat, že jde o vcelku vtipný seriál, kde je v každém díle dětem nenápadně podsunuto nějaké to poučení a rodičům nějaká ta úlitba třeba v podobě popkulturních odkazů.

Cizinka - Série 1 (2014) (série)

Cizinka - Série 5 (2020) (série)

Cizinka (2014) (seriál)

Série 1: Geniální past na příznivce sci-fi, kteří ale nejsou natolik hardcore, že by nedokázali přijmout taky výpravné historické love story, pro něž je máloco tabu. Odpustil bych i některé příliš násilné zvraty, protože s téměř každým dílem dokáže Cizinka zasít semínko zvědavosti, které je natolik vitální, že prostě chcete vědět, jak to bude dál. Série 5: Razantní posun od boje o přežití k niternému boji hrdinů se svými traumaty mě dokázal silně vtáhnout. To, co bylo v tomto ohledu ve čtvrté sérii nakousnuto, je zde plně a efektivně rozvinuto. Takže pátou sérii Cizinky řádím na čelo tohoto seriálu.