Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Docela slibný rozjezd, ale pak se to změnilo v soutěž o co nějvětší kravinu, kterou ještě SW univerzum snese, a zcela se rezignovalo na nějaký rozumný vývoj a uvěřitelné motivace postav.

Yesterday (2019)

Písničky Beatles mě nikdy nijak zvlášť nebraly, takže jsem viděl průměrnou romanťárnu, kde scenárista zazářil jediným nápadem, který zdaleka nedokázal vytěžit.

Bezva ženská na krku (2016)

Zcela souhlasím s golfistou. Navzdory tomu, jak obvykle takové filmy u nás dopadají, jde o dobře zahranou a filmařsky povedenou zábavu.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Aktuální námět v bezradných v rukou bezradného scénáristy, který nám ukazuje, jak lze s vlivem sociálních sítí zacházet dál a dál až ad absurdum. Ale co z toho, když je jednání postav těžko uvěřitelné a příběh není uzavřen. Film se chová tak, jak se jmenuje. Ale to je triviální. Čekal jsem víc.

Le Mans '66 (2019)

Film, který mě nedokázal strhnout a místy mě iritoval svou podbízivostí. Le Mans '66 srovnání s Rivaly ani náhodou nesnese. Blíže má spíš k V zajetí rychlosti, kde se hrdina taky touží zúčastnit závodu a vyhrát, ale za srdce mě chytil víc. Pokud nebudete mít vysoká očekávání vyvolaná např. zdejším hodnocením, dá se na to bez problémů koukat.

Duch ve stroji (2017)

Prázdná skořápka bez duše. Jsem v pokušení se znovu podívat na japonskou anime předlohu, protože si nepamatuji, že by to bylo tak chabé. Ale viděl jsem to skoro před dvaceti lety, takže je možné, že jsem nevnímal, jaká je to kravina. Uvidíme.

Dítě číslo 44 (2015)

Docela pěkně vystižena tragédie života v poválečném Stalinově sovětském ráji. Samotný příběh v těchto reáliích mě chytil, byť se nejednalo o nic zázračného. Celkově pozitivní dojem, když máte chuť na pochmurnou detektivku odehrávající se v Absurdistánu, který je přece tak dokonalý, že se tam nevraždí.

Na nože (2019)

Skvěle napsaná, zahraná a zrežírovaná pohodovka, při jejímž sledování se člověku celou dobu chvěje úsměv na tváři. Více takových filmů.

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Velmi slušný start, který mě přiměl zajímat se o další osudy postav a současně ukázal, že to tvůrci snad zvládnou i po technické stránce.

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Mdlá historka s Geraltem, mdlé pokračování princezniných patálií a asi nejzajímavější, avšak přitom nějaké rozumné logiky postrádající výcvik Jenefer. Výrazně slabší než první díl. Nicméně v kombinaci s prvním dílem si seriál mou pozornost získal a zajímá mě, jak to bude dál.