poster

V zajetí rychlosti

 • Nový Zéland

  The World's Fastest Indian

 • USA

  The World's Fastest Indian

 • Slovensko

  V zajatí rýchlosti

 • Velká Británie

  The World's Fastest Indian

Dobrodružný / Drama / Sportovní / Životopisný

Nový Zéland / USA, 2005, 121 min

Externí recenze k filmu (9)

 • CinemaView.sk (Robert Pospiš) ****

  "V zajatí rýchlosti je doslova príjemný film. Dve hodiny hereckého koncertu Anthony Hopkinsa vám nedajú vydýchnuť. Napriek tomu môže pre niekoho byť mínusom, že film je iba o jednom hercovi. Scenár je však výborný a nudiť sa rozhodne nebudete. Tento film je plný pozitívnej energie, krásnych…" (více)

 • Filmpub.cz (Helena Zikmundová) ***

  "Kříženec Amélie z Montmartru a Příběhu Alvina Straighta nešetří pozitivním náhledem na svět a tím, čemu se říká laskavý humor. Rozhodněte sami, jestli je to pro vás zásadní kvalita filmu, nebo vám to přece jen nestačí. Už teď můžete klidně hádat, rozuzlení je přesně tak očekávatelné, jak se obáváte…"

 • Filmweb.cz (Tomáš Chvála) ***

  "Nejsem si jistý svou vlastní mírou cynismu. Mám rád pohádkové příběhy a jsem schopný se dojmout i u sebekýčovitějšího romantického filmu. V zajetí rychlosti má však oněch „zlatých úmyslů“ i na mou dojímavou povahu až příliš. Kam se hlavní hrdina šustne, tam si hned získá sympatie a oddané zastánce,…" (více)

 • Kinema.sk (Jano Hušták) *****

  "Hoci sa pri spätnom pohľade Burtova cesta tak, ako je znázornená v tomto filme, môže zdať trochu príliš priamočiara, jeho úspech je tak-či-tak takmer nadľudský a rozhodne obdivuhodný. V zajatí rýchlosti je emotívny, ale prirodzený a sviežo ľudský film, ktorý drží umelú sentimentalitu na uzde…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Siska) ***

  "Donaldson bohužel není Peter Berg a proto napsal příběh, který budete sledovat bez toho, abyste na závěr museli přijmout nějaké stanovisko. Ano, Munro měl silnou vůli a dosahl svého snu. A co s tím? Podobně střižených příběhů už tu byly desítky, divák už v nich pomalu ztrácí přehled a důvod, proč…" (více)

 • Premiere.cz (Zuzana Onderková) ****

  "Vedle dobrého scénáře je největší devizou snímku obsazení Anthonyho Hopkinse do hlavní role; ať už si dělá pedikúru kotoučovou bruskou anebo varuje před nástrahami kouření, pořád je z něj ­cítit nezlomné odhodlání ­dosáhnout vytouženého cíle. Munro je skutečná postava. Zda rekord nakonec opravdu…" (více)

 • Tiscali.cz (Šimon Šafránek)

  "Donaldson ví, kdy přestat dojit slzy, a pak má na plátně sira Hopkinse. Ten se ve V zajetí rychlosti s očividnou radostí zbavil svých obvyklých atributů filmového démona. Munro věru není žádným Hannibalem Lecterem. Hopkins ztvárnil hrdinu zaujatě a nanejvýš upřímně, zápalem v očích mu dokázal…"

 • 4men.cz (Vojtěch Rynda) ****

  "když Donaldson šlape na pedál melodramatičnosti silněji, než by bylo úměrné. A taky než je nutné. I bez popostrkování je totiž lehké se do filmu zcela sentimentálně zamilovat, resp. do jeho hlavního hrdiny. Což ovšem v tomto případě znamená skoro totéž, protože V zajetí rychlosti je příběhem Munroa…" (více)

 • 4men.cz (Adrián Nahalka) ****

  "Když Donaldson šlape na pedál melodramatičnosti silněji, než by bylo úměrné. A taky než je nutné. I bez popostrkování je totiž lehké se do filmu zcela sentimentálně zamilovat, resp. do jeho hlavního hrdiny. Což ovšem v tomto případě znamená skoro totéž, protože V zajetí rychlosti je příběhem Munroa…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace