Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Ani neurazí, ale ani příliš nenadchne. Nebo jinak, opravuji. Nadchne především děti. Jenže to nemá být film jen pro děti. Čekal jsem hodně přehnaný film, ale až takhle? Čert vem různé hi-tech vychytávky, někdy to je zábava sledovat, problém je už úplně někde jinde. A to především stále se opakující příběh. A to už mně fakt nudí. Musím ale uznat, že některé scény byly povedené. Již několikrát zmiňovaná Dubai, nebo Moskva alias Pražský hrad. Jenže tohle film nezachrání. Pro mně možná i dvojka byla lepší. Nebo si silně konkurují. Protože u tohoto filmu jsem se spíše více smál, než si užíval špionážní akci. Ale jinak jako oddechovka dobrý. Pro mně 55%.

Templář (2011)

Historické filmy mám rád, jsem pro to rád za každý nový kousek. Tenhle film mně v celku potěšil. Mělo to slušný příběh, prostředí a i souboje byly povedené. Nebo aspoň mnohem povedenější než co jsem za poslední dobu u těchto žánrů mohl vidět. Není to žádný trhák, ale pro mně to bylo příjemné překvapení. Dávám 60%.

Válka Bohů (2011)

Nebylo to tak špatné jak jsem čekal. Příběh sice nepatří mezi elitu, ale v tomhle podání mně to moc nevadilo. Bylo to zajímavé, mělo to svižný děj, herecké obsazení, souboje, zpracování vše bylo v pořádku. Sice z řeckou mytologií to krom některých názvů postav nemělo nic společného, ale i tak se jedná o slušnou podívanou. Prostě a jednoduše ideální film na oddech. Hodnotím 65%

Nedotknutelní (2011)

Nenápadný, přesto velice příjemný, dojemný a hlavně vtipný film dvou odlišných společenských vrstev. Tento film je výborný, ano zaujal mně a dávám mu plné hodnocení. Už dlouho jsem se u filmu tak dobře nebavil. A nemyslím tím jen vtipný obsah, ale film jako celek. Ve filmu je vše co si můžete přát, ale hlavně má to skvělý příběh. Navíc to je podle skutečné události, i když otázkou zůstává, do jaké míry. Přesto hodnotím vysoko a dávám 90%. Doporučuji

Tři mušketýři (2011)

Pokud máte rádi klasiku, na tento film raději nekoukejte. Věděl jsem že to bude hodně nadsazené. Věděl jsem, že to bude úplně něco jiného, ale až takto? Na film se dívám dvěma úhly. Na jedné straně v celku hezká podívaná ve stylu Paula W.S. Andersona, na kterou jsem si již zvykl. Zpomalené záběry, létající kulky kolem hlav apod. tady jsem asi dostal to co jsem i očekával. Ta druhá část je část dějová. Místy totožné dle předlohy, zbytek absolutně překopané až do základu. Musím přiznat, že tohle mně ze začátku hodně štvalo. Postupem času jsem si ale zvykl a už jsem to příliš nevnímal. Akce střídá akci, na hlubší zamyšlení to rozhodně není. Vše je přímočaré. Kdybych to měl vše shrnout, pokud Vám nebude vadit předělávka tří mušketýřů do jiné podoby, dostane se Vám v celku slušné podívané. Jen děj je trochu zrychlený a vše se odehrává dosti rychle. To možná není na škodu, film aspoň nenudí přílišným povídáním. Pro mně oddychovka. Nic výjimečného, ale ani žádný propadák. 60%.

Speciální jednotka (2011)

Pokud si chcete pustit klasickou oddechovku a tento žánr máte rádi, neváhejte. Není to sice žádná bomba, ale tento film rozhodně neurazí. PřirovnaI bych to k filmu Slzy slunce tak trochu po Francouzku. I když musím uznat, že první polovina filmu se mně líbila daleko více. To pronásledování mně pak přišlo zdlouhavé, ale dalo se to přežít. Pro mně rozhodně příjemné překvapení. Dávám 65%.

Jack a Jill (2011) odpad!

Už dlouho jsem nedal filmu hodnocení ODPAD. Ale tento film neměl nikdy vzniknout. Machři, nebo Zkus mě rozesmát se mně líbily. Bylo to povedené, mělo to nápad a hlavně vtip. Když jsem viděl trailer k tomuto filmu, hned mně rozesmál. Nicméně měl jsem zůstat jen u něj. Jak to tak bývá, opravdu to nejlepší se objevilo v traileru. Zbytek filmu byla děs. A když říkám děs, tak to vážně tak myslím. Humor žádný, vtipné scény byly příšerné, ubohé, bez nápadu stavěné jen na dětinských příhodách z toalet. Do teď nechápu herecké obsazení filmu. Jak to vlastně vše vzniklo. Protože nebýt Al Pacina, K. Holmes aj. film bych asi nedokázal shlédnout ani do konce. Vydržel jsem, ale bylo to obtížné. Říkám si, jak se mohl Adam Sandler k něčemu takovému vůbec odhodlat. Tento film nedoporučuji shlédnout ani v případě, že tohoto herce máte rádi. Možná dětem to bude připadat vtipné, ale zase to není pro ně vhodné. :-) Už nikdy více.

Drive (2011)

Film jsem v kině neviděl. Zapomněl jsem na něj, až do doby, kdy se objevil v žebříčku oblíbených filmů zde na CSFD. Neváhal jsem ani chvíli a film si pustil. Ale stejné nadšení jako většina uživatelů jsem bohužel nezažil. ANO a to opravdu potvrzuji, soundtrack je dokonalý. Ale k filmu. Nejde o to, že by se mně to nelíbilo, film měl dobrou atmosféru, postavy byly perfektní, každá byla ušitá na míru a k herci perfektně sedla. Příběh byl zajímavý, neokoukaný.......prostě ideální film. Jenže pro mně to mělo jeden malý zádrhel. Trochu jsem se u toho nudil. Film byl napínavý, hltal jsem každou změnu v ději, jenže ten měl strašně pomalý přechod na další části. A to mně trochu nudilo. Závěr tempo trochu rozpumpoval, ale to už film nezachránilo. Ač to bylo opravdu napínavé, strhující a hlavně neokoukané musím dát jen 3hvězdy. A to z jednoho prostého důvodu. Film se mně líbil a asi by si min. 4 hvězdy zasloužil, ale po shlédnutí jsem si položil otázku, chci to vidět znovu? Odpověď byla NE. Aspoň ne v nejbližší době, film je totiž snadno zapamatovatelný a děj ubíhá opravdu pomalu, pamatuji si snad všechny scény a to je důvod, proč bych to nechtěl vidět znovu. Hodnotím 70%.

Underworld: Probuzení (2012)

Sérii Underworld mám rád. Je to přesně takový film, stejně jako Resident Evil, Blade apod, u kterých nemusíte přemýšlet a jen si užíváte akci. U tohoto dílu to platí především. Film si neklade vysoké nároky na děj, nebo logické vysvětlení událostí, tomu také napovídá v celku krátká stopáž filmu. Nic moc se tu vlastně neděje. Sem tam se prohodí pár slov, představí se někdo nový a znovu je zpět pořádná akce. Ale i to má trochu zádrhel. Už mně to tolik nebavilo. Možná je to věkem, nebo větší náročností, kterou jsem očekával, ale prostě už to není ono. Nicméně film byl povedený a splnil to co jsem vlastně očekával. Příjemně mně zkrátil volnou chvíli a to zase oceňuji. Hodnotím 60%.

Ošetřovatel (2011)

Klasická rodinná komedie pro nejmenší. Jedno je pozitivní a to ta skutečnost, že se u toho dá vydržet koukat až do konce. Žádný zázrak od toho ale nečekejte, protože krom pár nepříliš povedených vtipů a mluvících zvířat se ničeho jiného nedočkáte. Nicméně, pokud znáte a máte rádi hlas A. Sandlera doporučuji originální znění, než český dabing. Film tak stoupne o pomyslný stupínek výše. Hodnotím 40%.