• Pohádka
  • Rodinný

Lovec hlav (1976)

Vynikající Belmondo v napínavé a ponuré detektivce ! Ze všech ostatních složek filmu musím vyzdvihnout hlavně hudbu, ta se mimořádně povedla. Nesmím zapomenout na vynikající český dabing v titulní roli s Miroslavem Moravcem. Řekl bych, že byl lepší než Jiří Krampol.Malý vzkaz pro uživatele Ondra16 : "Na zdraví, na tvoje KOKO !"

Lvi salónů (1978)

Asi nejlepší scéna z celého filmu byla, když Josef Dvořák povídá Janu Hartlovi : Tu příčku jsi dělal ty ? Máš to z vinglu !

Malá mořská víla (1976)

Asi nejsilnější zážitek z tohoto filmu je pro mne scénická hudba Zdeňka Lišky, která výrazově naprosto dokonale spojuje obrazovou a zvukovou část.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Na svou dobu celkem povedený detektivní seriál, který sice svým způsobem byl poplatný době (který v té době nebyl že ), ale já osobně si cením faktu, že byl natáčen podle zkutečných případů, které se staly a v neposlední řadě kvalitních hereckých výkonů. Hudba : Ladislav Štaidl

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Hodnotit tuhle komedii je jako nosit dříví do lesa. Řada hlášek z tohoto filmu zlidověla a kdybych je sem chtěl všechny napsat, nevešly by se. Za všechny snad jen jedna : " Kroupo puč mě kružítko, vidíš, že potřebuju, vobtáhni si pětikorunu !!! Je až neuvěřitelné, že v nejhorší době tzv. NORMALIZACE vznikaly takové perly Československé kinematografie.

Marketa Lazarová (1967)

Úžasná záležitost, ale přitom pro nenáročné diváky může působit jako velmi "těžký" film !

MasterChef (2012) (pořad) odpad!

Katastrofální porota !!! K soutěžícím se chovají jako přízemní arogantní hovada !!!

Melodie podzemí (1963)

Skvělé herecké výkony pánů Gabina a Delona. Velmi kvalitní námět a scénář a svému účelu posloužil i v té době pouze černobílý film.