Chirurgové (2005) (seriál)

Jsem zastáncem toho,že k nějákému tématu,které s sebou všechny seriály i filmy nesou by mělo být i něco navíc jako bonus. Tímto bonusem je u Chirurgů souhrn hlášek,osobních prožitků většiny postav a také zde nechybí důraz na jakési propojení aférek s prací,které celou věc okoření natolik,že jste do toho skoro uplně zamotaní. Velice mě naštvalo pár smrtí oblíbených postav,které po delší době působení velice špatně snáším...No a co se týče lékařského prostředí tak je to jeden z nejlepších.

Pohotovost (1994) (seriál)

U této lahůdky z lékařského prostředí mě velice zaujala jedna věc - tvůrci nestáli o to, aby byl divák příliš vtahován citově do děje a aby jakkoliv chápal o čem mluví,když plácají ty své latinské názvy a jiné hatmatilky co si dují do hlavy na školách....Zde je divák skutečně jen DIVÁKEM což čas od času uklidní a hlavně je to poutavé. A rozhodně je to jeden z můstků co odstartoval kariéru charizmatického George Clooneyho.

Nemocnice Chicago Hope (1994) (seriál)

No nejsem z tohoto dramatu z devadesátých let moc nadšená. Je to podle mě až moc vážné. Osobně jsem si zapamatovala díl,který byl o tom,že jakýsi doktor umřel při sexu s jednou kolegyní v tom přístroji :-D (s prominutím mě pobavilo jaké z toho udělali všichni drama).Velice mě na tom dílu pobavilo to, co řekla ta žena,která zažila tu smrt doslova na vlastní kůži a tak ji budu trochu citovat : "On mi řekl,že ho vzrušuje sex v nemocnici a že to nemůže dělat nikde jinde. Takže se v podstatě miloval s ní a né se mnou".Stokrát lepší je Pohotovost.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Adrian Monk je vůbec ze všech seriálových kriminalistických postav asi ta nejzajímavější, co znám.Jeho vtipnost je samozřejmě způsobena neskutečným smyslem pro detail a jeho bystrostí.Líbí se mi motiv toho, jak je Adrian vykreslován jako perfekcionista a perfektní muž v jednom,který stále miluje svou zesnulou ženu Trudy - a bohužel takovýto muž ve skutečnosti neexistuje. Užívám si proto pohled na muže(nikterak pohledného),který moc rád luxuje,utírá podlahy,skládá ručníky apod.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Zdenda-člověk ,který rozumí svému oboru a chce z této příšerné země udělat alespoň něco trochu ucházejícího z toho gastronomického hlediska. Když se dívám skoro na všechny díly zpětně a prohlédnu si za jakých podmínek některé hospody vařily tak se mi zvedá kufr-občas díky tomuto pohledu "za oponu" mám dojem,že mě do žádné české hospody nebo restaurace nikdo nedostane. Pan Pohlreich dokáže najít na českých mastných a tučných jídlech něco unikátního a udělat z toho bombu pro chuťové buňky a k tomu dokáže být i vtipný a oprávněně maličko naštvaný.Škoda jen,že neobjede všechny putiky v ČR.

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Gordon Ramsay se předvádí jako nervák, ale není čemu se divit. Samozřejmě zde rozhodně nejde pouze o hledání nového šéfkuchaře - i když je to hlavní prioritou, ale také o sledovanost a jímavost pořadu. Pekelná kuchyně je zajímavá sama o sobě. Líbí se mi, že kuchaři, kteří se v pořadu udrží a mají opravdu talent a snahu, mají možnost se více uplatnit než jak tomu bylo v české obdobě tohoto pořadu(nevím ale který pořad tak označit jestli trapnou napodobeninu MasterChefa nebo Na Nože!). Baví mě sledovat jak se Gordon rozčiluje a poté zase jako mílius uděluje týmům odměny a osobně je možná hrozně milým člověkem, ale tahle jeho zlá tvář mě baví víc :-D. A sem tam se také dozvím něco o specialitách a vůbec jídlech co se jedí jinde než zde v ČR. Je pravda, že kdybych byla kuchařem v téhle show pravděpodobně vykouřím denně krabičku cigaret a hodím do sebe několik panáků tvrdého(nebo třeba celou láhev), protože neumím tolik snášet stres - o to více jsou obdivuhodní finalisté. Líbí se mi, že pořádným bičem Ramsay naučí jednoho ze svých potencionálních šéfkuchařů co po nich vyžaduje, a jak je tahle práce důležitá. Za vše mluví výrok šéfkuchaře: "Já jsem prohlásil, že dokážu udělat šéfkuchaře z kohokoliv.A já své slovo držím!"

Slepičí úlet (2000)

Strašně se mi líbí tyhle tlamičky..nevím proč, ale když je vidím s těma naivníma očkama a zoubkama od ucha k uchu musím se usmívat-připomínají mi útlé dětství.Ať žije plastelína!!!

Kutil Tim (1991) (seriál)

Kutil Tim a jeho "dokonalé" umění něco ukutit :-).Zajímavé na tomto rodinném komediálním seriálu je,že mi po celou tu dobu a po všech těch 8mi sériích přišlo,že všichni dětští herci jsou neskutečně podobní svým seriálovým rodičům. Ke tradičnímu kutilskému pořadu Čas pro nářadí patří také rodinná atmosféra,která na nás svým sentimentem dýchá snad v každém díle. Místy naivní ale nic, co by někoho dokázalo rozzlobit nebo donutit přepnout kanál. Na tuhle věc se ráda podívám,když je možnost :-).