Výbuch bude v pět (1984)

Jednou velkou záhadou v příběhu pro mě byl fakt,že nikdo kdo kdy slyšel tak nechutně hrát někoho na housle ho nemlaštil tím smyčcem po hlavě..Nezlobte se na mě ale to bylo pro mě opravdu utrpení přežít ten neskutečný rachot - a každý hned věděl,že Ludvík Čtrnáctý provedl nějákou lumpárnu. Líbí se mi pojetí,které hned naznačuje,že i inteligentní fyzik je jenom člověk jako tomu bylo například u toho Einsteina(špatné známky ve škole atd..).Film s prazvláštní atmosférou se zachycením času tehdejší doby na člověka působí uklidňujícím dojmem a občas i trochu úsměvným.

Vítej doma, Roxy Carmichaelová (1990)

Příběh o puberťačce Dinky, která si představovala ,že slavná Roxy Carmichael je její matka - každý z nás má něco o čem sní a tahle umouněná "černá ovce" si našla něco docela nevinného. Vsugerovala si nemožný fakt,že má slavnou matku, zbožňovala ji a v den plesu ji čekala s kufry s nadějí,že si pro ni přijede a konečně se poznají osobně. Winona Ryder zde zazářila hned v několika podobách -> jako milovnice zvířátek s neučesanými vlasy, naivní a všehoschopná puberťačka a docela obyčejná holka v jedné roli,která se vedle svého skvělého humoru ukazuje také jako zamilovaná :-). Krásná naivní dramatická komedie co nikoho nemůže doslova urazit a každý si v Dinky najde kus sebe.

Ďáblova čísla (1999) (TV film)

Jeden z těch lepších filmů,které se pohybují v období již hojně propírané části historie našich předků a to jest holokaust.Tento film mě velice sebral. Nejen, že oceňuji herecké výkony hlavních herců, ale také mě zaujalo zajímavé pojetí příbehu,který v podstatě vypráví o slečně, která se z nevysvětlitelných důvodů najednou ocitla v Polsku v roce 1941 - dá se říci nemožné ale přece jen zajímavé. Ne mnoho dobrých snímků tohoto rázu dokáže takto zaujmout.

Jen přes její mrtvolu (2008)

Noaco...je mi jedno,že jsem pravděpodobně z těch necelých třech tisíc lidí jedna z mála,která dala 5*.Ale mě se prostě líbí nejen příběh a pointa tohoto filmu ale i krásné herecké výkony a úsměvy Paula Rudda mě dostávají do kolen..

Tohle je ráj (2012)

Představa hippies komunity mě přivádí do neskutečné nepříčetnosti. Pochopím,že má člověk rád přírodu a nebo že si rád zajde na nudistickou pláž nebo že si zahraje pro potěšení na kytaru..Ale natrefit kdesi v končinách na takovéto tutany, co věčně ostatním vštěpují svoje životní "moudra" a hodnoty na uplně jiné úrovni...se mi zdá zcela nemožné - tedy jistě takoví jedinci existují to nepopírám.Oceňuji jakousi myšlenku filmu,která na mě vyvstala,že láska hory přenáší jako tomu bývá ve všech podobných filmech,ale to bylo tak všechno co jsem pochopila.Velkým podílem na tomto hodnocení,které jsem tomuto podivnému snímku udělila, měla známá herecká dvojka Paul Rudd a Jenn Aniston - tihle dva se spolu objevili už ve filmu The Object of my affection a oba je mám hodně ráda.

Rozjezdy pro hvězdy (1998) (pořad)

A jo..kecala bych kdybych řekla, že jsem to nesledovala. Fandila jsem pár lidem a pamatuju si i díl kde zpívala má kámoška takže mě to bavilo asi jen jako mezičas před "megafilmy" :-D.

Hogo Fogo (2000) (pořad)

Některé trapárny téhle zvláštní dvojky mě skutečně pobavily.Nutno říct,že jsem byla ještě mládě s mlékem na bradě a sledovala jsem to s rodiči v obýváku takže nějáké extra vzpomínky na to nemám.Ale zas tak příšerné to nebylo.Stokrát raději tohle než dnešní příšerné "zábavné" seriálky nebo "show"...

Karel Gott 70 (2009) (koncert)

Čeho je moc tak toho je skutečně příliš.Uznávám,že Kája na svůj věk je opravdu čipera a taky jako člověk,který rozumí hudbě uznávám to, co Gott dokázal ve světě hudby a že se neproslavil jen u nás ale také za hranicemi téhle málo známé země. Ale všeliké takové galashow nebo či co to je mi přijdou zbytečné,přehnané,vlezdop**elácké nejen od "hvězd" u nás ale také od mé "oblíbené"komerční televizky nova...Nikdy nepochopím takovéto trapárny a jako umělce na volné noze by mě takové galashow nebo co hluboce urazily a nejen proto,že bych raději vyjela za hranice a působila tam ale proto,že tento způsob "pocty"je velice okázalý.Takže 2*za to co Gott dokázal za celý svůj život,protože pouze 20% z celkové "show" mělo váhu na tom co právě tenhle pan zpěvák dokázal.

Všechnopárty (2005) (pořad)

Talkshow s velkým T.Pan Karel Šíp patří bezpochyby k nejlepším bavičům tady v téhle mini zemičce a za to mu patří čestné 4*.Nejen tento pořad,který je vysílán teď ale dříve tuším i Skopičiny nebo nějáký podobný zábavný pořad-z kterého si samozřejmě na silvestra prohlédneme k pobavení snad i k sentimentálnosti a nějáké té melancholii všeliké scénky jako byla Sněhurka a jeden trpajzlík(Lucka Bílá) nebo Rejžáneček(Bohdalka) a podobné :-).

Pohlaď kočce uši (1985)

Zdařilý,sentimentální,dětský a hudební prožitek. Tento film se řadí k mým srdcovkám,jelikož mi velice připomíná moje dětství celých 13 let,které jsem prožila v hudebním prostředí v podobném dětském sboru, kde jsem vyrostla a zpívali jsme podobné písně(některé i stejné). Moc se mi to líbilo a pokud byste někdo věděli o podobných filmech dejte mi určitě vědět do zpráv...