Vlasy (1979)

Tragikomický válečný drama-muzikál, a funguje to! Pro mně k dokonalosti chybí, nebo spíš přebývá, obsazení D'Angelové. Přijde mi FAKT hnusná, blbě zpívá, blbě hraje... Ale z plného hodnocení to neubere, hlavně díky perfektní hudbě, tanci, stylizaci, Williamsovi a tak všemu!

Žiješ jenom dvakrát (1967) odpad!

Prostě nepochopím, jak tohle může někoho bavit. Všechno je tam špatně! Primitivní zápletka, klišé, Connery má pro mně charizma asi jako stará fuska... Směšné hlášky, jako když sovětský velvyslanec pronese "celý svět ví o naší mírumilovnosti" hahaha. Svou debilitou je Bond na úrovni nejstupidnějšího večerníčku, ale díky celému tomu jeho slizounství to ani pro děti není vhodné. Ble! A ta scéna při japonské koupeli? Nechutný hnus. Chvilkama nechutný, zbytek času směšný a blbý. Ještě že neznám osobně nikoho, kdo má Bonda rád, protože takového člověka bych, mírně řečeno, nemohla brát vážně.

127 hodin (2010)

Po všech filmech, co jsem viděla od Dannyho Boyla, je ironicky podle mně tenhle nejlepší. Možná je to tím, že jde o skutečnou událost, možná tím, že je mi Franco mnohem příjemnější než takový McGregor nebo DiCaprio. Ale přesto že jsem věděla co se kdy bude dít, a jak to dopadne, nenudilo mne to. Docela originálně pojaté, docela drsné, výborně zahrané. Trochu hnusná hudba, a celkově hlavně moc neocením hrdinnost celé akce, protože takovýhle styl horolezectví považuji za zbytečnost a ztrátu času (a končetin)- ale nebýt toho, jako film to podle mně není špatné. Jo, a hudba, která podkresluje bolest obnaženého nervu je dokonalá!

Milionář z chatrče (2008) odpad!

Něco tak nablblýho, přeslazenýho a kýčovitýho jsem už dlouho neviděla. Celé mně to nějak nedojímá, ale co hůř, nemůžu to brát vážně, protože je to tak strašně přitažené za vlasy, a tak nereálné. Dal by se natočit hezký film o tom, jak nevzdělaný člověk ví odpovědi na strašně těžké otázky jenom proto, že ho určité životní události seznámily s odpovědí. Ale ne takhle! Zaprvé, tyhle životní události jsou otřepané, přihlouplé a nudné, zadruhé, tyhle otázky ZDALEKA nejsou těžké. Jaké je jméno třetího mušketýra? No to tak. Z celého filmu mám dojem že je to kalkul, že je to nuda, kýč, předvídatelná blbina a přeslazená hloupost. A má to otřesnou hudbu!

Wolverine (2013)

Nemám postavu Wolverina ráda, vůbec. Je to nesympatický, sebestředný buran, který každý konflikt řeší tasením drápů, a následným rozsekáváním lidí na cucky. Jenže... Nerada to přiznávám, ale mám slabost pro Jackmana. Navíc se v tomhle filmu Logan tak trochu nad sebou zamýšlí, rád by už lidem neubližoval (směšné...), dokonce vzpomíná na ženy které v předchozích filmech miloval a ztratil, ne jako jiní přelétaví hrdinové. Trochu ze zesympatičtěl, což mu prospělo, a občas i nějaká ta hláška nebyla úplně trapná. Kdybych hodnotila jenom jeho jako postavu, dám hodnocení klidně vyšší. Ale jako film to má dvě zásadní vady. Tou první je fakt, že se to odehrává v Japonsku. Pravděpodobně jsou lidi, kteří si na to potrpí. Ale mně stačil takový Poslední samuraj, Ninja, nebo Tokio Drift na to, aby mi začaly filmy v Japonsku a o Japonsku lézt na nervy. To je jen subjektivní dojem, ale celý film mi to nakonec kazí. A druhý, ještě zásadnější problém, jsou ty dvě dámy. Tao Okamoto je jen ošklivá, nudná a nezajímavá. Takových "hrdinek" je poslední dobou většina, takže přes to by se ještě divák přenesl... Ale Rila Fukushima? Nejošklivější Japonka, jakou jsem kdy viděla! Když to dá navíc její vzhled dohromady s "charakterem" který hraje, tedy bojovná bezcharakterní slečinka, která mluví o tom, že předvídá budoucnost, ale za celý film toho nejsme svědky ani jednou, je z toho postava hodná vystřižení z filmu! Nebýt toho, a nebýt tuny klišé, hodnocení mohlo být vyšší. Takhle to přímo nenudí, ale za víc to nestojí.

Sviňák (2013)

První a nejsilnější dojem? Zklamání! Čekala jsem něco opravdu silnýho, odpudivýho, profil nejnechutnějšího chlapa pod sluncem! A ono co? Je to až ironický, ale Bruce se chová jako průměrný chlap. Trochu lže, trochu pije, trochu nadává ženským, zneužívá svoje pravomoci (celkem v rámci normality), má mindráky, a nikdo ho nemá rád. Jenže takových lidí je na světě tolik, že proč o tom vůbec točit? Navíc je to pojaté trochu dětinsky (když ukáže dva prostředníky protivnému děcku, a sebere mu balónek, nijak zvlášť ho to v mých očích neočerní...), a taky trapně (závěrečná pointa, WTF???)! Celkově je to podle mně hloupý, trapný a nepovedený, slabý odvar filmů jako Mechanický pomeranč, nebo skutečně drsných filmů, jako Life Is Hot in Cracktown. Obsazení celkem nenápadité, ale McAvoy umí, a užívá si to:-) Hvězdičku pro něj, jinak je to ztráta času.

Milióny (2004)

Na prvním místě mi připadá trochu ostuda, natočit takovýhle film v roce 2004. Je to námět i zpracování jako filmy o deset let starší, od Columbuse a jemu podobných. Hudba se snad i pokoušela přiblížit stylu Alana Silvestriho... No, když od toho ohlédnu, je to film který by mohl být celkem milou rodinnou podívanou, kdyby nebyl chvilkama nudný, a kdyby tolik netlačil na pilu v těch náboženských věcech. Samozřejmě tu nechybí ani otravný vnitřní monolog, pro Boyla tak typický. Pár věcí mi ale přijde tak nějak nevyužitých, nedokončených, a klade se důraz na špatné věci. Jednu hvězdičku dám za představitele Damiana, protože hraje roztomile. Ale jinak je jedno, jak má Boyle dobrý námět, zatím ho vždycky dokázal utopit v nudném paskvilu.

Pláž (2000)

Jednoduchá myšlenka, utopená ve spoustě složitých keců. Dokud to vypadalo jako nápad, že v "ráji na zemi", který je postavený na lži a pokrytectví, nemůže nic dobře fungovat, a tak se může objevit např. lidožravý žralok v křišťálově průzračné vodě, mohlo by to být docela dobré. Sice tenhle ráj na zemi, který je pláž plná podivínů, a spousta trávy, to mi zní spíš skoro jako peklo, ale budiž. Třeba je víc takových lidí, kterým by se tam líbilo... Ale když se to ve druhé polovině úmorně dlouhého filmu začalo zvrhávat v nudné scény v lese, provázené pseudo filosofickým vnitřním monologem zcela nezajímavé postavy, vytratil se i ten záblesk čehokoli zajímavého. Navíc za sebe můžu říct, že Leonardo DiCaprio mně ale TOTÁLNĚ nebere, připadá mi otravnej, nesympatickej, až na hranici nechutnosti. Ale to je jen subjektivní pohled. Objektivně ovšem stejně soudím tento film jako ztrátu času, a zahozený (možná) celkem dobrý nápad.

12 let v řetězech (2013) odpad!

Některé filmy jsou tak drsné, tak otevřené a surové, že se mi při sledování až svírá žaludek, jaké krutosti vidím. Většinou se pak na to těžko zapomíná, a probouzí to nejen hrůzu, ale i soucit a zlost. Přes všechny řeči o tom, jak je tenhle film vydařený, tohle zdaleka nebyl ten případ. Čekala jsem něco takového. Něco o krutosti, bezvýchodnosti a zoufalství. Ale dočkala jsem se patetické a velmi nudné pohádky. Ani jedna scéna mi nepřišla nijak výrazná, ani jedna věc neoslovila. Nebylo tu k vidění NIC nového, všechno tolik zkreslené optikou filmaře, až to působí směšně, papundeklově, a nevyvolává to zcela žádné pocity. Postavy jsou rozdělené na "chudáky" a "monstra", když bych chtěla být cynická, tento film je velmi lacině černobílý... A dvě směšné scény s bičováním, a pár ostřejších slov, to rozhodně nevyvolá ani ten zoufalý pocit, který by divák měl mít. Idylická rodinka, únos, jeden zlej běloch, duhej zlej běloch, bičování, jedna zrada, jeden fakt těžkej dobrák, který dopomůže ke sladkobolnému happy endu... Nepovedený, slabý, nudný. Jenom blbá pohádka.

Mělký hrob (1994)

Mám trochu smíšené pocity. Ne jenom proto, že mně film moc nebavil. Řekněme že to není přímo pro "pobavení" v pravém slova smyslu. Ale celou dobu jsem se v tom jakoby marně snažila najít něco, čeho se chytit. Jde o ukázaný případ ztráty důvěry mezi přáteli? Jak může všechno špatně skončit, když je člověk zaslepený penězi? Nebo je to jen takový sociologický naschvál? Protože já si tam nevšimla ani žádného pevného přátelského pouta, protože hlavní tři postavy sdílejí kromě bytu snad už jen zlomyslný smysl pro humor, ale ve skutečnosti mezi nimi až tak dobré vztahy nejsou. A o peníze a jejich vliv taky nemám dojem že by šlo, protože když se David rozhodl žít na půdě (což bylo pochopitelné jen díky polopatické vysvětlivce ostatních postav, ve stylu "on se rozhodl žít na půdě!"...", nemám z toho dojem, že by mu šlo o peníze, ale spíš jako by se pomátl docela. Nevím prostě, nevidím v tom žádnou jasnou myšlenku, žádný cíl. Herecky mne to nijak nenadchlo, snad jen výjimečně mi některé scény, i díky použité hudbě, připadaly tak trochu cool. Ale bez hlavy a paty to nemá velký význam.