Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Další nadějná animovaná série, které se postupně propadá do kategorie infantilní podívaná pro nejmenší. Pořád se na to ještě dá podívat, ale už je potřeba určitá dávka sebezapření.

Solo: Star Wars Story (2018)

Tak už si u Disneyho definitivně se Star Wars vytřeli prdel. Solo je totiž ještě horší než Poslední z Jediů. Děj prostoduchý jak v Xeně, většina postav je silně nesympatických, dialogy vám dokáží vyvolat krvácení z uší a navíc je tu úporná snaha o neskutečně trapný humor. Ale abych jen nekritizoval: speciální efekty jsou pořád fajn a akční scény taky. Navíc je tento film tak strašně debilní, že se u něj prostě musíte smát. Nebýt těchto tří věcí, je to jasný odpad.

Vadí nevadí (2018)

V první polovině je to jen hloupá blbina, bohužel v polovině druhé je to už na úrovni pravidelných nedělních pohádek na ČT, kde se šilhavý drak snaží zničit papundeklové království za sedmero Kavčími horami. Takže za mě jedno velké VADÍ. A jako úkol příjmu vše, s jedinou vyjímkou: Ješte jednou se muset podívat na tuhle kokotinu.

Coco (2017)

První animák, který mě dojal k slzám. No, pánové z Pixaru opět odvedli skvělou práci.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Mít tak nadějný námět a na horor velmi slušné herecké obsazení a nakonec natočit tak podprůměrný film bez jakékoliv atmosféry, to by mělo být snad trestné.

Halloween (2018)

Tady hodně záleží na tom jaký máte vztah k osmdesátkovým slasherům a jak moc znáte Carpenterův Halloween. Pokud Vám ani jedno nic neříká, bude pro Vás letošní Halloween jen lehce nadprůměrným hororem, na který do 14 dnů zapomenete. Pokud ale platí pravý opak, musíte si tenhle film užít. Osmdesátky jsou tady cítit z každého záběru, všemu samozřejmě dopomáhá geniální Carpenterova hudba. Film je ale největší poctou pro nedostižný Halloween Johna Carpentera. Je tu tolik narážek a pomrknutí, že si na všechny nedokážu ani vzpomenout a určitě mi jich spousta unikla. Navíc, tenhle Halloween se nebere až tak moc vážně, což u téhle série není zrovna zvykem. Samozřejmě má film i své mouchy. Začátek je asi zbytečně dlouhý a konec naopak až moc uspěchaný. Potenciální mínus lze vyčíst i z následující rovnice: Kasovní úspěch + poslední scéna + potitulková "scéna" = jasné pokračování. A toho bych se asi trošku bál. Jinak je to krásná vzpomínka na 80. léta a důkaz, že i v dnešní době může vzniknout kvalitní slasher bez záplavy brutalit a videoklipového střihu.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nejnudnější, nejnatahovanější, nejtrapnější a hlavně nejzbytečnější díl v historii Star Wars. 150 minut mého života zmizelo v předaleké galaxii jménem Ztráta času. Díky moc.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Zhruba 90 minut film funguje jak má. Postavy jsou výborně napsané i zahrané, dějové zvraty dokáží překvapit a nechybí ani pár vtipnějších scén. Posledních 30 minut je ale výrazně slabších. Postavy se začnou chovat silně šablonovitě, film nemá už čím překvapit a bohužel dojde i na zbytečně laciné napravení jedné záporné postavy. Ve výsledku je to pořád na 4 hvězdičky, ale díky poslední půlhodince je to jen s udřenýma ušima.

Největší showman (2017)

Za svůj život jsem moc muzikálů neviděl. Ale Největší showman patří jednoznačně k těm nejlepším. Super!

matka! (2017)

Absolutně nechápu co chtěl Aronofsky říct v posledních cca 40-ti minutách, ale zajímalo by mě zda za to mohla zvýšená konzumace halucinogenních látek nebo se prostě jen pan režisér rozhodl ukázal celému světu jaký je to geniální umělec. Z celého filmu udělal směšnou frašku, která nemá hlavu ani patu a která absolutně nedává smysl. Tohle nemůžou zachránit ani Jennifer Lawrence, Javier Bardem nebo Ed Harris. Vůbec se nedivím, že tento film, o kterém se už v předstihu mluvilo jako o možném oskarovém kandidátovi, skončil jako totální propadák. Tohle už nikdy!