Stmívání (2008)

Už dlouho jsem se takhle nenasmál! Stmívání je neskutečně hloupý film. Ale kromě toho, že je hloupý, je taky celkem dobře natočený. Z mého pohledu má naprosto parádní exteriéry a dobré herecké obsazení. Drhne to samozřejmě v příběhu, logika chování postav je minimální a závěr/závěry americky táhlé a připitomělé. Vystřihat z celého filmu to tupé, vzájemné čučení do očí a stopáž se nám zkrátí o půl hodiny. Jelikož jsem se u toho opravdu spíš bavil, jelikož to má takovou kultovní nálepku a jelikož mám rád klasické upíry - volím podprůměrné hodnocení.

Vinnetou (2008) (amatérský film) odpad!

Tomuto krátkému filmečku by pomohl menší střih mezi časy 0:00 a 3:54. Zbytek je perfektní. Jinak gratuluji tvůrcům, že se v soutěži Palace Kamera 2008 z obou dvou soutěžících filmů umístili na krásném 3. místě. Fandím vám!

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Opravdu se tu nedá hodnotit objektivně. Hry ZNK neznám, ale znám trochu značku jako takovou, znám Řezníka a DeSada a řežu se smíchy nad tím jak šíří nejvyšší zmrdství. Ale přeci jenom když to budu hodnotit jako film tak musím trochu ustoupit protože vyhrává obsah nad formou. Forma "je čistej amatérismus"…

Krvavá pomsta (2007)

Takový pěkný odlehčený akční béčko se zajímavým tónováním kamery. Ač ten konec alá "máme gang, ale budem na něj chodit po jednom" tomu dokonale sráží vaz. Ale pořád je mi Lundgren sympatičtější než ta primadóna J-CvD.Takže pro mně ušmudlaný * *

Most do země Terabithia (2007)

Tak tohle je překvapení, které jsem opravdu nečekal. Co jsem čekal, bylo naivní fantasy pro malé děti, kterým vyplním večerní cestu autobusem. No zatímco první hodinu jsem si to opravdu myslel a ještě jsem byl pobouřen tím, že těch fantasy prvků je tu poskrovnu, ke konci (kdo viděl tak ví, který zlom mám na mysli) jsem to hltal a užíval si krásně vygradovaný příběh. Hudba skvělá. Ale o čem jsem celou dobu nejvíc přemýšlel bylo, že je mi opravdu líto lidí bez fantazie, kteří nikdo nezažili nebo nezažijí to, co oba terabithiané. A jestli nastupující generace má vůbec ještě nějaký prostor a prostředky jak svojí fantazii rozvíjet. Protože jestli ne, tak to tady můžeme všichni rovnou zabalit.

Paranormal Activity (2007) odpad!

A jdu na to! Opus Paranormalus, asi hlavní důvod, proč jsem si přál komentovat filmy na CSFD. Na tenhle paskvil nadávám už strašně dlouho. A proč? Protože všichni kolem mě pořád mleli, že vyšel novej horror. Prej je to točený ruční kamerou, takže je to jako pravý! Neskutečně děsivý! Kluci se z toho počůrávali a drželi se za ruce, lidé v amerických kinech údajně omdlévali a já si řekl, že to chci tak zažít. Film jsem si ehm...sehnal, bratříčka vyhodil z pokoje, zatáhnul jsem žaluzie a zabednil všechny škvírky, zhasnul všechna světla v místnosti... no prostě tma jak v prd*li. Zabalit se do deky a PLAY. Co následovalo považuju za, pro sebe, největší kinematografické zklamání všech dob. Po prvních 10 minutách jsem se nebetyčně nudil. Po found-footage denních pohledech do života ústřední dvojice jsem jim přál co nejbolestnější smrt. Zdlouhavé scény trapné rutiny dvou zamilovaných, to fakt dlouho nejde vydržet. Pokud si režisér myslel, že mě zajímá snídaně obou protagonistů, tak se spletl. A ty údajně děsivé noční okamžiky jsem díky zmiňované FF skoro nepostřehl (obě závěrečné šokující scény se odehrávají úplně mimo dosah kamery - tomu teda říkám gól). Jinak je to statická kamera s nočním viděním, takže pokud si všimnete těch krátkých vteřinových záškubů deky tak máte oči jako ostříž. Prostě jediný nebezpečí tohohle filmu je, že se unudíte k smrti nebo vám v krku uvízne chips popř. arašída. Záběry průmyslových kamer na parkovišti u Lidlu jsou záživnější než tohle!

Překažené dostaveníčko (2007)

Prosím, nechte mě zahrát tu scénu místo Mádla! Prosíííím! Takovej menší remake :D Dám za to cokoliv!

Skeletoni (2007)

Jako já oceňuju, že se tady někdo snaží dělat sci-fi. Fakt jako že jo! Od výborných klasik jako "Zítra ráno vstanu…" nebo "Zabij jsem Einsteina…", je to u nás prakticky mrtvej žánr. O to víc tyhle snahy potěší. Nicméně blitkočervi? Vážně? Holmes&Watson, jako fakt? A proč tolik postsynchronů? Každopádně některé kostýmy vypadaly líp, než ty ze čtyřky Hvězdných válek. Rozhodně pobavilo, rozhodně zaujalo a rozhodně doufám v nějaký celovečerák. Aneb oživujeme sci-fi v ČR!

Rituál (2006)

Nikdy jsem nevěřil tomu, jak všichni tvrdili, že Nick přehrává. Až do Wicker Mana. Existuje na to dokonce pár vtipných videí (viz.). Osobně mi to u Nicka moc nevadí, ikdyž je pravda, že to s ním už pár let jde z kopce a bere vlastně jakoukoliv roli, čehož si všimli i chlapci v College humor. Ale dost srandy, teď k filmu. Viděno s dabingem. Neviděl jsem originál (možná po jeho shlédnutí hodnocení trochu upravím). Bez znalosti originálu se mi film vcelku líbil. Režiséři hororů staví atmosféru na strašidelných domech nebo temných lesích a ejhle, on bohatě stačí ostrov plný fanatických feministek (brrrr). Což je možná trochu děsivější než křesťané v originále... Po celou dobu sledování filmu jsem se neubránil srovnání s Prokletým ostrovem mixnutým s Maniaky . Perfektní byl závěr, ač mi byl částečně vyspoilerován, přesto dokázal překvapit. Klobouk dolu. A to i přes to že nejbrutálnější scény chyběly, kvůli sestříhané verzi (viz. třeba tahle obecně oblíbená). Hudební podkres vcelku uspojivý, místy trefný, ale lezlo mi na nervy to neustále šeptání počas celého filmu! Naprosto zbytečné. Další zbytečnost byla úvodní pasáž, ke které se neustále vracely flashbacky ikdyž s dějem naprosto nesouvisela. Nechápu. Jednu hvězdičku bych snad ještě přidal kdyby tvůrci v popisu přidali i žánr komedie, protože tam byl (já se teda občas smál) a jestli to nebylo myšleno vážně, tak je to škoda. Potěšily i dvě camea. Aaron Eckhart v úvodu (přiznejte se, že jste si ho taky hned nevšimli) a na konci James Franco jako mladičký polda. Celkově vzato nuda to nebyla, nápad byl vybrán dobře, jen špatně proveden a Nick přehrával jak o život. Závěr byl nejlepší částí filmu i přes pár logických chybek, ale na to jsme si snad už zvykli, že?