Bokovka (2004)

Vynikajúca atmosféra vás pomaly , ale isto vtiahne do filmu. Je tak reálne uveriteľný. Paul Giamatti tak skvelo hrá, až to vyzerá že to nehrá, ale taký v skutočnosit je. Tvrdší humor na záver ma vyslovene zaskočil po celom filme nepripraveného, že som mojim hlasným smiechom zobudil naše malé deti a po ich uspaní si to pustil ešte raz.

Batman začíná (2005)

Nové vzkriesenie Batmana vyšlo. Batman je na začiatka a úplne odlišný od predošlích. A je to dobre. Nie je povrchný, ale vážny a ide hlboko do seba, čím nám dáva najavo prečo vznikol. Christian Bale je vynikajúci.

Amélie z Montmartru (2001)

Krásne vyfarbený svojský filmový svet s veľmi pekným príbehom. Okrem zábavy nám ponúka ja šťipku zamyslenia.

Amadeus (1984)

Skutočne vynikajúco skĺbená a prepletená originál Mozartova hudba naprieč celým dejom. Forman nám cez Salieriho krásne popisuje dobu, podmienky a hlavne podnety Amadea tvoriť svoje diela - veselé aj vážne. Na prvý pohľad nezaujímavý životopis ako námet vie pán režisér podať cez detaily kostímy, trefnú Ondríčkovu kameru,uveriteľné hercké výkony vedľajčích postáv, životné výkony oboch hlavných hercov až po samotnú hudbu o ktorú ide pri mene Amadeus Mozart najviac, tak že vtiahne do deja každého a ešte dobrú chvíľu po vzhliadnutí filmu nám tento hraje v hlave. Ďakujeme .

Cliffhanger (1993)

Sly tu skutočne hraje! To je výkon + horolezecký samozrejme. Film má skvelé tempo, správnych záporákov, ktorý sú ochotný keď treba / pre peniaze / aj sovje rady preriediť. A filmové triky sú tu správne zasadené.

Rocky IV (1985)

Najlepší diel z celej Rocky série. Motív, vytrénované telá, namakaný trénink, spomienkový klip, hudba a záverečný súboj, ktorý vás vystrelí z kresla aby ste rusákovi rozbili hubu. Ivan Drago po súboji s Apolom: Keď umrel, tak umrel.

Rambo: První krev (1982)

Veľmi dobrý rozbeh filmu, od zoznámenia s vynikajúcim záporakom Dennehym cez naháňačku na motorke až pre mňa vrcholom filmu sénou v lese, kde všetkým nadržaným lovcom ukáže Rambo kto je v divočine pánom. Hudba tú to skvele navodenú atmsféru ešte viac doplňuje. Film rozhodne lepšie vyznie na filmovom plátne ako v televízii s dabingom.

Rocky (1976)

4 za Slyov scenár a Avildsenovu réžiu. Poznámka z natáčania: Keď prvý krát prišiel na natáčanie, na casting Carl Weathers, tak hneď vbehol do ringu ako správny boxer a predviedol vtedy ešte s neznámy Stallonem krátky boxérsky zápas pre casting. Pri ktorom veľmi rýchlo premohol Slyho/ vyslovene ho skolil/ a ďalej sa pýta: A po rozcvičke príde na scénu aj hlavný hrdina? V domnení, že Stallone je v skutočnosti dobrý boxer.

Cesta k ráji (1978)

Sylvester sa tu skutočne hľadal a je zábavné ho pritom sledovať v celkom odlišnej pozícii od komerčného Stalloneho. 3 hviezdičky za atmosféru a slyovu veľkú snahu takto ináč sa ukázať.