The Girl Who Believes in Miracles (2021)

Ajajajajajaaaaaj. Zena ma prinutila si pozriet tento skvost, vraj je to dobre. Nepocul som o tomto zazraku, ani som ho nikdy nevidel a dopredu som sypal scenar ako z rukava. Unos decka z nemocnice nanajvys tupy, plan starkeho bol skvostny. Zaver ako z maskarneho plesu. Pani, damy, poriadna chujovina poviem vam. P.S.: totalna otrava bol otec dievciny, ten ma mimiku ako Seagal. P.S.2: Top hlod filmu: "Zachranila si mi psa, som tvojim dlznikom...naveky". 10%

Black Widow (2021)

Neviem si pomoct, ale tento film mi nic nedal. Tesil som sa, lebo mam rad scarlet, mam rad aj ciernu vdovu, ale tento film mi nedal ani jedno ani druhe. Pribeh múčny, vysvetlenie historie mi nedalo nic, postavy mdle. Trosiicku ma potesila Rachel, ale ostatni isto nie. Coho bolo dost, bolo akcie a efektov. Efektov az az. Bohuzial film nezazivny, videl som ho na 5x. Skoda. 55%

Marvel Studios: Legends (2021) (pořad)

Nerozumiem vzniku tohoto "dokumentu". Cista rekapitulacia postav vo vesmire marvelu. Asi zbytocne. 35%

Moon Knight (2022) (seriál)

No. Po poslednom dieli musim poznamenat, ze to bolo velmi zaujimave. Najprv mi vadil tento mytologicky svet, ale nakoniec velmi spravna volba. Diely samotne komentovat nejdem, ale v prvych dvoch som bol rozpolteny ako samotny Isaac, postupne sa vsetko vyjasnilo a na samy zaver aj ozrejmilo. Efekty (co tu halda ludi zahanbuje) su uplne v klidku, ide predsa o sci-fi, tak je to podla mna uplne v poriadku. Herci velmi zaujimavy, na Isaaca som si musel trosicku zvykat, ale inac OK, Hawke bol podla mna vyborny. Co nieje u mna zvykom, zaujala ma hudba, vyborne zasadena do egyptskeho stylu, dobre sa to pocuvalo v spojeni s pozadim pribehu. Co sa tyka posledneho dielu a bitky monstier, tam sa nic prevratne nedeje, "dobro" vitazi nad zlom a tak to ma byt. Prekvapko nastava po titulkach, ale uz poslednych 5 minut cosi naznacilo (nejdem prezradzat). Nakoniec vyborny serial, ktoreho od plneho poctu deli iba fakt, ze Moon Knight sa objavuje iba sporadicky a bohuzial ho nieje viac vidiet. Inac by to bola tutova stovka. Takto 85%

Ms. Marvel (2022) (seriál)

No...dlho som dumal ci dat 3, alebo 4 hviezdy, som za 3.5. Poviem tak, zaujimavy namet, solidny pribeh, fajn postavy a napriek komentarom dobre triky. Co mi vadi je postavenie pribehu do vyslovene moslimskeho prostredia, ale na druhej strane je to isty druh osviezenia. Sice mi modlitby nesedia, ale nejak som to prezil. Ako tu par jedincov pisalo, najzaujimavejsie diely boli 1 a 6, ale aj c.5 bolo fajn. Akcie dost, ja neviem co viac dodat. Potesila ma na zaver Cpt.Marvel 😉 70%

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Po celej serii musim zhodnotit. To, ze je to animovany serial, ma nejak nebralo, zvyknuty som na kresleny Marvel. Takze ziadne prekvapenie. Co sa tyka dielov, jednoznacne bol topka o Dr.Strangeovi, keby to tak bolo celych 9 dielov, davam 100%. Ale nebolo. Mozno 8 a 9 diel stali za to, ale ostatne boli velmi slabe. Celkovo som sklamany a dalo sa z tohto formatu vytazit podstatne viac. 65%

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

No. Aby som zacal postupne. Videl som Wandavision a Loki. Toto je cislo 3. A tolko hviezd si to aj zasluzi. Oproti ostatnym serialom je tempo vlazne, akcie menej, monologov viacej. Herci. Falcon/Cpt.Amerika mi je fest nesympaticky, Bucky je v pohode. Hlavna zaporacka nevadi, skor jej mentalne rozpolozenie cloveka rozladi, raz je husta, raz sentimentalna, clovek sa v nej nevyzna. Nakoniec som si zvykol aj na xicht cernocha, ale trvalo to dokopy 3 hodiny. A sme u stopaze. Niekto tu napisal, ze by to slo aj ako film so skratenou stopazou. Urcite s tym suhlasim. Film na 90 min, uplne v pohode. Este by to bolo mozno lepsie ako natiahnuty serial. Finale. Posledny diel velmi fajn, do hadam 30 minuty, kde sa skurvilo co sa dalo. Kecy o rasizme, monology o socializme a apel na city? Ajaj kde sme to dospeli? Biju sa tam ako zito, zabija sa, auta sa podpaluju a oni zacnu na zaver zo silnymi citmi a moralnymi zavermi na ludstvo? Tiez total zaver s party u noveho kapitana? Ach jaj. Do 5 dielu by som dal aj 80%, ale 6 to posral ako sa dalo. 55%

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Toto je seriál môjho detstva. Strašná tuposť, ale zakaždým sranda. Samozrejme moja platonická láska z ameriky. Čo si pamätám mala dve šibnuté tety a kocúra 🤣 Nostalgicky nadhodnocujem 70%

Loki (2021) (seriál)

Po prvých dvoch dieloch som chcel dať hviezdu a nedopozerať. Nakoniec sa vo mne ozval vnútorný hlas, aby som nebol chuj a nedával povrchné hodnotenie niečoho, čo som nevidel. Tak som to dal až do konca. Nakoniec musím povedať, že z totálnej nudy sa stalo sci-fi šialenstvo. Nečakal som toľko efektov, toľko rôznych štýlov a rôznych miest kde sa všade dá s Lokim dostať. Jedným slovom pestré. Určite odporúčam pozrieť, tie prvé dva diely odtrpieť a nebudete nikto sklamaní. Bolo aj smútku, bolo aj srandy, bolo aj akcie a hlavne more sci-fi. K hercom, Hiddleston tak do 50%, aj otravný, aj nie, tak na vážkach. Sophia veľmi fajn, potešil ma Wilson. Celkovo do 80%

WandaVision (2021) (seriál)

Musím tomu dať 5. Jednoducho som v poslednej dobe nevidel lepší miniseriál. Prvé časti boli skôr o srande, neskôr sa začal dej rozuzlovať a koniec s čarodejnicou ma seriózne prekvapil. Veľmi príjemné, svieže nové obsadenie, Olsenka ma prekvapila. Veľmi fajné efekty (na seriál až prekvapivo dobré), kvalitná kamera, námet, akcia, tiež v podstate krátke a veľavravné diely. Všetko sedí a som spokojný. Videl som Daredevila, Punishera, Luka Cagea a mnoho iných netflixových seriálov, ale nemajú na WandaVision ani omylom. Za mňa plnka. 100%