Rampage Ničitelé (2018)

Toto bola ale poriadna konina. Už úvod vo vesmíre bol famózny a pokračovanie na zemi bolo tiež niečo. Johnson sa tvári ako vemeno cez celý film, tá švédska mrška pomerne dobre zapadla. Agent FBI, či CIA či čoho, bol úlysný a pomerne nepríjemný. Zveriny. Čo k tomu napísať. Asi najsmiešnejšie bolo, keď big monkey ukazovala stále prostredník. Bitky, efekty, lietajúci vlk a krokoš veľký ako činžák...kua no ja neviem...ešteže má svet okrem Stathama a Diesela aj Johnsona, lebo by sme už boli aspoň 200x v riti. Každopádne film ušiel, stále sa niečo dialo, efekty pomerne dobré, hudba neviem (namiesto zážitku z hudby mi vrešťala do ucha dcéra), postavy pomerne OK. Celkovo to ušlo a druhýkrát to už vidieť nechcem. 55%

Aquaman (2018)

Velkolepé! Presne ako efekty aj nabúšený Momoa. Amber príjemne potešila, rovnako ako aj obstarlá Nikola, ktorú som už dobre dávno nikde nevidel. Tiež ma potešil PUNK Lundgren :D Skvelý hudobný zážitok, množstvo efektov, kadejakých zverín a tiež aj záporákov. Trošku mi vadila stopáž, lebo som to na jedenkrát nedal, ale to nevadí. Celkovo sa mi film páčil, hra s dobrom a zlom bola fajn, tiež dobrý a vskutku jednoduchý príbeh. 85%

Svět podle Prota (2001)

Bohužiaľ tento plátok ma nenormálne minul. Omylom som ho videl v TV na stanici AMC (samý odpad) a už to mi malo napovedať, že to bude des. Hral tam Bridges a Spacey, hovorím si, že to nebude také zlé, len ono to také bolo. Od začiatku sa Kevin tváril ako vemeno a neopustilo ho to až do samého konca, Jeff ako psychiater, ktorý má samozrejme rozpadnutú rodinu, ktorá sa samozrejme na záver brutálne stmelí, to bolo jasné. Celý čas sa však nedialo nič, stále sa akosi bojovalo s tým, či to je mimozemšťan, alebo blázon, ale bolo mi jasné, že ako to celé skončí. Jediné akotaké pozitívum je v druhej polovici filmu, akési pátranie, že kto vlastne Robert je. To bolo fajn, len to akosi nepasovalo k zbytku filmu. Verdikt znie: kktina, nekukať, ani omylom ako ja. 35%

Avengers: Endgame (2019)

Finále ako sa patrí...komentárov je tu asi tisíc, takže každý nech si vytvorí obraz sám. Alebo z komentov. Mne sa páčilo, celkom sa príbeh rozmotal, čakal som aj úhyn hrdinov, takže super. Trochu ma sklamalo akurát to, že sa skoro nikde neobjavili Skrullovia. Ale ako hovoril Mr. Stan Lee a učok Kirby, vesmírov v komixe je nekonečno, tak dúfam v nejaké pokračovanie, možno aj inde ako v Avengeroch. Každopádne super, som spokojný za celú sériu Avengers a dúfam že Marvel bude pokračovať v dobre našliapnutom tempe. 95%

Shazam! (2019)

Čakal som viac...srandy...občas celkom fajn, občas riadna nuda a akési melancholické drísty. Trochu ma to sklamalo veru. 65%

Pračlověk (2018)

Celkom dobré, smiešne a mám rád tieto plastelínové animáky. Super bol holub a svinka. Ja som sa bavil a rýchlo mi to aj ušlo. 75%

Braindead - Živí mrtví (1992)

Neuveriteľne zábavné a neuveriteľne nechutné. Myslím si, že počas nakrúcania si musela Jacksonova mama požičať niekoľko mixérov, aby mohla stíhať vyrábať toľko želatíny. Proste strašná sranda a zároveň strašný humus, spolu s veľmi podivnou kamerou. 85%

Mrazivá pomsta (2019)

Dlhšie som rozmýšľal, či dám tri, alebo štyri hviezdice. Vôbec to nebolo ako 96 hodín, prišlo mi to tak viac spontánne. V podstate som sa celkom aj bavil a tiež ma celkom pobavil aj Forsythe. Neeson sa tváril tak, ako by mu dakto zhlušil syna, čo sa aj stalo. Vraždenie bolo celkom dobré, originálne bolo odpratávanie mŕtvol :) Za mňa celkom slušný oddychový, ničím extra zaujímavý film. Ale v týchto teplotách som sa mohol aspoň pokochať zimnou krajinou :D 65%

Mládeži nepřístupno (2013)

Neuveriteľná kktina a zároveň neuveriteľná sranda. Pri niektorých príbehoch mi skoro cvrklo a zastihol som sa aj so sopľom na brade, čo som sa musel rehotať. Najlepší bol myslím Pratt a jeho mexické farebné jedlo, no neveril som vlastným očiam. Tiež Berry bola skvelá. Ešte musím dodať, že predloha podľa ktorej sa film natáčal, by si zaslúžila nejakú cenu, lebo také šialené veci nemôže napísať nik normálny. Ako pre mňa totálna sranda s množstvom bizardností a so skvelými hereckými výkonmi. P.S.: moja manželka to tak samozrejme nebrala (za ňu tak 20%), ale ja som sa fest bavil. 95%

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Trochu sa divím hodnoteniam, lebo to nebola až taká blbina. Samozrejme miestami nelogickosť, štrbiny v príbehu a scenári tu určite nájdeme. Ale, vizuál kupodivu veľmi dobre spracovaný, Statham bol v pohode znesiteľný a dokonca mi to celkom aj rýchlo ušlo. Nejaké ľakačky, to nie, ale akcia a atmosféra boli v pohode. Myslím že slušný film. 75%