Riddick: Kronika temna (2004)

Riddick je pro me docela mile prekvapeni i po vsech negativnich ohlasech.Vyprava uchazejici s prekvapive povedenou vizualni strankou i triky.Skoda preskoda toho scenare.Obsahuje podle me prilis zbytecnosti, ale na druhou stranu radu dulezitych veci vysvetluje malo nebo vubec(nemluve o nekolika zcela zbytecnych postavach).Celkove scenar pripomina narychlo slozene puzzles.Na druhou stranu zaver a nekolik dalsich mist se mi docela libilo.Jinak pokud se bude opravdu tocit pokracovani(a vypada to ze ano), mohl by se vysledny dojem z filmu jeste vylepsit.Neni to sice tak bombasticke jako treba Strar wars, ale je to urcite sympaticky pokus o neco podobneho.

Sandokan se vrací (1996) (seriál)

Nebyt tech prisernych souboju, tak mohl tento film jit i vyse.Bohuzel souboje uz nejsou ani z "beckoveho", ale spise z "ceckoveho" filmu.Zadna krev, dokonce ani zadna snaha alespon obarvit Sandokanovi mec nacervno, no zkratka takhle bych to natocil s par kamosema (mozna i lepe).Jinak dve hvezdy za misty docela zabavny pribeh, na ktery se dobre kouka.

Supernova (2000)

Slabe sci-fi s pomerne slusnymi triky a vizualni strankou. Bouhuzel snimek dojizdi na absolutni scenaristickou impotenci. Cele je to v podstate o nicem a to nemluve o dost priblblych dialozich. Nebyt tech dvou pozitiv zminenych nahore a par slusnych napadu(opravdu jen par), lovili bychom uz film z odpadove stoky.

Hellboy (2004)

Nebylo to spatne, mohlo to byt lepsi (safra to zni jako Nohavica-teda alespon myslim:)). Achillovou patou Hellboye(ac ma bezesporu hodne tvrdou pokozku:)) je nesporne predevsim scenar. Prinasi nam sice nekolik povedenych momentu, ale na druhou stranu i radu veci nechava nedorecenych, nevysvetlenych, zkratka dost casto pusobi zmatene. Dalsi silny uder pod pas mi ustedril zaver filmu. Bylo by mi milejsi dostat od Hellboye kamennou pumelici jeho levackou nez sledovat, jak to cele zmrsili po americkem zpusobu(jak typicke :( ). Jinak kvalita triku byla sice nevyvazena, ale stravit se to dalo. Naopak ale musim hodne pochvalit celkovou atmosferu filmu(misty i hodne temna) a vesmes i hlavni postavy-predevsim cool Hellboye, ten se velmi povedl. Hellboy je urcite filmem, ktery dokaze dobre pobavit a ma v sobe bezesporu i neco vic, presto je ale celkovy dojem hlavne kvuli dost nevyrovnanemu scenari, podivnemu zaveru a par dalsim vecem znacne rozpacity.

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Star trek: Vzpoura neni rozhodne nejakym prevratnym ci inovativnim dilem serie, jedna se spise o remeslne velmi zrucne vykonanou praci. Pro me je to presne ten typ filmu, ktery sem chtel videt(tzn. vesmirne bitvy, prestrelky phaserama, zajimavy pribeh, par nepekne vypadajicich mimozemstanu, trocha humoru..). Kdyz bych mel neco vylozene ocernit, tak je to scenar(podotykam ale pouze na nekolika malo mistech). Nektere momenty jsou mozna az moc brnkajici na emoce a mel bych i par dalsich poznamek, co je ale dulezite, scenar jako celek celkem funguje. Je to zkratka velka masina, ktera se cas od casu trosicku zacne zadirat (jeste ze je po ruce vzdy dost oleje:)). Bohuzel filmovemu Star treku uz asi definitivne odzvonilo, coz je velka skoda. I prumerny Star trek je totiz stokrat lepsi nez sci-fi typu Ruda planeta, Mise na Mars...

Ospalá díra (1999)

Pro me osobne nejlepsi film Tima Burtona. Vizualni stranka patri k tomu nejlepsimu, co jsem dosud videl. Cely film ma vytecne navozenou atmosferu strachu a napeti. Skvele se mu take dari drzet divaka v pozornosti az do uchvatneho zaverecneho finale. Vse je precizne a do detailu propracovano. I kdyz film obsahuje trochu te fantasy naivnosti(necekejte realisticky horror-no uz jen z toho ze tam je bezhlavy rytir je to celkem jasne:)), tak mi to tady az zas tolik nevadilo. Rozhodne doporucuju, vytecny snimek.

Enigma (2001)

Ze zacatku to nevypadalo prilis dobre. Bylo to cely takovy zamotany a zmateny. Postupne se ale scenar docela dobre vyvinul a ke konci uz to cele zacalo do sebe zapadat-s obcasnym zadrhnutim. Je fakt, ze v zaveru uz se mi zacal mozek malinko prehrivat(nastesti to nedosahlo temer kriticke hodnoty jako treba v Mulholland drive:)). Dlouho jsem vahal mezi tremi a ctyrmi hvezdami. Je to tak mezi. Nejvice mi asi vadilo misty trochu pomale tempo. Neni to asi film pro kazdeho, ale pokud neocekavate neco jako U-571, mohl by se vam snimek libit.

Pan Magor (1997)

Ano scenar psal Pan Magor :).

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

Stacil mi jeden dil, abych rozpoznal zjevnou kanalovost tohoto dilka. Scenar je mizerne napsany, sceny jsou silene vykonstruovane a zcela neverohodne, proste je to cele dementni a to nemluvim o postavach, ktere jsou jednim slovem tragicke(hlavne Brozova). Je to urceno pro lidi, kteri si kazdy den kupuji Blesk a podobne splasky a hltaji kazdou pikantnost, at je sebepitomejsi. Mohl bych tu takhle kritizovat dva dny, protoze pochvalit neni temer co, ale uz toho radeji necham. Ta jedna hvezda je za to, ze Rodinna pouta jsou o tridu horsi, coz ale stejne neni pro Pojistovnu stesti moc dobra vizitka:).

Černí andělé - Pokoj bez oken (2001) (epizoda)

Dokonaly horor. Takhle kvalitne vybudovanou atmosferu jsem uz dlouho nevidel. No a ten zaver neni tresnicka, ale primo tresen na nabalzamovanem dortu :).