Rob Roy (1995)

V kontrastu se Statecnym srdcem je to spise komornejsi film. Chybel mi mozna trosku zajimavejsi a dynamictejsi dej. Na druhou stranu je to ale velice realisticky snimek s opravdu skvele hrajicim Timem Rothem, u ktereho se rozhodne nudit nebudete.

Neporazitelný (2002)

Uprimne cekal jsem nejake totalne debilni becko o boxu. Realita byla ale trochu jina. Kupodivu mi scenar neprisel zas tak strasny jak se muze na prvni pohled zdat a zvlast v zaveru sem si film docela uzival. Jasne s takovou latkou to mohlo byt i lepsi, ale me to celkem uspokojilo. Pro fanousky boxu asi zklamani, ale pro me je to celkem slusna, i kdyz misty trochu nudna, podivana.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Lucas je zpatky v zivotni forme. Mozna i proto, ze se se svym uzasnym Star wars svetem, ktery ho provazi cely zivot definitivne louci, vlozil do tohoto posledniho stripku skladacky vsechnu svoji energii a um. Lepe to z jeho strany asi udelat neslo. Muzete mit sice vyhrady k nekterym dosti topornym dialogum, k nekterym dejovym momentum (namatkou treba nektere trapne sceny s droidy), ale film jako celek vas proste prevalcuje. Hlavni sila 3. epizody je v mnozstvi uzasnych scen, ktere vam proste vezmou dech. At uz to jsou souboje okorenene tradicne kvalitni hudebni strankou nebo verte nebo ne dobre herecke vykony a pochopitelne naprosto uzasna vizualni stranka, kdy uz ani nevnimate, ze to je v podstate skoro cele udelane pocitacove. Treti dil hvezdne sagy ovsem nestoji tolik na trikove strance jako prvni 2 epizody. Tady je na prvni koleji pribeh, ktery vas vtahne a nepusti. I kdyz vite, jak se to priblizne cele semele, stejne vas to dostane. Prijemne me prekvapila i docela temna atmosfera, ktera na vas opravdu zapusobi a dosahuje skoro vysin 5. epizody (mozna ze i dosahne). Konecne to neni jen roztomila pohadka pro deti jako prvni epizoda a je to poradne temne a depresivni. Kdybych mel rici, co me opravdu na tomto filmu trochu vadilo, byla by to asi jeho delka. Preci jen bych se nezlobil, kdyby Lucas zvolil delsi stopaz a treba prerod Anakina ve Vadera byl propracovanejsi. At uz ale mate vyhrad ci pripominek hodne nebo malo, SW: Epizoda 3-Pomsta Sithu si zkratka 5 zaslouzi uz jen proto, ze je opravdu nekde v jine dimenzi nez prvni 2 epizody.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Svezi dobrodruzny snimek s kvalitnimi akcnimi scenami a v ramci zanru i solidnim pribehem. Nenudi a az na par tradicnich klise je to povedena oddechovka. Nic zasadniho, ale i takoveto filmy jsou treba.

Beverly Hills 90210 - Pilot (1990) (epizoda)

Tak tohle fakt neni serial pro me. Videl sem jen par epizod a bylo to neskutecne nudny a prihlouply, zkratka naprosto o nicem a pro me jen ztrata casu.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Na televizni film opravdu pecka, navic s prijemnou dochucujici prichuti ceske spoluucasti. Drsne, realisticke, mrazive a historicky autenticke. Velice mile prekvapeni, i kdyz obsah filmu je spise nez mily mimoradne depresivni, ale takova je historie, s tim se neda nic delat.

Tváří v tvář (1997)

Silne 4 hvezdicky, ktere sice mnohonasobne prevysuji Broken arrow, ale presto mi neco k tem peti chybi. Ovsem je to opravdu jen kousicek. Jinak musim uznat, ze se do toho John Woo konecne oprel a po dost rozporuplnych americkych filmech nam nabidl vyborny akcni film. Face/off ovsem nevynika jen bezchybne natocenymi akcnimi scenami, ale i skvele propracovanym scenarem a slusnymi hereckymi vykony. Prekvapila me zejmena znacna originalita a take to, ze film neklade duraz jen na akci, ale i na psychologii a pribeh, ktery je navic okorenen povedenymi zvraty. Proc tedy nedavam 5*? Je to jednoduche, ten hlavni motiv zmeny identity mi prisel mirne receno pritazeny za vlasy, i kdyz jak uz sem rikal, originalita se ceni.

Vybíjená (2004)

Hlavni dejova linie Vybijene neni ani trochu originalni. Podobne schema uz jsem videl v mnoha jinych filmech. Presto se jedna o neuveritelne vtipny filmecek, ktery dokaze pobavit. Vybijena jako sport v tomto podani je velice zabavna a je radost ji sledovat. Co na tom, ze dej filmu vcetne zaveru odhadnete za par vterin, co na tom, ze je to v podstate docela klisoidni a strasne americke. Hlavni je, ze se dobre pobavite. Opravdu jsem se pobavil napriklad kdyz se objevil ve sve miniroli Chuck Norris(asi jeho nejlepsi komedialni role, jinak je to spis k placi v jeho pripade :)) a takovych minirolicek znamych tvari je tady vice. V zaveru me pak celkem dostala scena ala Matrix. Cely film je zkratka napechovan mensimi ci vetsimi vtipky a verte nebo ne, funguje to velmi dobre. Takze radim, nevnimejte film jako celek, ale nechte se unaset vlnou drobneho humoru a parodie, zkratka bezte do toho na plny koule :).

Kostka 0 (2004)

Nema smysl tady resit, jak moc je tato Kostka neoriginalni a jak moc vykrada The Cube. Napad vratit se k stare dobre prvni Kostce mi prijde jako dobry. Navic tvurci preci jen nechteli jen kopirovat, a tak pridali do filmu jeste lidi z dohledoveho centra :). Nova Kostka je stale zabavna co se pasti tyce, s tim ja osobne zadny problem nemam, take interiery vypadaji lepe a je to i slusne natoceno (na becko). Bohuzel oproti The Cube postrada tato kostka silny pribeh(i kdyz se tvurci snazi a par zajimavych momentu je i tady) a hlavne propracovane charaktery. Proste je to vsechno prilis sterilni. Celkem mi vadil i zaver, ktery me zkratka neuspokojil (spousta nezodpovezenych otazek). Samozrejme jednicka byla na odpovedi jeste daleko skoupejsi, ale tam o ne neslo, kdezto tady uz ano, kdyz uz se tvurci rozhodli vydat se do pozadi toho vseho. Pokud nemate na film prilisne naroky, tak si myslim, ze budete nakonec docela spokojeni. Kdyz to shrnu, Kostka 0 rozhodne nemuze prekonat Kostku jedna, ale o to se imho ani nesnazila.

Sedmý hřích (2001)

Asi nejvice mi ve filmu chybel nejaky vnitrni naboj. Vse bylo takove vlazne, nevyrazne a neskutecne, opravdu neskutecne NUDNE. Ani vlastne nevim, proc davam dve. Asi se mi alespon trochu libilo prostredi a mozna i nejake ty zvraty, i kdyz ty maji plus spise za pobaveni, nez ze by byly povedene a nebo nepredvidatelne. Pokud muzu radit, tak se filmu radeji obloukem vyhnete. 7. hrich totiz hodne klame telem a i kdyz to vypada, ze by mohl nabizet slusnou podivanou, opak je pravdou.