Bourneův odkaz (2012)

Mělo to švih, ale postrádalo smysl. Škoda, stačilo lépe promyslet a s daným obsazením, pěkně zpracovanými honičkami a efekty, mohlo opravdu jít o důstojné pokračování Bourneovy série, takhle ale palec dolů.

Spectre (2015)

Slabší díl bondovské série. Začátek šlapal pěkně, ale když najely totálně nudné honičky v autech (jak se vůbec něco takového dá udělat nudně?) a do očí bijící logické nesrovnalosti, nadesetkrát protahované plány na zabití Bonda, které vždy selžou (proč ho prostě na pátý pokus nestřelí do hlavy, aby měl jistotu?), člověk ztrácí zájem dokoukat se do konce.

Trable o Vánocích (2015)

Milá, typicky americká vánoční podívaná. Všechny problémy se vyřeší, všichni se mají rádi, všechno dobře dopadne, žádné drama, prostě klídek. Neurazí, nenadchne. (kromě Olivie Wilde, která je totálně k nakousnutí)

Marťan (2015)

Velmi promyšlená podívaná, krásné scenerie, dokonalý Matt Damon. Nicméně pár věcí by se upravit dalo, hlavně bych se pořádně prošťourala v emocích. Na to že je Marťan ponechán svému osudu sám na cizí planetě, je až příliš cynický, aspoň občasný záchvat zoufalství by mu prospěl. A určitě bych změnila závěr, happyend opravdu nesluší každému filmu. Dokázala bych si představit i pořádně drastické finále.

Atlas mraků (2012)

Moc pěkné obrazové zpracování, krásná podívaná, pěkně koukatelní herci, zajímavá myšlenka, skvělý nápad s "recyklací" herců. Nadruhé straně příliš mnoho dějových rovin, roztříštění děje do tolika střípků, že divákovi dlouho trvá, než se chytí a zárověň toto roztříštění způsobuje to, že se divák nedokáže dokonale propojit s postavami a příběhem a dokonce i vrcholně emotivní scény nevyvolají plnou odezvu. Za mě: ubrat. Ubrat dějových linií, ubrat několik desítek minut a zpřehlednit.

Život Adèle (2013)

Příliš rozvleklé, všechno přehnaně dlouhé, chodby ve škole, chůze po chodbě ve škole, záběry jak jedí, záběry jak kouří,... A ok mají hezká těla, ale nepotřebuju civět na milostnou scénu 15 minut, o co jde, mi dojde mnohem dřív... 3 hodinový film, ve kterém se vlastně skoro nic nestane. Nejvíce postrádám nějakou hlubší myšlenku.

Zlatý kompas (2007)

Pěkná pohádka. Teda ty divoženky už tam byly trochu navíc, stačili lední medvědi, ale jinak milé. Prostě pěkná podívaná (jak na herce, tak na krajinu, efekty...).

Černá labuť (2010)

Tak tohle mě opravdu dostalo, velmi silné emoce, hrdince se dostaneme opravdu až na kost. Neuspěchaný rozjezd, křehká, zakřiknutá bílá labuť, postupná gradace podpořená rychlým střihem a změnami záběrů, přeměna v černou labuť a dokonalé finále. Skvěle promyšleno a naplánováno, nikde nesejdeme z cesty, žádné klopýtnutí, postupné zrychlování tempa až na vrchol.

Neznámý (2011)

Celkem vydařený thriller, který se tvůrci (nechápu proč, z nudy?) na konci pokusili proměnit v hodně nevydařenou komedii (parodii?). Nechybí dobře koukatelní herci, myšlenka, honičky na silnici, napětí, pěstní souboje, ale s pokulhávající logikou tomu chybí ta správná chemie a ze šejkru vypadl hodně slabší Bourne.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Ani dost komediální na to, abych se smála, ani dost vážné na to, aby to byl dobrý akční film. Takové lehce nudné něco mezi. Ale dodívala jsem se.