Kód Enigmy (2014)

Na filmu je výjimečný především nápaditý úvod a závěr, který tvoří kulisu velmi dobrého historického dramatu. Snímek diváka seznámí s hlavním hrdinou natolik do hloubky, že jsem s ním dokázala procítit zoufalství a ústrky i nadšení z prolomení "neprolomitelné" šifry, stejně jako etický problém, jak objev správně využít.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Prostě další X-meni, pro mě stejní jako ti předešlí, takže se postupně začínám ztrácet v tom, v jakém díle série se co odehrálo a nějak mi žádný kromě Posledního vzdoru (hlavně kvůli skvělým vizuálním efektům) neutkvěl více v paměti. Nicméně opět dobrá zábava, která stojí za zhlédnutí.

Newyorská romance (2013)

Kdo ohodnotil víc než na 3*, ať se podívá na námětem stejný Once a pak ohodnotí toto znovu. Dokonalá hudba, krásné uhlazené kulisy, ale to je tak asi všechno (pro mě teda ještě můj miláček Keira Knightley). Děj to pobralo opravdu velmi jednoduchý, pokud vůbec nějaký, film ve mně vůbec neprobudil zvědavost, jak to vlastně dopadne, nedokázala jsem se nijak emocionálně napojit na hlavní hrdiny. Pro mě pouhý sled opravdu pěkně natočených a uhlazených videoklipů k pěkným písničkám.

Once (2007)

Opravdový příběh dvou lidí, který dopadne i nedopadne dobře, plný emocí a (oproti námětem velmi podobnému Love song) chuti zjistit, jak to s těmi dvěma vlastně bude. Velmi výrazná civilnost snímku prohlubuje dojem, i když místy mi přišla už příliš přehnaná.

Černobílý svět (2011)

Skvělý psychologický film, dokonale zachycen prototyp Stepfordské paničky, ta jízlivost a nadřazenost z Hilly Holbrookové úplně stříkala, jakou jsem pak měla radost, když se dostalo i na ni. Mistrovské dílo díky silnému nadčasovému tématu, brilantním hereckým výkonům, dokonalé schopnosti srozumitelně vyprávět a přitom svléknout realitu až na kost.

30 minut po půlnoci (2012)

Velmi charismatický film, skvělá atmosféra, hodně pomáhá, že film je natočen podle opravdové události a hlavně že ji nikde nepřebíjí, nesnaží se vyhnat události do neuvěřitelných extrémů nebo přeslazených klišé, ale zůstává reálný.

Dokonalý trik (2006)

Nápad skvělý, obsazení dokonalé, neotřepaná zápletka, propracované postavy, vztahy mezi nimi, vše do sebe nádherně zapadalo a ladilo... Jen proboha kde se tam vzala ta sci-fi rovina, která všechno tohle přerazila a hodila do koše, aby zbyla jen pachuť podobně jako v Lostu, protože nikdo nedokázal vymyslet aspoň trošku uvěřitelné řešení.

Nejvyšší nabídka (2013)

Hodně jsem váhala mezi 3* a 4* hlavně kvůli závěrečným 20 minutám, které dle mého uvážení neměly být vůbec natočeny. Jinak milý film se zápletkou, jejíž vyvrcholení se dalo uhodnout o chvíli dřív než k němu došlo, nic náročného, ale pěkně natočeno, pěkně zahráno.

Padesát odstínů šedi (2015)

Kdyby to byla parodie na knihu, tak by to celkem ušlo. Takhle totální propadák, smála jsem se snad od 5. minuty. Mě osobně teda přišla mnohem horší první půlka filmu, kde herecké výkony a scénář šly ohodnotit jedině hlasitým smíchem. Na erotice už pak nešlo nic moc pokazit, i když i tuto část hyzdí totálně přehnané orgastické svíjení Any a směšné, místy trapné úšklebky Christiana. Shrnuto a podtrženo: Pokud si nechcete kazit chuť a chcete si dopřát opravdu výjimečně dobrých 50 odstínu šedi, pustťe si videoklip titulního songu od Ellie Goulding.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Dle mého názoru nejlepší díl celé série. Už to není pohádka pro děti jako díl první. Střídají se jak momenty vtipné, tak romantické a dobrodružné.