Red (2010)

Popravdě jsem čekal trochu víc. Na všech hlavních představitelích je znát, že si svoje role užívají, ovšem celek je i přes dostatek akce i humoru poněkud nemastný neslaný. Ovšem Karl Urban byl skvělý,to musím uznat.

Loď duchů (2002)

Je to dost předvídatelné a neoriginální i na béčko, ovšem triky jsou docela slušné. Interiér lodi duchů je také poměrně slušně propracovaný. Úplna nuda to ale nabyla a shlédnout se to určitě dá. S mozkovými závity zařezenými na volnoběh, samozřejmě.

Rychlejší než smrt (1995)

Když scénář nabízí jenom náznaky děje a z westernové atmosféry zbyde jen mlžný opar, logicky vám vyjde jen akční arkádová zábava (jako když hrajete na Playstationu třeba Tekkena). Film je přeplněný hereckými hvězdami,ale většina jich nedostane příliž možností se ukázat. Shlédnout se to ovšem dá. Sharon Stone je v kovbojském neuvěřitelně sexy. Pár zajímavých scén se také najde, třeba přestřelka v dešti, nebo když Ellen otevře vrata od stodoly. Takže výsledek je docela slušný na moderní western. Na klasiky žánru však nemá ani náhodou.

Mlha (2005)

Nuda, nuda a zase nuda. Bez atmosféry a ani špetičky napětí. Netuším proč někdo má potřebu natáčet kopie na starší filmy a nepřinést ani trochu vlastních nápadů, které by film udělaly alespoň trochu zábavným. Tedy až na naprosto debilní závěr. Jedna hvězda za Selmu Blair, ta jediná mě donutila Mlhu dokoukat.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

První část příběhu o dívce Lisbeth, která je díky své tajemné minulosti tvrdá a podezřívavá, ale zároveň křehká a zranitelná. Společně s novinářem Mikaelem pátrá po kdysi ztracené dívce. Hlavním pilířem příběhu je ovšem odkrývání tajemství, které si Lisbeth nese od dětství. Nadstandartní, tajemná a velmi napínavá detektivka, která těží maximum z krásných severských exteriérů. Největším plusem je ovšem skvělá Noomi Rapace, která je v roli hlavní hrdinky naprosto přesvědčivá.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Sergio Leone po vysoce nasazené laťce z prvního dílu dokazuje, že westerny jsou tématem, které mu dokonale sedí. Skvělý příběh, atmosféra a hudba. K hereckému obsazení přibyl neméně skvělý Lee Van Cleef. O chloupek lepší než jednička, ale výš s hodnocením to nejde.

Pro hrst dolarů (1964)

Skvělý příběh, skvělá hudba, skvělý Clint Eastwood a skvělý Sergio Leone. Prostě western jak má být. Už kdysy dávno, když jsem ho viděl poprvé, jsem si ho oblíbil (jako asi všechny od mistra Leoneho). Při jeho sledování se ve mě zas probouzí ten malý kluk, co hltal tyhle příběhy o hrdinech v kloboucích a s kolty u pasu.

Jonah Hex (2010)

Názorná ukázka toho, jak lze promrhat zajímavý příběh. Nudný a kostrbatý děj nemůže zachránit ani slušné herecké obsazení. Hlavní hrdina nebyl příliš zajímavý, natož sympatický. To platí i ohlavním záporákovi. Megan Fox moc prostoru nedostala, škoda. Na to, že Hex může mluvit s mrtvými, si toho moc neužijeme. Čím víc o filmu přemýšlím, stále víc mi připomíná Ghost Ridera. A to ve všech směrech - jak kladných tak i záporných (těch je bohužel mnohem víc).

Ramona (2010)

Docela slušný film, balancující mezi komedií a rodinným filmem. Jeho velké plus je hlavní dětská představitelka, která si film zabírá těměř celý pro sebe. Za zmínku určitě stojí animované sekvence znázorňující Ramoniny představy, ty se myslím velmi povedly a film oživují. Mínusem filmu je prezentování obyčejné americké rodiny, která je za každé okolnosti šťastná a vše je dokonalé ať se dějě cokoliv. To film zbytečně přeslaďuje. Ale jinak je Ramona docela milým překvapením.

Umění lhát (2009)

Tenhle film je možná netypický a má zajímavý námět (alespoň na komedii). Ovšem způsob jakým nám ho tvůrci servírují je pro mě dost zvláštní. Že lidstvo neumí lhát bych pochopil, ale proč musí za každou cenu říkat pravdu, ikdyž se jich na nic nikdo neptá, mi přijde dost divné. Přijde mi to od tvůrců dost prvoplánovité a velmi brzy to ztrácí své kouzlo. Celý film je tak bohužel dost nudný a rozhodně neuvízne v paměti.