Kolonie (2013)

Docela slušně vybudovaná postapokalyptická atmosféra bohužel vezme za své v okamžiku, kdy jsou objevena zabijácká monstra brousící si zuby na nebohou partičku přeživších kolonistů. A je to škoda veliká, protože se sice začne odvíjet nějaká ta akce, ale zároveň se ze slušného thrilleru stane podprůměrný vyvražďovací horor, který už jsme mockrát všichni viděli. Na slušné žánrové béčko to ale vcelku stačí. Podle mě ale ikdyby celý svět zamrzl a pokryl ho sníh, všude by se lidé snažili přežít a sehnat si jídlo, akorát v Kanadě by sníh odhrnuli a dál hráli hokej.

Čtvrté patro (1999)

Slušný thriller, ze kterého se stane slušný horor. Nic víc, nic míň. Vlastně pardon, je tu přece hlavní hrdinka, skvěle ztvárněná Juliette Lewis. Nikdo jiný jako by ve filmu nebyl. Zejména u podivného záporáka to zamrzí. Ale vlastně to ani nevadí, protože atmosféra tu je a to je hlavní. Až mě udivuje, jak je tenhle film neprávem opomíjený širším diváctvem, o čemž svědčí počet hodnocení i komentářů tady. Ale třeba si ho časem najdou a pustí i další.

Blbec k večeři (2010)

Nebýt to v televizi, asi bych si to nepustil. Zajímavé obsazení ovšem ještě neznamená zajímavý film. Je to koukatelné, ale docela nuda. Na komedii samozřejmě. Pár zajímavých momentů se najde, ovšem je jich dost málo. A kdože to tu vlastně byl tím blbcem? Nějak se mi to v té záplavě podivných individuí ztrácí.

Operace Dunaj (2009) odpad!

Kdo tohle dokoukal DOBROVOLNĚ do konce, má u mě hluboký obdiv. Hodně nepříjemnej zážitek. Brrrr

Sígři ve výslužbě (2013) (pořad)

Viděno omylem a jenom kousek. Jedna hvězda za snahu. Bohužel ale zcela nevyužitou. Myslím, že po tomhle pořadu si už žádnej důchodce v tramvaji nesedne a nebude mu pomoženo, ani kdyby ležel v krvi ve škarpě. Páč co když je to nachytávka, že jo :)

Warholka (2006)

Pro mě docela těžko uchopitelný film. Postavy a stejně tak i svět, v němž se pohybují, je mi naprosto cizí. Dokonce bych řekl, že je mi dost proti srsti. Ovšem tady všechno v rámci životopisného příběhu funguje velmi dobře a musím uznat, že se mi to dost líbilo. Asi mi Edie nepřiroste k srdci, ale rozhodně mě jako skutečná postava zaujala. Zejména díky perfektnímu výkonu Sienny Miller. Čtyři hvězdy si Warholka bezpochyby zaslouží.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Ikdyž dobře obsazené a dostatečně akční, nenacházím po shlédnutí tohoto filmu žádný podstatný důvod, proč si ho zapamatovat, nebo nedejbože pustit znovu. Všechno totiž ztroskotává na chabém scénáři (a to i na průměrný oddychový akčňák). Pardon, na jeden důvod si přece jen vzpomínám - dokonalé tělo Halle Berry, samozřejmě:)

SuperStar 2013 (2013) (pořad) odpad!

Tak jo. Je to tady. Tohle už vážně nešlo. Netvrdím, že předchozí série a podobné pořady tohoto typu jsou bůhvíjak kvalitní. Ale vždycky se dalo najít něco, co by stálo alespoň trochu za sledování. Nějaký dobrý soutěžící, někdo z poroty, nebo třeba alespoň moderátor. Tady to ale nejde. Už od prvních castingů bylo jasné, že je něco špatně. Nikdo mi do oka nepadnul. Porotu neskutečně drtila dementnost Ewy Farné. A aby toho nebylo dost, najala si Nova na post moderátorů dva neskutečné exoty. Zřejmě na nic lepšího nezbylo. Nebo chtěly ušetřit. Jinou omluvu pro to nemám. Soutěžící byly hrozní, ale nemůžou za to. I tak jim ale porota každou chvíly plesala, jak jsou lepší než originál. To mi přijde téměř jako rouhání. Celkový dojem z nové Superstar je pro mě dost tragický. Skoro až otřesný, řekl bych. Vraťte mi Anetu a Gábinu. Prosím.

Soumrak mrtvých (2004)

Nechápu jak se mi jako fanouškovi zombie filmů mohl tenhle kousek tak dlouho vyhýbat. Chyba bude zřejmě na mojí straně. Tudíž se všem zůčastněním omlouvám s konstatováním, že si to mrtváci zasloužili. Už je to pěkná řádka let, co nám prostřednictvím filmových pláten a tv obrazovek ohlodávají kosti. A teď konečně víme, co na ně platí. Žádná kulka do hlavy. Suchý a hlavně černý anglický humor:) Nebýt pár slabších míst a trochu moc akčního finále, bylo by to takřka dokonalé. Místy to totiž dokonalé je.

Příležitost dělá zloděje (2010)

Nevypadalo to, ale nakonec se jednalo o docela pohodovou záležitost. Pomalý rozjezd, ospalé tempo, napětí taky nic moc. To je bez debat. Spoustě lidí tu vadí nezajímavé zpracování poměrně netradiční bankovní loupeže. Ale tenhle film přece není ve své podstatě o loupeži samotné. Je to příběh muže s podezřením na syndrom vyhoření. Život ho vláčí nepříliš veselým osudem a z velké části si za všechno může svojí neochotou cokoliv změnit. Až nedobrovolný pobyt v cele mu dá čas zamyslet se a něco se svým životem udělat. Film je podaný minimalistickým, skoro až televizním způsobem. Nekonají se žádné šílené eskapády ve stylu Dannyho parťáků. A je to dobře, protože všechno tu působí civilně a přirozeně. Samozřejmě s podstatnou dávkou naivity a ujetosti. Ale to vůbec nevadí. I tak si lze Henryho příběh v pohodě užít.