Milenec je zločinec! (2008)

Na komedii málo humoru, na akční film málo akce, na romanťák málo romantiky a s thrillerem to distributor snad nemohl myslet vážně. Nuda a zase nuda (zejména u Meg Ryan je to s podivem).

Rande v Římě (2010)

Slušná romantická komedie, dokonce lepší než jsem čekal. Asi za to může dobré herecké obsazení, zejména neokoukanost hlavních představitelů. A je to i docela vtipné. Dobrá oddychovka co neurazí.

Samec (2009)

Čekal jsem standartní romantickou komedii, ale dostal jsem jakési drama o extrémě nesympatickém a otravném trotlovi, který do toho v jednom kuse buší a když ne, tak kecá kraviny o tom, jak se má. Nevím jestli je to postavou samotnou, nebo za to může Asthon Kutcher. Asi to bude tak napůl. A to jsem kdysi některé komedie s ním považoval za vtipné a dokonce i vcelku zdařilé (například Hele vole, kde mám káru).

Muži, co zírají na kozy (2009)

Na tenhle film jsem se dost těšil, zejména kvůli hereckému složení. Ani jeden z hlavních představitelů mě nezklamal. O celém filmu se to bohužel říct nedá. Těch neustálých skoků dějě do minulosti je až příliž a někdy působí dost rušivě. A jak tu bylo již řečeno: některé kousky jsou výborné, jako celek to však někdy dost skřípe. Děj je pojatý satiricky, ovšem trochu víc zábavy a spádu (nebo LSD) by neškodilo.

Moon (2009)

Zajímavá sci-fi, která se asi nesetkala s velkým diváckým ohlasem. I já jsem ji objevil náhodou. Film je velkým hereckým sólem pro Sama Rockwella, kterého se zhostil na výbornou. Zajímavý příběh, stísněná atmosféra a dobrá hudba delají z filmu netradiční filmový zážitek. Sci-fi mám rád a za každý podobný kousek díky.

Sexy 40 (2009)

Překvapivě dobrý romanťák. Catherine byla lepší (a víc sexy) než bych čekal. Celý film je velmi uvěřitelný a jen dokazuje, že k lásce nevede vždy jen cesta snadná a rychlá. A to do koho se zamilujete si také vždy nevzberete a možná vás to i překvapí. Velká spokojenost - jen kdyby jich bylo víc.

Koření života (2007)

Příjemná romantická komedie na sobotní odpoledne, která těží ze sympatičnosti obou hlavních představitelů. Trochu srandy, trochu drama, hodně jídla a dobrá stravitelnost. A to myslím není u filmů tohoto typu málo. Já jsem byl spokojený a jdu si udělat nějokou italskou specialitku:-)

Neznámý svůdce (2007)

Nemůžu říct že by mě Neznámý svůdce vyloženě zklamal. Herecké složení i příběh jsou zajímavé, ale všechno je poskládáno tak nějak divně, skoro až nudně. Halle Berry mám rád, ale tentokrát mi moc nesedla. Bruce Willis moc příležitostí na to aby se ukázel neměl. Zato Giovanni Ribisi mě příjemě překvapil. Nebýt slušného konce, asi bych šel s hodnocením ještě níž. Takhle si film zařadím mezi průměr, který neurazí ani nijak zvlášť neoslní.

Slepota (2008)

Tennhle film mě velmi příjemě překvapil. Někdo možná čekal víc akce a větší spád, já si ale myslím že je to slušné osvěžení žánru. Film je velmi zajímavou sondou do skupiny lidí, která je izolována od zbytku společnosti a je úplně jedno jakým postižením trpí. Celý film působí realisticky a neruší ho žádné přehnané efekty ani žádní zbyteční hrdinové. Obsazení a herecké výkony jsou slušné. Takže spokojenost.