Akta X – Akta 1: Neotevřená akta (1995) (video kompilace)

Akta X patří mezi absolutně nejlepší seriály, co znám. A tyhle tři díly, vydané dohromady pod Názvem Neotevřená akta, jsou tou absolutní špičkou. Děj se točí okolo nejpodstatnější dějové linie seriálu a tou jsou vládní konspirace a mimozemšťané. Vše začalo již díly s Duanem Berrym, ale teprve tady se do toho tvůrci pořádně opřou. Objeví se všechny důležité postavy, všechny skvěle obsazené a zahrané. Samozřejmě v čele s oběma hlavními představiteli. Neskutečně věrně nám tento trojdíl dokazuje, jak moc je Fox Mulder ochoten riskovat při odhalovánií pravdy a co všechno pro něho dokáže udělat jeho parťačka Dana Scully, aby ho ochránila. Celý příběh skvěle graduje až do výborného finále. 5 * je naprosto zasloužených, jako u málokterého filmu.

Let's Dance (2006)

Nějak jsem nepochopil, proč se o tomhle filmu tak hodně mluvilo. Je to už ňákej pátek, co měl premiéru a já se mu doteď úspěšně vyhýbal. Nebýt přítelkyně, tak bych se mu asi vyhýbal dál. Ani jedna z hlavních postav mě nezaujala. Jednoduchý, stokrát omletý příběh, který není příliš zajímavý a moc nefunguje (ve srovnání třeba s klasickým Hříšným tancem, ale i vcelku průměrným Ledovým ostřím). Ale asi nejsem ta správná věková skupina, abych Lets Dance patřičně ocenil. Taky nechápu, co vedlo české distributory k nahrazení originálního názvu jiným, též anglickým.

Johnny English (2003)

Natočit dobrou parodii na cokoliv je poměrně těžké. Každý očekává gejzír vtipů a zároveň kvalitu vážného filmu. S agentem Englishem je to u mě trochu rozpolcené. Rowan Atkinson je ve své roli připitomělého agenta výborný, jeho pohybové a mimické kreace mě vždy baví. Celý film ale sám zachránit nedokáže, ten totiž jako celek nefunguje. John Malkovich je tu dost nevyužitý, škoda. Konec také není nic moc. Naštěstí má film spád a i stopáž je přiměřená. Takže to je nakonec s přimhouřením oka docela koukatelné.

Ennio Morricone v Benátkách (2008) (koncert)

Pro milovníka filmové hudby to je jistě nezapomenutelný zážitek, a kvělý průřez tvorbou mistra Morriconeho. Pro laiky to bude a si těžší oříšek, ale i tak bych jim doporučil. Nezbývá než závidět těm, kteří se tohoto koncertu z náměstí svatého Marka mohli zůčastnit osobně.

Stopař (2007)

Nebylo to až tak hrozné, jak jsem čekal. Děj se sice pořád točí dokola. Takže honička, útěk před psychoušem, někam se schovat a čekat až nás psychouš dožene. Naštěstí role psychouše sedí Seanu Beanovi dost dobře. Akční scény jsou natočené docela slušně. Ubíhající pruhy na asfaltu taky. Takže je Stopař vlastně docela slušné béčko.

Na samotě u lesa (1976)

Nádherná, laskavá, trochu smutná a naprosto neokoukatelná perla české kinematografie. Příběh o městské rodině, která by si ráda koupila chaloupku na vsi, je poměrně jednoduchý. Je ovšem podán jemným humorem a pomocí nezapomenutelných postav, které si musíte zamilovat. Spousta perfektních dialogů a nesmrtelných hlášek. Skvělé herecké obsazení a venkovská idylka. Jako perličku na dortu vnímám skvělý "propašovaný" cimrmanovský humor pánů Svěráka a Smoljaka, který tuto komedii činí nezapomenutelnou a ještě o třídu lepší.

Kráska mezi muži (2010) (TV film)

Hrozně naivní, nezáživný a nezajímavý film. Ani malinký náznak originality, natož nějakého alespoň trochu zajímavého příběhu. Hlavní hrdinka se tváří jako novinářka, ale působí jako neskutečně hloupá blondýnka. Ani se nedivím proč vzniká tolik vtipů na ně. Ale dostat s nulovými znalostmi dobrou práci, ve které nemusím nic dělat, by se mi líbilo. Tedy pokud se za práci nepočítá očumování kolegů a chození na drinky.

Fotr je lotr (2000)

Když si zdravotní bratr Gaylord rozhodne vzít svojí přítelkyni Pamelu, je už čas na seznámení se s jejími rodiči. A není lepší příležitost na návštěvu u nich, než svatba Pameliny sestry. Jejich otec je ovšem poněkud paranoidním, nedůvěřivým a trochu šíleným podivínem. A tak věčný smolař Gaylord zažívá nejhorší víkend svého života, plný trapasů a ponížení. Nakonec vše ale dobře dopadne a my si tuhle zdařilou komedii můžeme patřičně užít. Téma vztahu tchán - zeť sice mohlo být využito ještě lépe, ale i tak je výsledek dobrý. Herecké složení je příjemné, děj vyvážený, takže nezbývá než tuhle komedii o rodinných vztazích doporučit.

Baby Máma (2008)

Lehká a poměrně zdařilá komedie, kterou z průměru zachraňují velmi dobře obsazené hlavní hrdinky. Chvíli mi trvalo, než jsem se do Baby mámy (hroznej název mimochode) zakoukal, ale nakonec to docela ušlo. Nebylo to bůhvíjak originální a nepředvídatelné, ale to nevadí. Prostě taková slušná pohodová oddychovka.

Soudný den (2008)

Tohle je tedy opravdu klenot. Postapokalyptická scifárna, která má opravdu všechno. Najdeme tu smrtící virus, elitní komando, krásnou bojovnici, rychlá auta, souboje, pankáče, rytíře, honičky, motorky, obří protivirovou zeď :-))), kanibaly, Skotsko, vrtulník, umělé oko, Anglii, opuštěná města, špatné herce, dobré herce, výbuchy, atd. atd. Takže divák vlastně dostane to, po čem touží.Problém tu vidím pouze jeden - tvůrci to myslí naprosto a smrtelně vážně. Ale teď vážně, takovouhle obří slátaninu jsem už hodně dlouho neviděl. Tak neskutečný slet nelogičností, debility a demence v jednom filmu je na mě vážně moc. Moje jedna * po prvním shlédnutí je pro Rhonu Mitru. Když jsem viděl poměrně vysoké hodnocení, které tu Soudný den má, rozhodl jsem se s odstupem času pro druhou projekci. Jen jestli jsem to náhodou napoprvé nepodhodnotil. Ale musím se hodně držet, abych i tu jednu * neodpáral.