Saw 3 (2006)

Třetí díl bych přirovnal ke dvojce. Tady se ovšem postavy chovají zcela nelogicky. Chlápek z bedny než se rozkouká,tak už je pozdě něco řešit. Doktorka dostane za úkol udržet naživu pacienta, který může každou minutu zemřít aniž by to mohla ovlivnit. Nevím, jak se z toho měla poučit. Proč zemřela postava Diny Meyer jsem nepochopil. Jinak atmosféra a vizuální stránka filmu je opět slušná. Konec docela dobrý. Ale víc jak 2 hvězdy dát nemůžu.

Otevři oči (1997)

Moc pěkný film. Romantický začátek, který pozvolna přechází do dramatu, až tak překvapivý není. Až na samém konci se dozvíme, že jde vlastně o sci-fi. Režisérovi se daří dobře držet napětí a dokonale vás mate. Nutí vás přemýšlet co je sen a co skutečnost. A pak přijde s koncem, který opravdu nečekáte. Výborné herecké výkony a dobrá hudba jen dokazují, jak kvalitní filmy rodí španělská kinematografie.

Casino Royale (2006)

Nejsem velkým příznivcem Jamese Bonda. Zejména starších dílů. Až s příchodem Pierce Brosnana se to zlepšilo a jeho bondovky se mi líbily. Tohle je ovšem něco úplně jiného. Nový koncept vyprávění příběhu je fantastický. Už to není jen omáčka mezi svedením bondgirl a likvidací hlavního padoucha. Martin Campbell natočil svižný, drsný a napínavý thriller. Samotný Bond v podání skvělého Daniela Craiga je konečně takový, jak si tajné agenty představuju. Není jen hezoun v kravatě, umí protivníka seřezat do krve a zároveň projevit emoce. I postava Evy Green tu není jen pro krásu a Judi Dench jako M byla skvělá. Film uběhne jako voda až je vám líto že je konec. Původně jsem dával 4 hvězdy ale po druhém shlédnutí musím jít na 5 (už jen kvůli skvělé předtitulkové scéně). Kéž by všechny filmové série dokázaly to, Co se povedlo agentovi 007.

Zrození šampióna (2009)

Tomuhle filmu jsem věnoval větší pozornost až když se začalo mluvit s jeho nominací na Oscara. Sportovní dramata nijak zvlášť nemusím. O Americkém fotbalu toho nevím takřka nic (původně jsem myslel že je film o baseballu). Když jsem film dokoukal, zjistil jsem že to nebylo vůbec špatné. Prolínalo se v něm drama, sport, osudy chlapce, co neměl v životě příliž štěstí a rodiny, která naopak žila docela spokojeně. Setkání Leigh Anne a Michaela bylo náhodné a zcela jistě nečekané pro oba. Jak se s ním oba vypořádali je jistě pozoruhodné a mohlo by se přirovnávat ke splněnému snu. Film samotný zcela dokonalý určitě není. Co z něj dělá nezapomenutelným zážitkem jsou ovšem herecké výkony. A to jak Quintona Aarona tak famózní Sandry Bullock. Ta naprosto věrohodně, přesvědčivě, přirozeně a hlavně překvapivě ztvárňuje hlavní hrdinku. Sandře jsem vždy fandil a její filmy měl rád. Její nakažlivý ůsměv mě vždy potěšil. Ale i já bych tak dobrý výkon nečekal. Ještě bych se chtěl zastavit nad komentáři, které tento příběh kritizují. Nevím co je špatného na tom, když rodina, která nemá nouzi o peníze, pomůže někomu, kdo jí má. Nevím jestli by byla Leigh Anne sympatičtější, kdyby si jen škudlila a chovala se jako normální zazobanej snob. Kdybych byl Michael, určitě bych rád někoho takového potkal. No a kdybych byl Leigh Anne, také bych pomohl podle svých možností.

Oprávněné vraždy (2008)

Uznávám, že jsem do toho šel hlavně kvůli Pacinovi a DeNirovi. Ze začátku jsem byl z děje trochu rozpačitý. Postupem času se to ale zlepšovalo a děj začínal být zajímavější. Nakonec se z toho vyklubala slušná detektivka, které bych dal poctivé tři hvězdy. Ovšem za herecké výkony hlavních představitelů musím jít o jednu výš. nemůžu si pomoct.

Trable v ráji (2009)

Moje hodnocení nebude zcela objektivní. Proč? Inu protože jsem to nevydržel do konce(zhruba tak do poloviny). Asi to bylo kvůli extrémní nudnosti a nesympatičnosti některých postav (nebo možná herců, nevím). Vaughna nemám rád, nemůžu si pomoct, Kristin Davis taky ne, Bateman byl nevýrazný a Favreaua omlouvá jen to, že je alespoň dobrý režisér. Jeana Rena mi bude líto asi hodně dlouho. A jestli to někdy dokoukám? To asi není moc pravděpodobné.

Saw 2 (2005)

Jednička byla první a originální. Dvojky to mají s originalitou samozřejmě těžší. Saw 2 mě ovšem docela potěšilo. Děj je opět docela propracovaný a zajímavě napojený na jedničku. Konec je zase docela zajímavý a otvírá dveře dalším pokračováním. Takže moje hodnocení je za 3 (nebo spíš 3,5)

Saw: Hra o přežití (2004)

Odvážný, rafinovaný a hlavně velmi dobrý horor. Hutná atmosféra a dobře vymyšlené pasti dokáží udržet diváka po celou dobu filmu v sedadlech. Všechno ve filmu působí velice realisticky a věrohodně, napínavé je to až do konce a když ještě připočtete velmi zajímavý konec. vyjde vám z toho velmi slušný kousek. A to zejména v tomto žánru potěší.

Machři (2010)

Trochu rozporuplný film. Místy slátanina, místy to ujde. Některé části i docela vtipné. Nikoho z hlavních mužských představitelů moc nemusím. Salma Hayek a Maria Bello mě bavili a Steve Buscemi byl kouzelnej. Ale mělo to spád a docela to uteklo. Takže dávám slušný průměr.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Žumpa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a v hlavním vysílacím čase - hlava mi to nebere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! !