Vyproštění (2020)

Plytké dějové pozadí a tuna akce. Škoda, že v první půlce funguje lépe než v té druhé. Nicméně takhle se točí slaboduché akčňáky, když chcete natočit slaboduchý akčňák. Hemswoth hraje co může a naštěstí moc nepřehání.

WandaVision - Přerušujeme vysílání (2021) (epizoda)

Aaa. 80. léta se nekonají. Vrátili jsme se v čase a dostali jsme pár odpovědí na některé otázky. Wanda a Vision (stejně jako zbytek už známých postav) jsou odsunuti na druhou kolej a prostor dostává Monica a staronové charaktery. V epizodě je několik skvělých momentů, které pomrkávají na celé MCU. Úvodní scéna z nemocnice je perfektní a dodává Monice hloubku hned na začátku. Z Darcy a Jimmyho máte stejný feeling jako ve filmech a prakticky ihned tvoří skvělou dvojici. Tak rekapitulaci a vysvětlovačky máme za sebou. Teď prosím ty 80. léta, nějaký pořádný twist a cliffhanger pro další filmy a budu spokojený.

WandaVision - Nyní barevně (2021) (epizoda)

U třetí epizody mě až mrzí, že celkový příběh odsunul do pozadí sitcom. 50. a 60. léta jsem si užil. 70. léta dostala málo prostoru. Dějové zvraty to však vynahrazují.

WandaVision - Nesahej na ten ovladač (2021) (epizoda)

I když změna není patrná tak moc, tak způsob natáčení se změnil. Seriál přešel do 60. let. Objevilo se krásné animované intro, kamera nesnímá jen z jedné strany a děj se více odehrává v exteriérech. Je kouzelné, jak nenápadné náznaky problémů se objevují stále častěji a intenzivněji. Tahle epizoda mě definitivně zaháčkovala a těším se na další díly.

WandaVision - Natočeno před živým publikem (2021) (epizoda)

Je to to co slíbili v traileru. První epizoda se inspiruje americkými sitcomy z 50. let a drží se jich zuby nehty (včetně dobových reklam - sakra proč to světýlko bylo červené?). Bojím se, že u mainstreamových fanoušků narazí. Během první půl hodiny se dozvíme základní fakta, ale žádná vysvětlení. A to je dobře. Bohužel si myslím, že spousta diváků nebude chtít přistoupit na pravidla této hry. "Zastaralý" humor funguje, herecké výkony jsou skvělé, práce s kamerou perfektní (hlavně změny úhlů při změně tónu děje). Jo, tohle mě baví.

Vesmír mezi námi (2017)

I přes pěkné momenty a dobré herecké výkony jsem se moc nebavil. Film je rozpolcený mezi komedií, kdy připomíná Dožeň, co se dá!, a sci-fi, které nenápadně pomrkává po Heinleinově Cizinci v cizí zemi, ale bez filosofie a metafyziky.

Úžasňákovi 2 (2018)

V půlce mi došlo, že se asi nedívám na film pro děti. Dvojka ztrácí na zábavnosti a přidává momenty k zamyšlení nad rodinným životem a jeho krizemi. Spousta témat ve filmu je dost dospělácká, přesto se jedná o zdařilý animák, který sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale rozhodně pobaví.

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Syn se bavil. Pro mě to byl zbytečný díl, kterým tato série ztrácí pro mě ztrácí veškerou atraktivitu. Je to jako z kolotočem, taky se točí jenom pořád dokola, ale stejně na něj dětska půjdou znovu a pokud ne, tak ho stačí přetřít jinou barvou.

Hardcore Henry (2015)

Boží. Neskutečná jízda, u které je třeba nemrkat, aby člověk o něco nepřišel. Mozek si nechte doma na nočním stolku. Finální scéna připomíná Left4Dead, tak moc, že to hraničí s opisováním, ale rád to autorům odpustím.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Kdyby to bylo anime, tak to beru všemi deseti, ale jako hraný film to nefunguje. Zápletka je narychlo spíchnutá, oblíbené postavy se nedostavily, děj je překotný, záporák neuvěřitelný, akce je přehnaná (což je v tomto případě asi plus) a bere místo všemu ostatnímu. Bavilo mě to, nic si z toho nepamatuju a vidět znovu to nepotřebuju.