Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Milé překvapení. První polovina má i nějaký myšlenkový přesah. Postavy jsou dobře napsané a najde se i nějaký děj. Druhá půlka po "morfing time" už tak dobrá nebyla. Vzpomněl jsem si na všechna klišé, kterýma oplýval seriál a světe div se... Všechny tam byly. Laťka byla nízko, ale filmu se jí povedlo přeskočit i tak o dost. Power Rangers se mezi podobnými filmy (Transformers, Želvy ninja atd.) i s nižším rozpočtem neztratí.

Jestřábí žena (1985)

Příběh o kletbě, kterou porazí jen opravdová láska, co víc si přát. Kostýmy super. Michelle Pfeiffer krásná. Rutger Hauer maximální frajer, který má u bývalých podřízených takovou autoritu, že utíkají z boje jen co se objeví. Hudba rozhodně není dobová a podřizuje se osmdesátým létům, ve kterých byl film natočen. Nicméně motiv přeměny je moc pěkný. Osobně oceňuji uvěřitelnost soubojů, které jsou spíše strkanicí než vyumělkovanými souboji. I když snímek obsahuje jen jeden fantaskní prvek, tak se mi líbí jak postavy odkazují na klasickou fantasy trojici (bojovník, zloděj, čaroděj). Není od věci, že si tvůrci vystačili s minimalismem a nesnažili se transformace hlavních postav vyřešit nějakým krkolomným trikem. Prosím, jen ne žádný remake. A Goliáš přehrával strašně.

Predestination (2014)

Po zkušenosti se seriálem Červený trpaslík a načtení x povídek od P. K. Dicka se nejedná až o tak překvapivý zvrat. V podstatě to je velmi komorní příběh založený na dia/monolozích. Osobně jsem původně čekal větší akčňárnu, ale po prvních dvaceti minutách jsem byl rád za klidnější tempo. Prostě Heinlein válí i ve filmech.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

I když je námět zajímavý, Evans se opravdu snaží a najdou se opravdu zajímavé scény s nápadem (boj na stříbrňácích), bohužel opět vítězí forma nad obsahem a i ta má úroveň pilotní epizody seriálu. Jinak hezký příklad využití (čti zneužití) dvou současných trendů - origin superhrdiny a stále nekončícího přívalu upírů.

John Wick (2014)

Výborný akční film, který není úplně blbý. Balancuje mezi bečkovitostí (Sejmi je všechny) a komixovou genialitou (Wanted) a přesto je uvěřitelný a hlavně zábavný. V mnoha ohledech mohl film uklouznout, ale stejně jako hlavní hrdina, dělá ze svých slabin přednosti. A připojím se k mnoha dalším: Ano. Tohle chybělo filmovému Maxi Paynovi.

Želvy Ninja (2014) odpad!

Trochu jsem to čekal. Normálně bych dal dvě hvězdy, ale za Megan Fox hvězda dolů a druhá za pošlapání mého dětství. I některé díly seriálu z roku 1987 byly smysluplnější než tohle.

Ve jménu Angela (2002)

Autoři si měli předně ujasnit, co chtějí natočit. Gangsterka se přelévá z komedie přes romantiku až po drama a bohužel nefunguje ani jedno. Jako milá oddychovka to ale stačí. Stallonemu role nesmělého Siciliána sedí. Místo Medelein Stowe byla v plánu pravděpodobněji mladší herečka s milým kukučem a zasněnýma očima, ale i tak roli zvládla a působí v ní uvěřitelně. Zajímavý výběr hudebních skladeb.

Nevědomí (2013)

Skoro to nemohlo být klišojidnější. Přesto se jedná o výborně natočené science fiction, které zkušeného diváka ničím nepřekvapí, ale to mu neubírá na kvalitě. Dýchla na mě poctivá filmařská práce snímků, které mají ve svém rodokmenu letopočet s jedničkou na začátku. Skvěle jsem si tento návrat ke klasikám žánru užil.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Strašné béčko s nehorázně špatnými hereckými výkony... ale ta nostalgie. Jeden z filmů, na který jsem se díval pořád dokola na VHS ještě s duálním dabingem. Klasika.

Jedna za všechny (2014)

Jestli se chcete podívat na film o pomstě žen mužům, zvolte kvalitnější Klub odložených žen. Levné gagy a scénář napsaný na koleně. Trochu nechápu, proč je v hlavní roli Cameron Diaz. Leslie Mann ji dala na frak ve všech hereckých polohách a její postava je mnohem živější a zajímavější. Možná kdyby byl film zaměřený právě na manželku a ne na milenku č.1 (ano pořád je to milenka, i když o tom neví), tak by byl o něco lepší. I když mám Cameron rád, tak je třeba říct: "Čas diblíků skončil. Sakra najdi si nějakou pořádnou roli odpovídající tvému věku."