Smrt přichází v dešti (1965)

Zvlastne ako vas stare filmy stale dokazu niecim zaujat. Asi to bude tym, ze herci nepotrebovali milionove honorare na to, aby nakopli svoj zadok a trochu sa snazili. Nepotrebovali popularitu na to, aby robili co maju radi a co sa potom aj adekvatne prejavi na platne. Stacilo len par interierov a s graciou a vznesenostou podavane dialogy. 80 % a nostalgickych 5 hviezdiciek.

Nájemní zabijáci (2011)

Vydareny akcny thriller, ktory si uchovava to podstatne z oboch zanrov. Postaveny na silnom pribehu z neho pre mna ucinili prijemne prekvapenie, ktore neraz prekvapilo aj svojou drsnostou. Dojem uz len kazila zla kamera a nie prilis vydareny vizual. Taktiez by som ocenil viac bojov zblizka, nakolko Adkins ma co ukazat. Tak ci onak dost dobre na sucasne pomery. 70%

Zjevení (2012)

Vykradacka mnohych ducharskych hororov. Trochu z Nenavisti, Kruhu a mnoho dalsich. Nakoniec aj pokus o Ghostsbusters :D. Mileee, ale nefunguje to.Casto rozmyslam co by potrebovali podobne pokusy o ducharcinu k tomu, aby sme sa naozaj zacali poriadne bat. Ci je to hercami, kamerou, scenarom, hudbou alebo efektmi? Asi z kazdeho nieco. Inspiraciu by mali hladat v klasike, potom sa to zlepsi.... snad. 40%

Rebelka (2012)

Tak tomuto naozaj treba pridat trosku odvahy, nakolko mi to vsetko pride az privelmi detske. Vizual ujde, ale ani neviem preco, ja som cakal taku slabsiu Mononoke a bol by som spokojny. Tu uz odbocujem, ale z mojho pohladu viac akcie by nezaskodilo . 60%

Chobotnice (1998)

Na toto si pamatam z mojho detsva. Co som vtedy vnimal ako horor, teraz beriem skor ako skvelu oddychovku, pri ktorej sa zarucene nenudim. Ale spokojny som tak ci tak.

Naprostá sebedůvěra (2012)

Steven len potvrdzuje, ze najvacsie uspechy jeho 'hereckej' kariery su uz davno za zenitom. Kde su tie casy kedy potreboval na zneskodnenie celej kavalerie len dve ruky a nezainteresovany pohlad :) ? Skoro vsetko zle. Uz po stokrat recyklovany scenar samozrejme neprinesol nic nove, skor ubral. Bojova taktika pripomina niekedy az detsku schovavacku. Samozrejme nesmie chybat bezna stupidita postav typicka pre beckovy film. ''Krasnu'' atmosferu doplna hrozna hudba. Vydrzat sa da len preto, ze s nostalgiou sledujete Stevenov postup a cakate, ze jeho chmaty vam vykuzlia usmev ako kedysi. A to, chvalabohu este funguje,...........ale nic viac.

Temný rytíř povstal (2012)

Ak pomyslim niekedy na Batmana, vzdy to bude Bale. Jeho sluha Alfred? Michael Caine. Lepsieho pomocnika ako Freemana nenajdete, to mi verte. Hathaway a Eckhart zapadli do svojich roli ako nikto pred nimi. Ineho sympatickejsieho 'buduceho' Robina nez Levitta by ste tazko hladali, hoci tu uz predbieham :). Heth Ledger??? Ano, ten postavil svoje stvarnenie Jokera nad vsetky ostatne stvarnenia v minulosti a pre mna osobne aj nad vsetky stvarnenia uz vymenovanych postav v celej trilogii. Jeho vykon dosiahol dokonalost, na ktoru nezabudnem. A to vsetko spojil do epickeho celku zapisujucemu sa do dejin kinematografie CHRISTOPHER NOLAN - filmovy genius. Dakujem mu za tento zazitok.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Mna napada len: Filmarcina vo svojej pravej podstate. To myslim spravne vystihuje moje dojmy z tohto nezabudnutelneho filmu.Aj po sto rokoch bude tento kusok moct konkurovat akymkolvek efektmi prespikovanym filmom. Jedna miestnost plna genialnych hercov vytvorila medznik v kinematografii.

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Film ma reflektovat realny zivot a kandidaturu Sarah Palin, co sa asi podarilo podla tych ohlasov a informacii, ktore su mi zname. Z tohto pohladu to asi vyslo. Z pohladu politickej dramy to vyslo tiez. Vyslo by im to aj keby to bolo iba fiktivne, ale nie je a to mi na tom najviac vadi. Cele mi to pride ako politicka propagacia a hoci to tak nemusi byt, uz z principu nemam rad tieto politicke dramy, hlavne z prostredia Ameriky. Taku komediu este zvladnem, ale 'dramu' ako v tomto pripade? To uz nie. Pre mna uplny priemer, ktory sa da vydrzat, nic viac.

Chladnokrevný (2012)

Na 5 hviezdiciek to nebude, ale 4 su tak akurat. Zaujimavy vztah medzi surodencami dej okorenil a fungoval ako dobre 'lepidlo' pre pribeh. Co ma trochu zaskocilo je nedotiahnuty koniec, pretoze ten by si tych 5-10 minut naviac zasluzil, nakolko film vobec neposobi nudne, ale putavo. Takze zhrniem: na Oscara to asi nema, ale malinu urcite neziska :)