Halloween III (1982)

Táto časť mala veľkú smolu, že nasledovala po zrodení kultu. Chápem, nízke hodnotenie, Michael Myers je preč a príbeh je tak ďaleko od originálu ako sa len dá. Napriek tomu, moje hodnotenie nereflektuje s tým ako sa film odlkonil od predlohy, ani moje sklamanie z neprítomnosti Myersa. Je to jednoducho iba veľmi slabý horor s jednou vydarenou scénou v moteli (pekná práca maskérov) a neskutočne otravnou hudbou, to je všetko.

Rambo: První krev (1982)

Tak toto je moja srdcovka. Nie len preto, ze v case kedy som to prvykrat videl chcel byt kazdy druhy Rambom vratane mna :). Ved to poznate, detske sny su silnym motivatorom. Avsak aj dnes ked sa na to pozeram ovela viac kriticky z pohladu filmoveho fanusika, ozaj nenachadzam chyby. Na svoju a aj nasu dobu dokonaly kusok pre milovnikov akcie, ktory nikdy neomrzi.

Lesní duch (1981)

Prvy diel udivujucej a dnes uz kultovej hororovej trilogie. Samozrejme neda sa to zrovnavat s dnesnou dobou filmarskych trikov a efektov. Ale rovnako atmosferu sucasnych hororov nemozem zrovnavat s tou na zaciatku 80-tych rokov, ktora vladla v kinach ked sa premietalo toto. Proste dnesne horory by nestacili (az na par vynimiek ako napr. Ju-on a Kruh ). Je to kvoli presytenosti z donekonecna ohravanych scenarov a remakov, ktore len tazia prave z takychto klasik 70-tych a 80-tych rokov. A hoci mi to miestami pride smiesne, musim uznat, ze v takej dobe bolo treba mat na vypustenie takehoto kusku aj odvahu ( uplny prelom nastal az pri Braindead ). Mimochodom tie zvuky a kamera su nezabudnutelne :).

Pátek třináctého 2 (1981)

Jednotka je kultová lebo stvorila Jasona, jednu z najikonickejších postáv slasheru, dvojka je kultová preto lebo ho priviedla späť :).

Kanibalové (1980) odpad!

Akýkoľvek komentár k tomuto bude nachádzať oponentov. A myslím, že to chcel režisér aj docieliť. Privodiť tak rozporuplné pocity, aby ste sa museli zamyslieť and samým sebou a tým čo vás donútilo pozrieť film do konca. Kontroverznosť ''diela'' zostane nezabudnutá, či už zásluhov ''hercov'', týraním zvierat alebo myšlienkami režiséra. Nevadí mi porážka zvierat pre potravu, vadí mi však ak je iba účelová, na vyvolanie znechutenia. Ešte ''väčší'' problém bol, že som sa vlastne nudil. Zbytočná brutalita mi nevonia a fakt, že v Japonsku film zarobil najviac asi hovorí za všetko :D.

Pátek třináctého (1980)

Niekedy nechápem takéto nízke hodnotenia. Áno, dej má jednoduchú zápletku a samozrejme postráda moderné efekty, hudba sa nesie v 2-3 tóninách :) , lenže to je na tom práve také ikonické. V tej dobe prísť s niečím takým si žiadalo veľa odvahy a zrejme aj boli obavy ako bude film prijatý. No rokmi sa presne z takýchto nízkorozpočtových priekopníkov stali ikony, ako aj napr. z Halloweenu alebo Nightmare on Elm Street. A ľudia akoby nechápali, že vďaka ním máme teraz celú radu dnešných ikonických hororov a to nehovorím o množstve podžánrov v rámci hororuˇ, ktoré určite získali na obľúbenosti aj práve vďaka takýmto prvým odvážlivcom. Za mňa veľká spokojnosť, vôbec som sa nenudil, sem tam som sa pousmial nad vtedajšími trendami a veru v niektorých okamihoch film pekne prekvapil.

Vetřelec (1979)

Absolute masterpiece. I like Aliens even more because of the action but I cannot undermine this slowly suspense introduction to a sci-fi horror about the unknown. That's how you present a new monster to the world. Practical effects and designers beautiful work with masks and spaceship presentation for that time couldn't be better. Modern movies with all that CGI will never catch up with the old classics like that. Well done! 9/10

Rocky (1976)

Best underdog story with the best of Stallone's performance.

Sexcula (1974)

I don't know, what to say :D...kaylin to celkom pekne vystihol.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Hodnotim takto vysoko nielen preto, ze sa jedna o kultovu zalezitost' ci o vynimocne dielo v hororovom zanri. Je to kvoli tomu usmevu na tvari, ktory sa mi objavi vzdy ked vidim herecke vykony v tychto starych klasikach. Teraz nehovorim o pohrdani ani zosmiesnovani. Je to nostalgia z toho aky vazny a zodpovedny bol postoj k pojmu ''herec''. Jednoducho sa pozriete a vidite, ze tym ludom nechybala vasen ani zapal pre toto umenie. A je jedno o aky zaner islo. O to viac, ze pri tomto kusku to plati doslovne. Pri Texaskom masakri sa spaja humor so strachom, absurdita s realnym a film s ludmi. 100%